Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.05.2011, 18:42:53
andipanda andipanda is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2011
Mesaje: 4
Implicit Masonii

Buna seara. Ma puteti lamuri cu ce va urma sa se intample.
Am observat pe filmuletul ingerul digital si pe mai multe ca la americani unii oameni deja isi pun respectivele cipuri. Din cate am citit cine are acel cip gandeste diavolul in locul sau.
Amdoua intrebari si va rog sa-mi raspunde-ti deoarece ma preocupa foarte mult:
1.aceste cipuri vor veni rapid si in romania?
2. Vom fi obligati sa purtam aceste cipuri? si astfel nemaiputand sa vindem si sa cumparam nimic vom muri de foame(cine va avea semnul fiarei pe mana dreapta doar aceea vor mai putea cumpara si vinde) de aceea intreb cine va urma calea Domnului va muri de foame?
Vom fi obligati sa purtam aceste cipuri sau va fi totul in regula?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.05.2011, 19:15:42
r.D.Andrei's Avatar
r.D.Andrei r.D.Andrei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru r.D.Andrei
Implicit

Păi cipurile deja au ajuns în România, doar că deocamdată sînt obligatorii doar pentru acte. Românii le-au primit fără grijă pe astea, e doar o etapă premergătoare, le vor primi și pe cele implantate. Trist.
__________________
Atunci se mărește numele păcii, cînd nu ne vom împotrivi părerilor Sfinților, nici nu vom făptui împotriva hotarelor acelora. (Sf.Chiril cel Mare)
http://paterika.wordpress.com/
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.05.2011, 19:20:39
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de r.D.Andrei Vezi mesajul
Păi cipurile deja au ajuns în România, doar că deocamdată sînt obligatorii doar pentru acte. Românii le-au primit fără grijă pe astea, e doar o etapă premergătoare, le vor primi și pe cele implantate. Trist.
Asta inseamna ca ... e sfarsitul lumii?:|
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.05.2011, 21:14:23
Ilinca Ilinca is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.05.2011
Mesaje: 43
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de andipanda Vezi mesajul
Buna seara. Ma puteti lamuri cu ce va urma sa se intample.
Am observat pe filmuletul ingerul digital si pe mai multe ca la americani unii oameni deja isi pun respectivele cipuri. Din cate am citit cine are acel cip gandeste diavolul in locul sau.
Amdoua intrebari si va rog sa-mi raspunde-ti deoarece ma preocupa foarte mult:
1.aceste cipuri vor veni rapid si in romania?
2. Vom fi obligati sa purtam aceste cipuri? si astfel nemaiputand sa vindem si sa cumparam nimic vom muri de foame(cine va avea semnul fiarei pe mana dreapta doar aceea vor mai putea cumpara si vinde) de aceea intreb cine va urma calea Domnului va muri de foame?
Vom fi obligati sa purtam aceste cipuri sau va fi totul in regula?

Da,este adevarat in legatura cu cipurile!Ele vor controla mintea umana in asa fel incat tu vei fi obligat sa faci anumite lucruri,ca o papusa sa zic.Iar ca sa-ti raspund si la intrebari:
1)Au ajuns deja in Romania si la fel cum a zis si r.D. Andrei sunt folosite pt acte ca de exemplu,buletinul.
2)La inceput nu,dar cu timpul te vor obliga sa-l porti,din cate am auzit se vor introduce intr-un vaccin si vor ajunge in corp,deci in concluzie te vor obliga sa-l porti pana la urma...ceea ce este implicit FOARTE grav!!!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.05.2011, 08:40:24
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Asta inseamna ca ... e sfarsitul lumii?:|
Sfarsitul lumi doar Domnul stie cand va fi.Ceea ce este cert este ca traim semnele inceputului sfarsitului.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.05.2011, 15:33:03
andipanda andipanda is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2011
Mesaje: 4
Implicit

Buna ziua. As vrea sa spun:
Noi, credinciosii care vom refuza aceste cipuri vom muri in chinuri sau infometati pentru Dumnezeu, calea este ingusta?
Multumesc pentru raspuns.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.05.2011, 16:17:00
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Am observat pe filmuletul ingerul digital si pe mai multe ca la americani unii oameni deja isi pun respectivele cipuri.
Daca te intereseaza subiectul, un film conspirationist ca cel pe care l-am mentionat nu e cea mai buna sursa de informare.

Citat:
Din cate am citit cine are acel cip gandeste diavolul in locul sau.
Haha. Pe asta nu am mai auzit-o. Si mai exact cum se va intampla asta? Care e mecanismul?

Citat:
1.aceste cipuri vor veni rapid si in romania?
Au ajuns deja. In buletine si pasapoarte.

Citat:
2. Vom fi obligati sa purtam aceste cipuri? si astfel nemaiputand sa vindem si sa cumparam nimic vom muri de foame(cine va avea semnul fiarei pe mana dreapta doar aceea vor mai putea cumpara si vinde) de aceea intreb cine va urma calea Domnului va muri de foame?
Te rog sa postezi un link catre o initiativa legislativa (atentie, nu catre site-uri conspirationiste) care sa arate ca o lege de genul asta e in proiect, sau macar exista o intentie de a implementa asta la un moment dat.

Citat:
2)La inceput nu,dar cu timpul te vor obliga sa-l porti,din cate am auzit se vor introduce intr-un vaccin si vor ajunge in corp,deci in concluzie te vor obliga sa-l porti pana la urma...ceea ce este implicit FOARTE grav!!!
Da, ar fi foarte grav. Dar daca tot ai auzit asta, ai verificat si credibilitatea (si implicit dovezile aduse de) sursa informatiei?
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 17.05.2011, 16:33:37
andipanda andipanda is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2011
Mesaje: 4
Implicit

In biblie in apocalipsa scrie de semnul fiarei pe mana dreapta, ceea ce se intampla la noi acum.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 17.05.2011, 16:42:03
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Păi aici se discută despre cipuri sau despre masonerie?

În fine... prietene Andipanda cipuri sunt deja peste tot pentru că sunt elemente indispensabile ale tehnologiei actuale. De fapt nici nu știu dacă sunt cu adevărat cipuri cele de care se teme toată lumea, ci mai degrabă niște carduri de memorie (astea din acte). Dacă vrei să-ți faci neapărat griji degeaba ai ales bine o zonă unde imaginarul conspiraționist aberează în voie.

Posibil ca tehnologia să joace un rol important în stingerea lumii, dar e și mai posibil ca isteria anticip să fie o diversiune diavolească prin care suntem ținuți departe de prioritățile vieții duhovnicești. Cu alte cuvinte, ignorăm realul de grija posibilului.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 17.05.2011, 23:23:31
Ilinca Ilinca is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.05.2011
Mesaje: 43
Implicit

Citat:
În prealabil postat de konijiro Vezi mesajul
Daca te intereseaza subiectul, un film conspirationist ca cel pe care l-am mentionat nu e cea mai buna sursa de informare.



Haha. Pe asta nu am mai auzit-o. Si mai exact cum se va intampla asta? Care e mecanismul?



Au ajuns deja. In buletine si pasapoarte.



Te rog sa postezi un link catre o initiativa legislativa (atentie, nu catre site-uri conspirationiste) care sa arate ca o lege de genul asta e in proiect, sau macar exista o intentie de a implementa asta la un moment dat.



Da, ar fi foarte grav. Dar daca tot ai auzit asta, ai verificat si credibilitatea (si implicit dovezile aduse de) sursa informatiei?
Da este verificata informatia :)am auzit-o de la o prietena cu care vorbesc mult si suntem apropiate
Reply With Quote
Răspunde

Tags
implantarea cipurilor



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Oare de ce masonii sunt dusmani? andreicozia Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 259 26.12.2015 23:46:26
Francmasoneria si masonii iluminati Brave New World Generalitati 8 09.09.2014 02:35:06
ECUMENISMUL SI MASONII ivasile Stiri, actualitati, anunturi 27 15.04.2014 21:45:16
Vodafone si Masonii maria32 Generalitati 2 08.10.2010 19:04:10
Masonii din Comunitatea Europeana ne fura padurile mihailt Generalitati 21 01.06.2010 16:10:42