Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #471  
Vechi 04.11.2015, 11:26:31
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Eu ma mir cum de a ratat-o pe asta misticul copacel. Nu-i si asta un sacrificiu ritualic - sacrificam albanezul pe 4 noiembrie ziua in care paganii sarbatoreau cine stie ce ? :)
  #472  
Vechi 04.11.2015, 11:26:44
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Am scris in titlu : pe Alin :)
Lui Ponta i-au copt-o de mult, era doar o chestiune de timp.
In plus, e sansa lui, daca il scoteau afara pe motiv de coruptie, etc. era terminat.
Asa, a iesit cu capul sus ca deh, desi nu e vinovat, a facut poporului pe plac.
Curand o sa fie in Parlament.

In plus culmea, de vinovatul cel mai direct, primarul care le-au dat autorizatie de functionare fara sa vada cum stau dpdv PSI n-am auzit de vreo demisie.

Iote aici:

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu va bucurati pentru aia care pleaca, temeti-va de aia care vor veni.

Dupa 25 ani de vot voi inca mai credeti ca exista in politica alternative reale..
Vai voua.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 04.11.2015 at 11:33:56.
  #473  
Vechi 04.11.2015, 11:26:56
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
.............
! Nu-i lista oficială :)))
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #474  
Vechi 04.11.2015, 11:32:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
https://bogdanduca.wordpress.com/201...iarhul-daniel/

Omul nu ( mai ) e ortodox. Dar uite ca vede lucrurile mai bine ca unii de-ai nostri care repeta si ei fara sa stie de ce unele lucruri.
Ce s-a mai discutat si pe aici, sper sa fie acum lamurit si Pelerin si Copacel :)

Citat:
5. Un prieten număra pe 4 site-uri cunoscute de știri, zilele acestea, 14 articole negative cu privire la BOR în chestiunea accidentului de la club. Autoritățile locale erau gratulate cu 6 articole negative, cele centrale cu 6 articole negative, iar patronii clubului erau „urecheați” în doar patru articole.
Dacă aceasta nu e campanie mediatică negativă, atunci ce o mai fi?

7. Ieșirea arhiepiscopului romano-catolic Ioan Robu, patetică, stupizică, ieftină (arhiepiscopul în genunchi pe asfalt, legămintele de luptă anticorupție, etc.) nu m-au convins că ieșirea Patriarhului ar fi fost o soluție, Ba din contra.

11. Biserica nu trebuie s㠀žbată palma€ chiar cu riscul de a nu fi la modă. Experiența catolică post- Vatican II, care a aruncat Catolicismul în cea mai neagră epocă spirituală a istoriei sale, este o lecție dureroasă la care ortodocșii e bine să ia aminte.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #475  
Vechi 04.11.2015, 11:37:18
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Vazui acum pe Facebook numele lui George Maior. Nu e important asta, nu ma intereseaza speculatiile unora si nu ma intereseaza nici daca or sa-l puna premier pe Becali ( ba chiar m-as bucura :) )

Dar intrebarea este : Am vazut in multe sondaje ca Maior asta e acolo in topul increderii populatiei. E vreunul dintre voi care are incredere in Maior ? Mie mi s-a parut intotdeauna un buton lipsit de orice fel de carisma - nu mi-i inchipui nici macar pe tinerii frumosi din ziua de azi marsaluind pe strazi scandandu-i numele.
Dar poate ma insel eu si exista oameni care chiar au incredere in unul ca el.
  #476  
Vechi 04.11.2015, 11:40:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cine e ala? :))

Voi nu intelegeti ca in tara asta lucrurile nu stau intr-un singur om?

Daca ar fi un om care sa vrea cu adevarat sa schimbe lucrurile in ciuda a ceea ce vrea un sistem intreg, sistemul o sa-l striveasca.
Simplu.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #477  
Vechi 04.11.2015, 11:41:45
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Vazui acum pe Facebook numele lui George Maior. Nu e important asta, nu ma intereseaza speculatiile unora si nu ma intereseaza nici daca or sa-l puna premier pe Becali ( ba chiar m-as bucura :) )

Dar intrebarea este : Am vazut in multe sondaje ca Maior asta e acolo in topul increderii populatiei. E vreunul dintre voi care are incredere in Maior ? Mie mi s-a parut intotdeauna un buton lipsit de orice fel de carisma - nu mi-i inchipui nici macar pe tinerii frumosi din ziua de azi marsaluind pe strazi scandandu-i numele.
Dar poate ma insel eu si exista oameni care chiar au incredere in unul ca el.
E un sereist blestemat din aripa cea mai pro-occidentala/americana. Normal ca sondajele sunt facute...ca sondajele comandate, deh.
Mi-e scarba. Democratia, pardon demono-cratita asta, la care demonii gatesc suflete, e o mare porcarie. Totul se rezuma la "pentru cauza latram, sub steag ne aglutinam".
  #478  
Vechi 04.11.2015, 11:42:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Tavanul la aia era efectiv un gratar cu lemne:

http://www.aktual24.ro/imaginea-deza...e-in-colectiv/
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #479  
Vechi 04.11.2015, 11:43:05
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Minciuna are picioare scurte. În Suedia sunt 97 de spitale la 4.000 de biserici, în SUA sunt 350.000 de biserici la 5.500 de spitale. România are un spital la 43.000 de locuitori, SUA are 1 la 56.000. CIFRELE

http://www.activenews.ro/stiri-socia...CIFRELE-126270
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #480  
Vechi 04.11.2015, 11:43:09
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cine e ala? :))

Voi nu intelegeti ca in tara asta lucrurile nu stau intr-un singur om?

Daca ar fi un om care sa vrea cu adevarat sa schimbe lucrurile in ciuda a ceea ce vrea un sistem intreg, sistemul o sa-l striveasca.
Simplu.
Pai ala care a fost sef la SRI. Vad ca pun astia sondaje si ala e pe locul 2 sau 3.

Era unul ieri care propunea ca armata sa preia puterea.
Eu as fi adaugat : Si cine ar fi cel mai potrivit sa conduca tara decat cel mai mare in grad - maresalul Oprea ? :D
Subiect închis