Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 01.11.2015, 13:17:24
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Pai tocmai ca daca ai ajuns la drone se pare ca joci SWTOR si cand nu ai clientul deschis.
Treaba cu semnul tine de educatia pentru poporul evreu, nu ca sa recunoasca drona nu stiu ce.
Nu, culmea e ca nu joc, ci doar urmaresc firul povestii. E pentru mine un soi de "Rahan +comoara din insula" la exponent pentru adulti. :))))
Iar semnul era clar ca drona sa recunoasca in care case ucide primii nascuti si in care nu. Mai bine vorbim pe privat de chestia asta, ca se inflameaza evlaviosii forumului, si se scriu iar zeci de pagini off-topic.
  #82  
Vechi 01.11.2015, 13:19:57
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crisstiann Vezi mesajul
-unii dintre ei consumasera poate ceva alcool, oricum in general betiile si drogurile nu sunt bune ,la asta ma reder, si nici satanismul ,sarbatoarea mortii...

-oricum din poza nu cred ca se identifica vreun cadavru

-pozele exista si pe facebook

nu ii consider satanisti pe tinerii rockeri ci inconstienti

aceste 2 fete care au murit nu erau sataniste

Cristiann, banarea ta ar fi un fapt de evlavie si justitie.
Tu ai fost vreodata tanar? Tu esti, de fapt, viu?!
  #83  
Vechi 01.11.2015, 13:22:42
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Majoritatea covarsitoare a localurilor functioneza fara autorizatie ISU.

Pentru ca:
- adesea e imposibil sa realizezi o instalatie automata anti-incendiu la cladirile deja existente,
- costurile sunt astronomice (usi automate, usi anti-incendiu, iesiri NOI etc).
- e usor si ieftin sa dai legi, problema este posibilitatea implementarii la litera.

DAR poti avea stingatoare multe, poti avea usi largi, ce se deschid in afara si poti avea trape de eliberare atomata a fumului si aerisire cu costuri mici!
  #84  
Vechi 01.11.2015, 13:23:30
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Cristiann, banarea ta ar fi un fapt de evlavie si justitie.
Tu ai fost vreodata tanar? Tu esti, de fapt, viu?!
Bine ca dai quote ca abia ce il blocasem sa nu mai vad toate minunile.
  #85  
Vechi 01.11.2015, 13:33:40
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Cred ca ai nimerit-o perfect. Daca asa sunt majoritatea petruvodistilor/anitulesoizilor, atunci e clar...
Ti-am trimis mesaj.
  #86  
Vechi 01.11.2015, 13:34:09
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Cristiann, banarea ta ar fi un fapt de evlavie si justitie.
Tu ai fost vreodata tanar? Tu esti, de fapt, viu?!
-sunt viu de asta imi pasa si nu vreau sa se intample asa ceva
-si vreau ca oamenii sa renunte la orice forma de satanism
-eventual moderatorii pot sa-mi stearga pozele,sa-mi zica sa nu mai postez astfel de poze dar banarea ar fii ceva iesit din comun
  #87  
Vechi 01.11.2015, 14:10:45
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Eh, Raoul si Copacel, acum intelegeti de ce sunt pentru interzicerea imputitelor de culte malefice si a uraciunii asteia de sarbatori?!
Și eu sunt împotriva Haloween-ului! O sărbătoare satanista, demonica!
  #88  
Vechi 01.11.2015, 14:15:29
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Da, Raoul, necazul ca e, cumva nu-tocmai-subtil, mentinuta de josnicia lingusitoreasca a romanilor si amenintarea prezentei sufocante a ameridracilor, inclusiv prin prezenta militara. Ce sa ii faci, vechiul impuls: "hau-hau-hau-hau, cainele alfa ne da paine cu e-uri si mult circ, deci ne aglutinam sub steag, si ne inchinam si dracilor daca asa cere blestemata de supravietuire-cu-orice-pret".
Si, ca fie clar, spre deosebire de meatbag cristiann, eu spun clar si raspicat ca tinerii nu au vreo vina, ci cei ce dedica orice actiune de distractie si/sau culturala sub semnul cultelor de cacat. Nu halouinul a produs direct nenorocirea, ci neglijenta si coruptia. Insa stim cu totii ca realitatea obiectiva e departe de a fi "doar ce se vede"....deci da, dedicarea unui eveniment catre anume forte din Univers hotaraste anume rezultate. Si, din nou, tinerii nu au vreo vina. Si numai idiotii posteaza poze cu oameni care au fost vii pana cum 72 de ore, si acum le plang parintii si prietenii la capatai.
Inca o data, o spun: Dumnezeu sa ii odihneasca pe acei copii si pe toate victimele si sa dea alinare familiilor lor si sanatate celor inca aflati in lupta cu moartea! Amin!

Last edited by The Willful One; 01.11.2015 at 14:23:08.
  #89  
Vechi 01.11.2015, 14:18:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Și eu sunt împotriva Haloween-ului! O sărbătoare satanista, demonica!
Si cu farama ta de inteligenta poti sa ne explici ce legatura este intre accidentul ala si hallowen -ul?

Aratam cu degetul spre hallowen -ul alora, dar noi avem o tona de obiceiuri pagane care impanzesc tot anul, superstitii, ba mai mult au ajuns si in biserici, mai rau, in slujbele bisericii, la botez, la imormantari...

Cum de nu se coboara foc din cer sa mistuie pe aia care arunca cu gaina neagra peste groapa sau pun ban in mana mortului ca sa-i garanteze trecerea in Rai, de multe ori sub privirea ingaduitoare a preotului care si-a luat comisionul?

Care inteleg prin pomana ospete intre rude care au acasa frigiderul prin iar saracii daca nu sunt luati in suturi de la intrarea in biserica, primesc cel mult un pahar de grau fiert si unul de vin?
Iar cu asta au impresia ca pot rascumpara o viata intreaga de necredinta si rea-vointa fata de Evanghelie, mantuire, biserica si slujitorii ei.

Alea nu sunt satanisme, dovezi de necredinta, de reavointa fata de mesajul Evangheliei in numele careia mai bat din cand in cand drumul la biserica?

Trebuie cumva un festival al aruncatului gainii negre peste groapa unde de la o lumanare sa arda cativa zeci din astia a caror poze sa le postam copios pe forumuri si si pe facebook ca sa spunem ca avem o problema?

Ah, nu..e mai usor sa arati spre problemele altora, noi suntem ok.

Si mai mult decat faptul ca "suntem contra" nu facem nimic.
De parca daca nu s-ar vorbi de hallowen -ul si nu am avea concerte rock, oamenii ar da buzna la biserica.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 01.11.2015 at 14:33:44.
  #90  
Vechi 01.11.2015, 14:21:23
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Nu, culmea e ca nu joc, ci doar urmaresc firul povestii. E pentru mine un soi de "Rahan +comoara din insula" la exponent pentru adulti. :))))
Iar semnul era clar ca drona sa recunoasca in care case ucide primii nascuti si in care nu. Mai bine vorbim pe privat de chestia asta, ca se inflameaza evlaviosii forumului, si se scriu iar zeci de pagini off-topic.
Ai dat-o si tu in conspirationisme? :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare