Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.11.2016, 01:08:34
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit Azil de batrani Bucuresti

Imi cer scuze daca mai exista un astfel de subiect si eu am creat acum altul...insa nu am foarte mult timp sa caut pe forum.

RUGAMINTE:
Daca exista persoane cunoscatoare, va rog foarte mult sa imi recomandati azile de batrani in Bucuresti. si eventual care sunt preturile si orice alte informatii importante pe care eu sa le pot lua in considerare.
Am nevoie urgent pentru o doamna paralizata recent, in varsta de 63 ani cu o pensie de 370 lei care locuieste singura in sectorul 1 si are mare nevoie de ajutor.
Eu nu stiu absolut nimic despre acest subiect si orice informatie este bine venita.

Va multumesc foarte mult!
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.11.2016, 22:51:32
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Imi cer scuze daca mai exista un astfel de subiect si eu am creat acum altul...insa nu am foarte mult timp sa caut pe forum.

RUGAMINTE:
Daca exista persoane cunoscatoare, va rog foarte mult sa imi recomandati azile de batrani in Bucuresti. si eventual care sunt preturile si orice alte informatii importante pe care eu sa le pot lua in considerare.
Am nevoie urgent pentru o doamna paralizata recent, in varsta de 63 ani cu o pensie de 370 lei care locuieste singura in sectorul 1 si are mare nevoie de ajutor.
Eu nu stiu absolut nimic despre acest subiect si orice informatie este bine venita.

Va multumesc foarte mult!
Acea persoana trebuie susținută financiar, deoarece cazările în â zile sunt mai scumpe.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.11.2016, 15:46:09
adelina02 adelina02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin MSN pentru adelina02
Implicit

Ia legatura cu DGASPC sector 1 si adu la cunostinta cazul.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.11.2016, 13:44:02
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

pt Antoniap:
tocmai de aceea am lansat acest subiect...insperanta ca cineva a avut de-a face cu o astfel de situatie si cunoaste un azil in Bucuresti care sa se ocupe de acesti oameni si la costuri sa ia in calcul si pensia, chiar daca pe langa se mai suplimenteaza pretul...important este si cu cat se ssuplimenteaza? ce conditii se ofera? cat de mult se implica cei angajati acolo?...etc


Pt Adelina02:
inainte sa lansez acest subiect pe forum, am luat legatura telefonic cu DGASPC si m-au invitat la ei sa imi explice ce acte trebuiesc facute pentru un dosar care odata intocmit, trebuie depus la primarie ca sa fie aprobat si abia apoi persoana respective sa fie internata intr-un centru de recuperare.

Ideea este ca din pacate nu are cine sa umble pe la toate institutiile de unde trebuiesc scoase o sumedenie de acte pentru acest dosar care la randul lui trebuie aprobat...iar femeia asta imobilizata la pat are nevoie de ajutor incepand cu ziua de "alaltaieri"...nu peste luni de zile cand se va gandi cineva sa ii aprobe un dosar care in acest moment nici nu exista.

In fine...multumesc pentru recomandari si sfaturi.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.11.2016, 14:19:34
crincrin crincrin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2016
Mesaje: 196
Implicit

http://www.carp-omenia.ro/index.php/...-la-domiciliu/

http://www.romanialibera.ro/actualit...singuri-100755
__________________
36. Învățătorule, care poruncă este mai mare în Lege?
37. El i-a răspuns: Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău și cu tot cugetul tău.
38. Aceasta este marea și întâia poruncă.
39. Iar a doua, la fel ca aceasta: Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți.
40. În aceste două porunci se cuprind toată Legea și proorocii. (Sfânta Evanghelie după Matei, cap. 22)

Last edited by crincrin; 17.11.2016 at 14:32:47.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare