Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 06.04.2011, 18:00:07
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Talking

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Auzi, urinoterapie contra vrajitorie :))

Nenea calugarul poate a vrut sa faca o gluma, practici de genul asta n-au nici o legatura cu ortodoxia ci cu vrajitoria.

Daca nu-ti place un obiect, il arunci si gata, cu cat e teama mai mare, cu atat este sansa chiar si un obiect inofensiv sa-ti faca rau.
Dragule...peste tot tu vezi numai vraji si "ghiavoli"....Ma intreb de ce? Si asta pt citisem pe undeva odata , ca fiecare vede, simte...pe cele care il caracterizeaza.....sau ii sunt familiare....hmmm
Reply With Quote
  #32  
Vechi 06.07.2014, 23:46:58
gaaabriel gaaabriel is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2014
Mesaje: 2
Implicit intrebere despre farmece si blesteme

Buna, am nevoie de sfaturi.
Povestea mea incepe de cand sunt mic si bunica mea statea in casa cu noi. Ea tot umbla pe la vrajitoare lasa tot felul de chestii prin casa printre care si servetele cu sange pe sub paturi, tot timpul de cand se trezea pana se punea sa doarma ne blestema. la inceput luam lucrurile astea in gluma dar se mai intamplau lucruri ciudate, dupa ce sa mutat de la noi la matusa in alt oras, si eu si ceilalti membrii ai familiei auzeam noaptea pasi prin casa desi nu era nimeni, vedeam umbre cum se apropie de noi etc.
Tot timpul erau certuri in familie fara motiv, totul ne merge pe dos. Eu am29 de ani si nu reusesc sa fac nimic in viata pe nici un plan. Am avut o relatie cu cea mai deosebita persoana ne iubeam enorm de mult ne intelegram perfect, ma iubeat atatde mult incat in fiecare zi i-mi zicea ca nu-i vine sa creada cum pot sa fiu atat de perfect, eram atat de fericiti impreuna. Dar acum cateva luni sa despartit de mine fara motive concrete.
Poate sa-mi zica cineva ce slujbe trebuie sa fac, si daca dupa dezlegare se va intoarce inapoi la mine persoana iubita?
Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.07.2014, 23:59:02
gaaabriel gaaabriel is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2014
Mesaje: 2
Implicit despre farmece si blesteme

Buna, am nevoie de sfaturi.
Povestea mea incepe de cand sunt mic si bunica mea statea in casa cu noi. Ea tot umbla pe la vrajitoare lasa tot felul de chestii prin casa printre care si servetele cu sange pe sub paturi, tot timpul de cand se trezea pana se punea sa doarma ne blestema. la inceput luam lucrurile astea in gluma dar se mai intamplau lucruri ciudate, dupa ce sa mutat de la noi la matusa in alt oras, si eu si ceilalti membrii ai familiei auzeam noaptea pasi prin casa desi nu era nimeni, vedeam umbre cum se apropie de noi etc.
Tot timpul erau certuri in familie fara motiv, totul ne merge pe dos. Eu am29 de ani si nu reusesc sa fac nimic in viata pe nici un plan. Am avut o relatie cu cea mai deosebita persoana ne iubeam enorm de mult ne intelegram perfect, ma iubeat atatde mult incat in fiecare zi i-mi zicea ca nu-i vine sa creada cum pot sa fiu atat de perfect, eram atat de fericiti impreuna. Dar acum cateva luni sa despartit de mine fara motive concrete.
Poate sa-mi zica cineva ce slujbe trebuie sa fac, si daca dupa dezlegare se va intoarce inapoi la mine persoana iubita?
Reply With Quote
  #34  
Vechi 07.07.2014, 05:55:39
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Exclamation

Dacă mai era pe-aici colegul AlinB îți dădea imediat raport de troll.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 09.07.2014, 16:14:01
ioana3 ioana3 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2009
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gaaabriel Vezi mesajul
Poate sa-mi zica cineva ce slujbe trebuie sa fac, si daca dupa dezlegare se va intoarce inapoi la mine persoana iubita?
Incercati sa intelegeti ''Deci, nu duceti grija, spunand: Ce vom manca, ori ce vom bea, ori cu ce ne vom imbraca? Ca dupa toate acestea se straduiesc paganii; stie doar Tatal vostru Cel ceresc ca aveti nevoie de ele. Cautati mai intai imparatia lui Dumnezeu si dreptatea Lui si toate acestea se vor adauga voua" (Mi. 6, 22-33)''. Cand prindeti un pic din sensul acestui indemn, straduiti-va sa nu mai suparati pe Dumnezeu cu nici un pacat. Dar nu reusiti asta fara ajutorul lui Dumnezeu din biserica in sarbatori, din spovedanie, rugaciune si tot ce recomanda biserica unui bun ortodox.
iar daca se intoarce prietena dupa toate acestea, tot El stie, pentru ca nu avem cu ce sa-L conditionam noi, ci face intotdeauna dupa cum stie ca ne e mai bine.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
despre vraji, farmece sadiy Generalitati 7 11.10.2011 11:49:26
despre farmece allexandraaa Generalitati 22 11.12.2010 13:44:39
Despre farmece si vrajitorie strajeru Secte si culte 0 26.11.2007 02:18:15
Despre vrajitorie ,farmece, astrologie cozia Generalitati 0 04.02.2007 22:40:42