Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1511  
Vechi 15.02.2017, 00:36:42
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

http://m.activenews.ro/stiri-mass-me...nternet-141002
Reply With Quote
  #1512  
Vechi 15.02.2017, 08:06:34
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Nu-i chiar asa de grav, e problema lui si a alora care isi instaleaza extensia aia. Atata timp cat nu ne forteaza nimeni, fiecare ciudat poate face orice fel de liste, eu o sa-i invat pe prietenii mei cum sa blocheze hotnews total in toate browserele, fara nici o extensie. :)

E mai rau daca se aduna ciudatii ( si probabil se aduna ) si incep sa parasca la fb tot ce nu le place. Pentru ca foarte multi ar vrea ca nimeni sa nu se mai uite pe nu stiu ce website, cred ca daca s-ar uita lumea la Digi sau Hotnews sau l-ar asculta pe Guran, ar lua USR-ul 80% din voturi dar ii manipuleaza Ghita sa voteze pesedeul. :)
Asa ca oamenii hotarasc pentru ei sa blocheze anumite site-uri. Sa fie sanatosi.
Reply With Quote
  #1513  
Vechi 21.02.2017, 16:55:46
Omul care rade Omul care rade is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.07.2016
Locație: Bucuresti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Duminica viitoare fiti stelele din drapelul UE. Sau culoarea albastra. Oricum, e important sa fiti acolo.
Si cum de esti convins ca oamenii care au iesit acolo sunt niste sustinatori ai drapelului UE? Poate sunt unii care cred ca vantul bate dinspre est, nu vest. Si poate sunt altii care se gandesc ca lucrurile nu se opresc la nivelul conducerii tarii noastre, ca si cum am fi singuri pe lume, cei ce ne conduc tara facand dupa cum vor ei. Si, de ce nu, poate sunt cativa care se gandesc ca modul nostru, al multimii, de a gandi, este total diferit de al celor ce se afla la putere, iar daca pt noi inca mai exista o vaga notiune de principiu sau morala, cu siguranta cei care simt puterea nu mai au aceste concepte. Unde incep cosmarurile noastre si apare o stare de sila fatza de ceea ce vedem, acolo de-abia incep planurile lor pt a obtine ce vor.
Sau poate tot ce am scris aici e doar poveste si imaginatie.

:)

Last edited by Omul care rade; 21.02.2017 at 17:08:28.
Reply With Quote
  #1514  
Vechi 21.02.2017, 18:46:22
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Cu certitudine prietene, cu certitudine!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #1515  
Vechi 21.02.2017, 23:58:19
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Din toată tărășenia asta o să profite, cel mai probabil, ungurii, care abia așteaptă să pună mâna pe Ardeal.
Reply With Quote
  #1516  
Vechi 22.02.2017, 00:15:33
Ratoon Ratoon is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.02.2017
Mesaje: 32
Implicit

Parcă circulă pe net o profeție a lui Boca cu trei țări ce ne vor ocupa ... Ungaria, Rusia și Bulgaria ... sau ceva de genu.
Reply With Quote
  #1517  
Vechi 22.02.2017, 08:40:01
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Din toată tărășenia asta o să profite, cel mai probabil, ungurii, care abia așteaptă să pună mâna pe Ardeal.
Un motiv în plus să fim pro UE. Ungurii n-ar putea face asta înainte de destrămarea ei (sau de ieșirea noastră) și nu fără ajutorul rușilor. Totuși, nici așa nu cred că se va întâmpla, pentru că dacă am părăsi UE ne-am da bine cu rușii.
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #1518  
Vechi 22.02.2017, 12:01:35
Ratoon Ratoon is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.02.2017
Mesaje: 32
Implicit

Dacă stăm în baza Națo și UE e clar. Să privim un pic Ucraina. Rusia e imprevizibilă, mai ales cu scutul antiracheta pe care îl considera o amenințare... și da Ungaria ar profita de o eventuală escaladare.
Reply With Quote
  #1519  
Vechi 22.02.2017, 12:13:56
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Din toată tărășenia asta o să profite, cel mai probabil, ungurii, care abia așteaptă să pună mâna pe Ardeal.
Asta e paranoie creeata de infamele servicii secrete, ca sa ne tina legati de cel mai infect imperiu din istorie, UE. Nici cu rusii nu mi-e rusine (faptul ca sint ortodocsi nu conteaza aproape deloc in politica, doar un naiv sau fanatic ar crede asta), dar nu sub ocupatia lor sintem acum, ci a imperialismului occidental.
Ai impresia ca ungurii sint un soi de neandertalieni antropofagi? Stii bine ca nu sint asa; de fapt, ei si khazarii au civilizat Ardealul inaintea saxonilor si suabilor. Am cunoscut cativa maghiari la viata mea, si niciodata nu m-am simtit urit, amenintat, etc. de catre ei.
O reorganizare a Rominiei oe baze confederative ar fi ok. Si Elvetia, Germania sau Statele Unite sint statefederale, dar nici o parte componenta nu va face secesiune.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #1520  
Vechi 22.02.2017, 12:15:58
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ratoon Vezi mesajul
Parcă circulă pe net o profeție a lui Boca cu trei țări ce ne vor ocupa ... Ungaria, Rusia și Bulgaria ... sau ceva de genu.
Bine, nu e profetie a nu stiu cui, ci o reailtate, care a avut loc aproape complet in 1940, si se poate implini dn nou, si mult mai dramatic, daca nu ne sta capul unde trebuie.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
Răspunde