Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #421  
Vechi 21.09.2016, 15:12:59
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Problemele cele mai grave se inregistreaza in discotecile din mediul rural! Multe din acestea sunt de fapt niste cocine ordinare, care sfideaza cele mai elementare reguli de igiena, curatenie, siguranta, etc!

Asta datorita consumului de multe ori exagerat de alcool in mediul rural, prostiei, lipsei de cultura si educatie! Pe acest fond au loc aici multe scandaluri, batai, chiar violuri!

In plus numarul extrem de mic de politisti din mediul rural face dificila aplanarea conflictelor care apar!
Reply With Quote
  #422  
Vechi 21.09.2016, 16:23:23
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

In Soviet Romania, people doesn't drink Tzuica, Tzuica drink people.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #423  
Vechi 27.09.2016, 13:33:58
Iulia2579 Iulia2579 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.08.2015
Mesaje: 48
Implicit Ioan Cezar

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cred ca au fost mai multe deplasate ... dar probabil a fost nevoie si de interventia personala a cuiva anume pentru a se ajunge la asta.

Oricum,. probabil trece printr-o perioada dificila..
Au foarte deplasate, fara interventia personala a nimanui in mod special.
Atat de deplasate incat ar fi putut sa fie tras la raspundere si juridic vorbind (Domnule Cezar stiti ce inseamna screen-shot-urile?). Domnul Ioan Cezar nu are absolut nici o scuza pentru cuvintele obscene pe care le-a adresat acelei ŽŽcuiva anumeŽŽ. Vorbele pe care le-a adresat dumnealui sunt dovada unui caracter nu foarte corespunzator acestei pagini.

In alta ordine de idei Dumnezeu a binecuvantat pe acea ŽŽcuiva anumeŽŽ cu un adevarat barbat, la al carui nivel acest Ioan Cezar sau Cezar Ioan sau Ioan 67 (ramane de vazut) nu are sa se ridice NICIODATA.



Dumnezeu este mare si cine are nadejde, credinta si rabdare - izbandeste - intru Domnul!


O zi binecuvantata tuturor
Reply With Quote
  #424  
Vechi 27.09.2016, 13:39:03
Iulia2579 Iulia2579 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.08.2015
Mesaje: 48
Implicit Ioan Cezar

Adevarat, fara Cezar, forumul e mai sarac. ..[/quote]

Adevarat. Este mai sarac in obscenitati.
Reply With Quote
  #425  
Vechi 27.09.2016, 14:16:31
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nu e bine să n-ai proprietatea termenilor folosiți.
Nu e bine.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #426  
Vechi 27.09.2016, 15:32:22
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulia2579 Vezi mesajul
Adevarat, fara Cezar, forumul e mai sarac. ..
Adevarat. Este mai sarac in obscenitati.[/quote]

Da' cu barbatii romani cum mai stai?
Ii mai gasesti la fel ca acu' juma' de an? Spuneai ca esti "ingrozita" de "barbatii romani", oh, priceputo!....:)))
Sa stii ca barbatii romani e porci si e prosti de gura, si din cauza ca ei intalnesc zilnic "doamne" din astea "credincioase" ca tine.
Adica, pe scurt, snobinetele narcisiste si spalate pe creier care nu se stie (desi stim!) cum au ajuns prin unele corporatii, fac pe barbatii romani sa injure mai mult decat birjareste.
... Ai grija! Nu te aseza la mai putin de un metru de varful pantofului unui barbat roman, ca nu stii daca mai stai jos, la biroul tau iubit, cu laptop, unde te simti importanta... Si plictisita.
Reply With Quote
  #427  
Vechi 27.09.2016, 20:33:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulia2579 Vezi mesajul
In alta ordine de idei Dumnezeu a binecuvantat pe acea ŽŽcuiva anumeŽŽ cu un adevarat barbat, la al carui nivel acest Ioan Cezar sau Cezar Ioan sau Ioan 67 (ramane de vazut) nu are sa se ridice NICIODATA.
Pana la urma pomenirea de rau a cuiva nu e tot pacat ?

Ce rol avea comparatia din citat, ti-a cerut el mana, i-ai imprumutat bani ? nu stiu cine e si daca e aceeasi persoana, am intrat in contradictie pe unele idei cu Ioan 67 dar nu as vrea in niciun caz obstructionarea opiniilor lui.

Constat o mare placere la unii din a inchide gura cuiva care contrazice sau care zgandare anumite sensibilitati egotice, pai de aici si pana la a legitima o societate in care revine frica de a vorbi, nu mai e mult.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #428  
Vechi 27.09.2016, 21:03:22
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Adevarat. Este mai sarac in obscenitati.
Da' cu barbatii romani cum mai stai?
Ii mai gasesti la fel ca acu' juma' de an? Spuneai ca esti "ingrozita" de "barbatii romani", oh, priceputo!....:)))
Sa stii ca barbatii romani e porci si e prosti de gura, si din cauza ca ei intalnesc zilnic "doamne" din astea "credincioase" ca tine.
Adica, pe scurt, snobinetele narcisiste si spalate pe creier care nu se stie (desi stim!) cum au ajuns prin unele corporatii, fac pe barbatii romani sa injure mai mult decat birjareste.
... Ai grija! Nu te aseza la mai putin de un metru de varful pantofului unui barbat roman, ca nu stii daca mai stai jos, la biroul tau iubit, cu laptop, unde te simti importanta... Si plictisita.[/quote]


Deci asta ramane pana la urma calitatea suprema a unui barbat roman? Cotonogeala?
Dumnezeu sa ne ierte si mai ales,sa te ierte si pe dumneata frate Cezar!
Nu contenesti sa sochezi...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #429  
Vechi 27.09.2016, 22:16:12
crincrin crincrin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2016
Mesaje: 196
Implicit

Imi spune si mie cineva de ce mi-a fost sters comentariul?
Am inteles ca fata si-a gasit pe cineva, am felicitat-o si-i lasasem niste link-uri cu capitole din biblie referitoare la cum trebuie sa se poarte o sotie.
Pe cine am deranjat sau cine a putut sa priceapa altceva din mesajul meu de mi-a fost sters?
Reply With Quote
  #430  
Vechi 27.09.2016, 22:21:09
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crincrin Vezi mesajul
Imi spune si mie cineva de ce mi-a fost sters comentariul?
Am inteles ca fata si-a gasit pe cineva, am felicitat-o si-i lasasem niste link-uri cu capitole din biblie referitoare la cum trebuie sa se poarte o sotie.
Pe cine am deranjat sau cine a putut sa priceapa altceva din mesajul meu de mi-a fost sters?
Mai scrieti-l inca o data!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde