Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.01.2014, 01:33:35
anisoara anisoara  is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2010
Mesaje: 79
Implicit Rugaciuni de dezlegare Sf.Ciprian

O prietena ma indeamna sa mergem la un Preot care citeste Rugaciunile de dezlegare ale Sf. CIPRIAN.Eu am indoieli ,imi e teama .E bine,e rau ?Ma poate ajuta cineva?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.01.2014, 07:16:19
iacobdorinap-HD iacobdorinap-HD is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2010
Mesaje: 1
Implicit

Slujba de deulegare de farmece și blesteme a Sfîntului Cirian, e de mare ajutor.Se fac 3 ,5 7 sau 9 slujbe,se sfințesc persoanele bolnave și hainele , care se poartă îmbrăcate de la o slujbă la alta pe persoana pentru care se slujește această slujbă.Doamne ajută !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.01.2014, 12:13:31
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anisoara Vezi mesajul
O prietena ma indeamna sa mergem la un Preot care citeste Rugaciunile de dezlegare ale Sf. CIPRIAN.Eu am indoieli ,imi e teama .E bine,e rau ?Ma poate ajuta cineva?
Dumnezeu sa te ajute sa invingi teama. Trebuie sa luptam cu noi insine atat singuri cat si cu ajutorul rugaciunilor de dezlegare.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.01.2014, 21:18:30
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Vorbiti de Acatistul Sfantului Ciprian?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 30.01.2014, 20:18:49
anisoara anisoara  is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2010
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Vorbiti de Acatistul Sfantului Ciprian?
De rugaciuni de dezlegare ale Sf. Ciprian.Inteleg ca se citesc pentru dezlegare de blesteme si atunci cand un familiar este foarte bolnav.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.02.2014, 18:35:37
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anisoara Vezi mesajul
De rugaciuni de dezlegare ale Sf. Ciprian.Inteleg ca se citesc pentru dezlegare de blesteme si atunci cand un familiar este foarte bolnav.
Nu stiu de astfel de rugaciuni. Cunosc Acatistul Sfantului si rugaciunea de la sfarsit care este pentru diferite probleme iar cei care o citesc (stiam eu) trebuie sa aiba binecuvantarea duhovnicului. Mai stiu despre Molitfele Sfantului Vasile cel Mare dar de rugaciunile Sfantului Ciprian, chiar nu am auzit.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare