Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.07.2013, 23:17:32
LunguIoanDaniel's Avatar
LunguIoanDaniel LunguIoanDaniel is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 7
Implicit un sfat

in ultima perioada imi merge foarte rau , am avut parte numia de lucruri neplacute .nu sunt unul dintre cei care merg regulat la biserica si nu sunt mandru de asta . intrebarea mea ar fi daca merg la preot ma spovedesc si impartasesc mai este alt ceva care as putea sa fac sa imi citeasca parintele vreo rugaciune , un acatist ceva ? multumesc anticipat
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.07.2013, 00:02:32
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LunguIoanDaniel Vezi mesajul
in ultima perioada imi merge foarte rau , am avut parte numia de lucruri neplacute .nu sunt unul dintre cei care merg regulat la biserica si nu sunt mandru de asta . intrebarea mea ar fi daca merg la preot ma spovedesc si impartasesc mai este alt ceva care as putea sa fac sa imi citeasca parintele vreo rugaciune , un acatist ceva ? multumesc anticipat
Da. O rugaciune anti-troll.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.07.2013, 19:40:40
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LunguIoanDaniel Vezi mesajul
in ultima perioada imi merge foarte rau , am avut parte numia de lucruri neplacute .nu sunt unul dintre cei care merg regulat la biserica si nu sunt mandru de asta . intrebarea mea ar fi daca merg la preot ma spovedesc si impartasesc mai este alt ceva care as putea sa fac sa imi citeasca parintele vreo rugaciune , un acatist ceva ? multumesc anticipat
Multumeste-i lui Dumnezeu atunci cand iti merge bine si atunci cand iti merge rau si poarta-ti crucea ta cu inima usoara. Numai Dumnezeu stie cum este bine cu adevarat, nu cum ne imaginam noi binele sau raul.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare