Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.05.2011, 18:21:45
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit Mergem din nou la Sfanta Parascheva!

Am marea bucurie sa va anunt ca, printr-o minune, voi merge la Sfanta Parascheva de la Iasi saptamana viitoare. Sunt niste imprejurari providentiale care mi-au permis sa fac aceasta calatorie in orasul in care se adapostesc moastele, pentru a-i multumi Sfintei pentru tot ajutorul sau fata de familia noastra si, mai ales, fata de bunicuta mea, care mereu s-a rugat la ea si care a tinut post negru-negru in fiecare vineri, timp de 45 de ani si pana in ultima clipa, in cinstea Sfintei. De altfel, in a treia zi de Pasti, am visat-o pe bunica si mi-a spus ca a ajuns in rai, datorita "comorilor" Sfintei Parascheva.

Urmez si eu traditia forumului si va invit sa lasati pomelnice pentru Liturghie (atat pentru vii cat si pentru adormiti), dar si pentru maslu (sanatate). Asa cum v-ati rugat pentru bunicuta mea Dochița, asa se vor ruga si parintii aceia de la catedrala pentru voi, luand pe Sfanta Parascheva ca mijlocitoare.

Deja am un prim nume de pe forum pentru liturghie: Cristian-Stefan si un prin nume pentru maslu: Augustin.

Edit - deadline marti seara, in jur de orele 21-22.
Attached Images
File Type: jpg Sfanta Parascheva.jpg (19,2 KB, 24 views)
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfanta Parascheva Marius22 Diverse Sarbatori 44 19.10.2013 22:52:18
Sfanta Parascheva anipopa65 Intrebari utilizatori 1 14.10.2011 22:30:50
Sfanta Cuvioasa Parascheva si Sfanta Mucenita Paraschevi VLAHOPOL Intrebari utilizatori 5 17.02.2011 19:02:09
Sfanta parascheva catalinabalhui Generalitati 11 28.10.2009 12:27:43
Cum ar trebui sa mergem la Sfanta Biserica! alecsandru Tinuta in Biserica 35 26.07.2009 01:57:02