Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 26.03.2016, 14:17:59
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
sa fi fost planuit inainte cu un anume scop, cu care anume, nu stiu.
Al Treilea Război Mondial trebuie să fie instigat profitându-se de diferențele cauzate de agentur a Illuminati între sioniștii politici și conducătorii lumii islamice. Războiul trebuie să se desfășoare în așa fel încât islamul musulmanii Lumii Arabe și sionismul politic statul Israel să se distrugă reciproc. Între timp celelalte națiuni, o dată mai mult divizate pe această temă, vor fi nevoite să se lupte până la punctul complet, fizic, moral, spiritual și de epuizare economică.
Vom elibera nihiliștii și ateii, și vom provoca un formidabil cataclism social care, în toată oroarea sa va arăta clar națiunilor efectul ateismului absolut, originea sălbăticiei și a turbulențelor cele mai sângeroase. Apoi, peste tot, cetățenii, vor fi nevoiți ei-înșiși să se apere împotriva unei minorități de revoluționari din lume, pentru a extermina aceste distrugătoare ale civilizației, și masele deziluzionate de creștinism, ale cărei spirite deiste vor fi în acele momente fără nicio busolă, în căutarea unui ideal, fără să știe către ce să-și îndrepte adorația, vor primi adevărata lumină grație manifestării universale a purei doctrine a lui Lucifer, în cele din urmă dezvăluit în ochii tuturor, manifestație care va urma distrugerea creștinismului și ateismului, simultan supuse și exterminate în același timp

Albert Pike, mason grad 33, satanist declarat.

minorități de revoluționari din lume = Abdul cu bomba;
salbaticie si tulburari sangeroase = vezi cum arata scena dupa un atentat;
cetățenii, vor fi nevoiți ei-înșiși să se apere = statele lor nu vor face nimic sa-i apere pt ca fie nu pot fie sunt complice.
masele deziluzionate de creștinism = popoarele care l-au abandonat pe Dumnezeu.

Si ca sa-ti dau in plus:
Primul Război Mondial trebuie să permită Iluminaților să răstoarne puterea țarilor în Rusia și de a face din această țară o fortăreață a comunismului ateu. Diferențele cauzate de agentur (agenți ai Illuminati) dintre Imperiile Britanic și Germanic vor fi folosite pentru a instiga acest război. La sfârșitul războiului, comunismul va fi construit și folosit pentru a distruge alte guverne și pentru a slăbi religiile.
Al Doilea Război Mondial trebuie să fie instigat profitând de diferențele dintre fasciști și sioniștii politici. Acest război trebuie să fie realizat în așa fel încât nazismul să fie distrus și sionismul politic destul de puternic pentru a instaura un stat suveran al Israelului în Palestina.

Pike & Mazzini, 1871

Bonus:
Ehm Belgia nu este statul unde homosexualii se pot casatori , incestul este legal si zoofilia legala ? Ba da.
Apoi na astia-s mai rai decat Sodoma & Gomora.
Oare de ce se intampla toate astea in Belgia ? Oare de ce ?

Last edited by Copacel; 26.03.2016 at 14:27:10.
Reply With Quote
  #142  
Vechi 26.03.2016, 14:43:33
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Eu asa am auzit, care e adevarul nu ma mai intereseaza.

Pai debilii aia erau legionari cu acte in regula iar faptele lor au fost nu doar aprobate ci glorificate de intreaga Legiune cu CZC in frunte.

Mai recent chiar, unii le-au facut acatist in care ii numestc pe asasini "mucenici" si "marturisitori".

Doar ca sa fie siguri ca ingroapa definitiv in penibil M.L.
Din cate am vazut, unii din biserica ii lauda, desi au fost criminali, chiar si aici pe site. Care este pozitia oficiala a bisericiii ortodoxe in aceasta chestie, stiti cumva?
Reply With Quote
  #143  
Vechi 26.03.2016, 14:48:37
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca ai gandi limpede, ai realiza ca ai mai multe sanse sa supravietuiesti ascunzandu-te decat aruncandu-te in fata unor gloante.

Dar ma rog, nu toti sunt suficienti de inzestrati sa supravietuiasca, faptul ca sunt inca in viata e doar o coincidenta, n-au fost inca nevoiti sa-si folosesca "inteligenta" in situatii limita.
De ascuns te ascunzi daca ai posibilitatea, unii au si facut-o, ma refer in Franta, pentru ca in Belgia chiar nu era nimic de facut, acolo ar fi fost nevoie sa fie militarii prezenti, dar in mod suspect, nu au fost acolo, unii insa, la Bataclan, au ramas pe jos, asteptand sa fie omorati, chiar in momentul cand s-au apropiat de ei, poate ca ar fi putut sa fie sarit pe ei mai multi, sa le faca o manevra, sa ii traga de picioare, orice, nu stiu, zic si eu, e prea de tot, ca au stat multi sa isi astepte moartea.
Reply With Quote
  #144  
Vechi 26.03.2016, 14:50:25
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Gresita era toata postarea, asta era doar partea hilara, sa ne mai amuzam si noi putin.
O parere nu poate fi gresita, doar pentru ca d-voastra considerati asa.
Reply With Quote
  #145  
Vechi 26.03.2016, 14:58:52
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
O parere nu poate fi gresita, doar pentru ca d-voastra considerati asa.
Nici adevarat doar pt ca tu consideri asa.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #146  
Vechi 26.03.2016, 14:59:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
De ascuns te ascunzi daca ai posibilitatea, unii au si facut-o, ma refer in Franta, pentru ca in Belgia chiar nu era nimic de facut, acolo ar fi fost nevoie sa fie militarii prezenti, dar in mod suspect, nu au fost acolo, unii insa, la Bataclan, au ramas pe jos, asteptand sa fie omorati, chiar in momentul cand s-au apropiat de ei, poate ca ar fi putut sa fie sarit pe ei mai multi, sa le faca o manevra, sa ii traga de picioare, orice, nu stiu, zic si eu, e prea de tot, ca au stat multi sa isi astepte moartea.
Sa faci tu asa, cu siguranta ai sa primesti premiul Darwin.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #147  
Vechi 26.03.2016, 15:00:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Din cate am vazut, unii din biserica ii lauda, desi au fost criminali, chiar si aici pe site. Care este pozitia oficiala a bisericiii ortodoxe in aceasta chestie, stiti cumva?
"Care scoate sabia, de sabie va pieri".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #148  
Vechi 27.03.2016, 13:02:34
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Avinu Malkeinu

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Dumnezeu să-i ierte pe cei surprinși de o moarte așa de violentă!Și să lumineze mințile întunecate de moarte ale rătăciților care pun la cale asemenea crime.
https://m.youtube.com/?#/watch?v=3zHKsnZSFMg

Last edited by Pelerin spre Rasarit; 27.03.2016 at 13:12:42.
Reply With Quote
  #149  
Vechi 27.03.2016, 13:15:05
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Din păcate, linkurile postate de tine duc întotdeauna la pagina principală youtoube, nu la un clip anume. Am găsit un clip intitulat Alvinu Malkeinu, dar nu ș™tiu dacă e cel indicat de tine.

P.S. Între timp am înț›eles de ce se întâmplă asta. Din cauză de mobil. Pe el merg, dar nu pe calculator.
Foarte frumos cântecul; o mângâiere (chiar dacă n-am înțeles niciun cuvânt :).
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)

Last edited by CristianR; 27.03.2016 at 13:29:40.
Reply With Quote
  #150  
Vechi 27.03.2016, 13:35:15
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Din păcate, linkurile postate de tine duc întotdeauna la pagina principală youtoube, nu la un clip anume. Am găsit un clip intitulat Alvinu Malkeinu, dar nu ș™tiu dacă e cel indicat de tine.

P.S. Între timp am înț›eles de ce se întâmplă asta. Din cauză de mobil. Pe el merg, dar nu pe calculator.
Foarte frumos cântecul; o mângâiere (chiar dacă n-am înțeles niciun cuvânt :).
https://www.youtube.com/watch?v=3zHKsnZSFMg

Cantectul este de fapt o rugaciune catre Dumnezeu, in care omul isi recunoaste pacatele si cere mila, dragoste, calauzire, izbavire de tot raul. ,,Avinu Malkeinu" inseamna, intr-o traducere libera, ,,Tata nostru si Domnul nostru". Evreii o considera cea mai veche si impresionanta litanie in calendarul lor religios. Cele doua nume din titlu se bazeaza pe Isaia 63:16 si 33:22.Fiecare vers incepe cu acesta sintagma. Te rog sa consideri ca , in acest mod, m-am alaturat si eu rugaciunii tale.
Reply With Quote
Răspunde