Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 18.05.2021, 14:05:13
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
M-am vaccinat pentru că am convingerea că vaccinurile au făcut bine omenirii
Generalizarea e iarăși o eroare de logică. :) Unele fiole din astea moderne nici măcar nu sînt vaccinuri, nu au mai fost folosite pînă acum pe scară largă, nu li se cunosc efectele pe termen lung.

Citat:
s™i cred că vor continua să facă.
Ești plin de speranță.

Citat:
Nu cred că e semnul fiarei, păcatul lepădării, etc.
Nici eu nu cred că e.

Citat:
Cred a fost suficient testat.
Cînd și pe cine?

Citat:
S˜˜i chiar dacă nu ar fi fost, eu sunt cobaiul perfect.
Alegerea ta...

Citat:
Nu cred că încurajează avorturile, chiar dacă ar fi fost folosit››i cândva, î.e.n. fetus™™i avortat››i.
Nu le încurajează, dar folosesc acele linii celulare ca să mă exprim doct. Dacă ai fi văzut tot procesul de la colectare la umplerea sticluței sînt curios ce-ai fi scris aici.

Citat:
Vaccinul nu e obligatoriu.
Deocamdată.

Citat:
S˜˜i mi se pare s™™i destul de ieftin.
Da, mai degrabă faci vaccinul decît să te testezi pe banii tăi, ca să mergi la vară la mare în străinătate. (citez un amic:) )

Citat:
Adică numai avantaje.
Am rîs un pic la faza asta. :))

Citat:
Am tot căutat să găsesc un motiv serios pentru a nu mă vaccina dar nu am găsit.
Nu imunizează, ba chiar o scade temporar în primele zile, că e un șoc pentru sistem chestia care-l invadează în mod artificial. Oamenii se îmbolnăvesc de diverse inclusiv de gripă și guturai (familia Covid) imediat după.

Are efecte secundare, vezi pe sticluță cu litere minuscule. Știu un caz concret, o doctoriță care a făcut toate acele reacții adverse și a durat vreo 3 săptămîni pînă un alergolog i-a pus o perfuzie să o calmeze. Foarte nasol.

Ba chiar se și moare după injectare, vezi articolele din ziarele serioase care au și sursele informațiilor la subsolul paginii. Ruleta rusească.

Trebuie să-l repeți periodic. Ăștia nu se opresc curînd, deci hai să vedem la a cîta injecție te vei opri, dacă vei mai ajunge întreg, în viață...

Mai discutăm peste cîțiva ani pe aceeași temă. Dacă nu mor de Covid. :P
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote