Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 09.05.2010, 21:24:40
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Eu cred ca Sfantul Nectarie ne iubeste!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 01.06.2010, 18:42:53
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit Ajutor nespus de la sf.Necatrie!

Nespus de mult ne iubeste sf.Nectarie. Sa va rugati cu credinta si veti simti schimbarile.Pe mine tare mult m-a ajutat si mi-a redat increderea si speranta. Eu am promis sfantului ca voi spune si altora de puterea pe care o are. Nu-mi vine sa cred ca lucrurile s-au aranjat intocmai dupa cum imi doream, dupa ce am inceput sa ma rog in fiecare seara, sa ii spun problemele mele, gandurile si dorintele mele. Citesc in fiecare seara acatistul si am incredere deplina ca va veghea in continuare asupra mea .Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 05.06.2010, 17:53:16
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Minunat este Dumnezeu intru Sfintii Sai.Ma rog si eu la Sf.Nectarie si il am Sfant ocrotitor alaturi de Sf.Ioan Rusul si Sf.Apostol Andrei.

Prin minunile Sf.Ierarh Nectarie ne sunt cunoscute puterile lui Dumnezeu,iubirea lui Dumnezeu fata de oameni si Adevarul adica Hristos.Ma bucur foarte mult de minunile Sf.Nectarie si de bine cunoscutul lui nume,si asta pentru a face cunoscu numele lui Dumnezeu.

Rugati-va si la bine si la rau,nu doar la rau iar Sf.Nectarie si El va va rasplati si va veti bucura si voi si Sf.Nectarie si El.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.06.2010, 15:41:13
oana-maria oana-maria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit ajutor de la sf nectarie

si eu m-am rugat si ma rog la sf nectarie si spun la toata lumea cum ma ajutat am citit acatistul sf nectarie timp de 40 zile si si acum ii simt ajutorul am sa il rog si sa ii multumesk toata viata rugativa cu credinta
Reply With Quote
  #25  
Vechi 09.06.2010, 16:49:49
oana-maria oana-maria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit ajutor de la sf nectarie

Da rugativa cu credinta sf nectarie si nu o sa va para rau eu am citit acatistul sf nectarie 40 de zile si acum am promis sf nectarie ca il citesc o data pe saptamana rugativa si o sa vedeti ca minunile apar
Reply With Quote
  #26  
Vechi 11.06.2010, 00:12:11
4ndreea 4ndreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Si eu am aprox. 40 de zile de cand citesc fie un acatist, fie un paraclis de-al Sf Nectarie; deja incepe sa se intrezareasca o posibila implinire a dorintei mele. Inca nu s-a indeplinit, dar sunt mari sanse. :)

Multumesc anticipat Sf Nectarie!

Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 16.06.2010, 20:43:43
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit

Si pe mine m-a ajutat sfantul Necatarie! M-a vindecat de o afectiune atunci cand eram mai descurajata. Si eu citesc seara acatistul, am cumparat si o icoana cu sfantul si sunt sigura ca o sa aiba grija de mine in continuare!!!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 17.06.2010, 16:27:47
oana-maria oana-maria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit minunile sf nectarie

Am tot scris despre minunile sf nectarie si o sa scriu de fiecare data acum am sa va povestesc despre o minune
sotul meu e plecat la munca in strainatatae si nu isi gasea de munca si am inceput sa citesc acatistul sf nectarie si nu dupa multa vreme sotul meu si-a gasit de munka si este ok acum astept sa plec si eu si sunt sigura ca sf nectarie ma va ajuta in continuarie doamne
ajuta si pe fetita mea a jutat-o acum cateva zile a fost avansata la locul de munca la 22 de ani mare eti tu dosmne sfinte nectarie
Reply With Quote
  #29  
Vechi 17.06.2010, 23:25:01
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Sfantul Nectarie - Bunicutul meu Drag!

As vrea ca mereu sa pot si sa impartasesc ceea ce intampin si traiesc in legatura cu Sf.Nectarie! Sf.Nectarie este un SFANT CE IUBESTE, si chiar dezamagit, IARTA! Iar cuvintele sunt NEPUTINCIOASE in a exprima ce simt si ce traiesc, legatura mea cu Sf.Nectarie! Este cea mai sfanta legatura!

Mereu sunt intrebat cum ma rog de Sf.Nectarie mereu imi raspunde! Nu am nici o forumula speciala sau vreun „sirletic” ci pur si simplu sunt EU in fata Sf.Nectarie! „Asta sunt EU Sfinte Nectarie! Nu am cum sa te mint, asta sunt, ceea ce iti spun acum, si am nevoie sa ma ajuti cu ceea ce te rog acum!” Nu il tratez pe Sf.Nectarie ca sfant SUPERIOR, desi este, ci ca PRIETEN! Ma duc si vorbesc cu el, asa cum va marturisesc voua acum! Am respectul fata de Dansul asa cum se cuvine, dar il iubesc mai mult ca pe un sfant! Ca si cum mi-ar apartine, ca si cum mi-ar fi MULT mai apropiat, de un sange cu Dansul, de aceea il numesc BUNICUTUL MEU!

Daca vreti mai multe despre acest Sf.Mununat, gasiti pe www.sfantulnectarie.ro!

Sf.Nectarie sa va binecuvinteze!
__________________
Reply With Quote
  #30  
Vechi 18.06.2010, 11:59:49
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Datorita acestor sfinti multi s-au reintors la dumnezeu. nu satana face aceste minuni, pt ca multi datorita minunilor sfintilor au descoperit frumusetea rugaciunii si a credintei.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfantul Nectarie! simona Generalitati 2 08.11.2012 16:23:27
Un nou acatist cu Sfantul Nectarie? Georgiana1995 Generalitati 7 18.09.2012 20:18:29
Sfantul Nectarie din Eghina Dodi Intamplari adevarate 8 08.08.2011 20:24:33
Sfantul Nectarie NeNumimCrestini Preotul 9 05.10.2009 14:26:00