Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 01.06.2011, 14:39:11
diador diador is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 61
Implicit

poate motivul mutarii preotului i-a maniat pe enoriasi.si noi am avut un preot care din pacate a ajuns la divort si bineinteles ca episcopia a dispus sa nu mai faca slujbe si sa trimita alt preot.cum oamenii -fara stirea preotului-au cerut insistent sa-l lase sa slujasca mai departe episcopul a acceptat.mi se pare o dovada de intelegere din partea episcopului care a vazut atasamentul oamenilor fata de parohul lor.bineinteles ca fiind preot a ales sa faca ascultare,s-a scuzat motivand ca nu vrea sa se foloseasca de enoriasi nici in pb personale ,nici in cele legate de superiorii sai.oamenii s-au linistit si au venit alti preoti.ce vreau sa subliniez este faptul ca pentru o cearta e nevoie de 2 tabere.daca unul cedeaza cearta nu exista.poate ca si superiorii bisericii ar trebui sa fie mai impaciuuitori mai ales ca greu gasesti un preot care sa fie atat de iubit.pacat ca s-a ajuns la negocierea ortodoxiei.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 01.06.2011, 14:59:22
Zeytin Zeytin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2011
Locație: United Kingdom
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit Dar asta vi se pare normal?

http://www.hotnews.ro/stiri-doctorh_...rie-arsuri.htm
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Melodie - cum vi se pare? Nicador Generalitati 7 06.05.2011 19:31:46
imi pare rau de ceea ce am ajuns sa fiu un.mare.pacatos Intrebari utilizatori 14 24.02.2011 20:54:50
situatie iesita din normal consuela Intamplari adevarate 38 30.09.2009 21:34:02
Viata lui Iisus ,cum vi se pare filmul ,stiti mai multe despre el? tigerAvalo9 Generalitati 12 08.11.2008 13:13:18