Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.12.2013, 21:01:22
camelia75 camelia75 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.12.2013
Mesaje: 1
Implicit "Lumea de azi" la Radio Trinitas

Am ascultat de mai multe ori, de regula pe radioul din masina, emisiunile de dupa amiaza cu numele "Lumea de azi" de la postul Patriarhiei. Sunt foarte ok, desi nu sunt toate de aceeasi calitate sau factura. Chiar si muzica mi s-a parut linistitoare, multe piese instrumentale de calitate, ceva asemanator cu Romantic FM pentru fani. Am vazut ca emisiunile sunt facute in mai multe orase mari, eu una am prins Iasul, Clujul si Timisoara. A mai ascultat cineva emisiunile din seria asta? Mie mi se pare o abordare realista, decenta si totusi moderna a societatii crestine, si nu numai, de la noi.

Last edited by camelia75; 27.12.2013 at 21:03:52.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.01.2014, 14:21:10
Leoaica's Avatar
Leoaica Leoaica is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.07.2013
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Ascult si eu zilnic Radio Trinitas. Emisiunea "Lumea de azi" este realizata de studiouri locale (asa cum ai remarcat) pentru o ora. Continutul, muzica, prezentarea difera foarte mult de la o "zona" la alta.
Dar, in fiecare emisiune, gasesc un cuvint de folos sau ceva care-mi merge la inima. Evident, prefer studioul din Iasi fiind mai aproape de mine din toate punctele de vedere (sufleteste si geografic).
Emisiunea mea preferata de pe Radio Trinitas este "Cuvantul care zideste".
Doamne ajuta si un An Nou plin de impliniri duhovnicesti!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare