Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.12.2009, 18:59:17
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dani2004 Vezi mesajul
Femeia tot femeie ramane. 1.La orice gaseste ceva de comentat, de obiectat, are ideile ei personale, si barbatii sunt misogini. Nu exista, sau nu stiu sa fie un sinonim si pentru femei.

2.Dragele mele, nu le dati niciun ban. Ca oricum nu stiu ce sa faca cu ei. Si daca ii trimiteti sa plateasca sau sa cumpere ceva, sa aduca chitanta, ca doar ii cunoasteti. Nu stiu ce metode sa mai inventeze sa bea o bere, sau sa mai cumpere cine stie ce prostii de care "nu avem nevoie"

3.Si aveti grija. Inainte de a-i spune totul despre tine, asigurate ca el a spus totul despre el si nu a ascuns nimic.

4.Aveti mare grija pana puneti mana pe el. Dupa ce va deveni sot va afla el cum sta treaba.

Si va stau la dispozitie si cu alte "invataturi" despre cum trebuie sa se comporte o femeie.
Hai sa iti spun eu ca totusi barbatii nu sunt toti asa cum ii descrii tu...

1.Al meu stia sa faca cumparaturi inca de cand era acasa la parinti si le face foarte bine...insa problema sunt tocmai eu, pentru ca eu pun in general si multe prostii in cos si il mai influentez si pe el in sensul asta..
Eu sunt de cateva luni casnica, dar stiu tot ce face pentru ca el imi spune tot...si nu trebuie sa il intreb eu sau sa recurg la tertipuri...pentru ca sunt consultata in absolut orice lucru...

2.Sotul meu este mai econom decat mine, desi nu exagerez nici eu..dar oricum.

Al meu bea berea cu mine acasa, si in general daca iese cu colegii...iesim impreuna ( dar oricum nu prea poate bea mai mult 1-2 beri, daca suntem cu masina ).

3. Cred ca acest lucru depinde si de cat de caracterul fiecarui barbat si de cat de sincer in general...

4. Dar care e sensul sa iti un sot care necesita educatie ( instructie si ham) si de ce sa stai sa il privesti cum se desfasoara fara sa ii expui si opinia ta referitoare la lucrurile care te contrariaza inca din timpul prieteniei????

Nu e indicat ca ambii parteneri sa comunice si sa tina cont de ce spune celalalt inca de la inceputul relatiei de prietenie, dupa casatorie devine cineva mai receptiv fata de respectul fata de celalalt???
Reply With Quote
  #22  
Vechi 02.12.2009, 19:06:11
dani2004 dani2004 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Eu tot cred ca cel mai bun sfat i l-am dat eu
Nu te mai lauda, ca am tolba plina.

Ce face porcu ala?
Reply With Quote
  #23  
Vechi 02.12.2009, 19:17:45
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dani2004 Vezi mesajul
Nu te mai lauda, ca am tolba plina.

Ce face porcu ala?
ahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahh ahahahahhahahahhahahahahhaahahhahahhahahahahah ahhaha

Apoi daca tu-l vezi porc...ce sa zic. E un clovn! omule, vai ce-am ras
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
Răspunde