Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 25.01.2022, 22:16:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Idiotule

https://www.youtube.com/watch?v=VoGOrZ1xvYg

Minutul: 40:52

Am citat din femeia asta, mai jos.

Citat:
Pentru cei care nu au inca in acest moment

Cer sa se instaleze in acest moment scutul de protectie din 3 straturi de lumina

Lumina alba, aurie si violeta

Acest scut de protectie a venit de la Tatal ceresc


... Acest scut de protectie a venit de la Tatal ceresc si Dumnezeu ne-a aratat care sunt culorile instalam cum am primit lucrarea.


... Doamne Dumnezeu... va multumim pentru toti cei care lucrati .. un adevar in toate timpurile si in toate dimensiunile.

... acum as vrea sa experimentati pe rand energia lui Iisus Hristos, a Tatalui ceresc si a Duhului Sfant.

... de aceea am sa incerc sa va mentin cat mai mult in aceasta energie frumoasa pe fiecare in parte.

.. iar apoi as vrea sa-i simtiti pe toti ca unitate, fiecare are frecvente diferite pe care as vrea sa simtiti cei care sunteti clarvazatori iar ceilalti veti simti o stare de bine

... va invit acum sa simtiti aceste lucrari.
Asta este vrajitorie, magie, clarviziune, nu e ortodoxie.

Morocel, esti un idiot cu diploma.


La fel faci si cu pamantul plat, e idiotenia mare cat o zi de post, tu ramai in idiotenia ta.

Tu impartasesti continuu idiotenie.

Si asta asa, la intamplare, nu am stat sa ma uit cine stie ce pe filmele ei, ca daca le iei la bani marunti iti iese ca mama Omida sau in zona aia...
Io-s idiotul ca nu e asta ortodoxie?
Pai am sustinut ca asta-i ortodoxie pe undeva?
Nu ti-am zis ca domnisoara-doamna Petra, dupa crucile pe care le face in film, ca e catolica cu influente ortodoxe, ca zice Duhul Sfant si nu sfantul spirit al sfintei ratiuni? Nu ti-am zis ca are accent de ardeleanca neaose cu influente unguresti foarte atractive sexual?

Ti-am zis, da tu nu auzi, ti-am zis ca ceea ce practica ea este un crestinism universal, simplu, cu rugaciuni comune asa ca-ntre prieteni si colegi, ca-ntre vecini, catre oamenii de pretutindeni ca sa se roage impreuna in cadrul unei lucrari spirituale ce se face marti si joi la ora 9(21) cnd Petra spune rugaciuni frumoase si intelepte, moderne si apdatate, catre Tatal nostru cel adevarat care ne-a creat si Caruia ii cere acum pentru participanti si pentru toti... incercand sa simta si sa creada si sa vada, multumind, deschizand Dumnezeu cele 7 portaluri ca sa vina frecvente inalte si sa se hraneasca cei ce se roaga cu lumina si energia divina.

Deci iata dovada ca tu esti teroristul-vrajitor, iata cum fara nicio rusine, tu o ranesti si pe ea si pe toti cei care participa la lucrarea lor caci o faci pur si simplu vrajitoare (rea), clarvazatoare (rea), magiciana (rea) si indemni la necredinta si la vanatoare de vrajitoare vrand arderea ei, holocaustul, in ciuda faptului ca Jana DArc dupa ce a fost arsa pe rug de ipocritii din ”sfanta” inchizitie a fost trecuta nu demult in randul sfintilor crestini catolici, prin papa Ioan Paul al II-lea inchizitia cerandu-si iertare de la Jana DArc.

Stii tu ca e rau ce face ea? Cum stii? Ti-a transmis Dumnezeu ca ar vrea sa le spui tu sa se pocaiasca? Cum stii? Asa ca inchizitia marelui papalâc ipocrit sustinand tu ca oricine nu se roaga la Tatal asa ca ”voi” si ca tine, marele mortodox terorist ipocrit, e sigur vrajitor (rau) si trebuie osandit la iad si blestemat de tine la patrat fata de cum ma blestemi pe mine facandu-ma diavol travestit la fiecare postare, pe mine care chiar am analizat serios si cinstit si corect fara niciun sminteres si stiu ce am sustinut si am afirmat fiindca io stiu ce spun si ce marturisesc? Daca nu te-a trimis pe tine nimeni atunci de ce osandesti cand toti trimisii Domnului nu au osandit ci au chemat la pocainta?

Nu ti-am zis ca esti terorist? Nu ti-am zis ca-ti bati joc de crestini facandu-i nebuni, prosti, vrajitori, rai si in toate felurile in ciuda evidentei pe care oricine o poate constata ascultand inregistrarile si meditatiile si explicatiile ca sa-si dea seama de credinta ei sincera si de felul bun si pozitiv in care practica Credinta si rugaciunea crestina?... particulara.

La fel faci si cu apa plata, oricine poate constata evidenta apei plate si ca nu exista nicio curbura, ti-am dat si experimentul cel mai simplu, cu lacul inghetat si negi si refuzi sa raspunzi si sa recunosti ca esti decat un incapatzanat mare mitoman autotzepuit, ignorant de profesie ce se auto-zeifica ca un fraier privindu-se in oglinda chipului sau turnat si ciplit ca la un glob globalist de tarot.

Deci iata ca iar te-ai dovedit singur de ”marele” ”pastor” terorist ce s-a pus mai ”pastor” si mai mare peste oameni ca sa imparta terorism si dezbinare intre crestinii de pretutindeni asmutind la prigoana si la arderea ”vrajitoarelor” si lovind cu protestura nemultumitoare proletara in oricine nu se supune, mintind si prigonind fara nicio rusine ca sa te sinucizi ca un kamikadze mare santajist emotional impreuna cu toti fraierii din suicigasca care-ti da importanta ca la fiara mai mare, ca la masculul baalfa si mamomumega.


Ti-e clar acuma ca esti un mitoman terorist foarte sminteresat ce-ti etichetezi apropiatii in fel si chip ca sa ti se inchine tie si care nu crezi ca asta nu este ortodoxie ci faraonistericalonanie fariseica ipocrita si fatarnica?

Ti-am mai zis sa lasi crestinii in pace sa se roage asa cum vor ei ca nu esti tu pastorul sau seful si stapanul lor ci esti decat un militian prostut si ipocrit, o fiara-martafoiu de serviciu ce se da agresat ca o cucuvea oparita ca sa se razbune fara crutare si sa agreseze lovind nimicitor nevinovatii, caci nu poate deosebi victimele vrednice de agresorii ipocriti ce se dau victime.

Probabil ca si urarile astea de sarbatori si multumirile or fi rele?... nu-i asa?

Deci chiar nu vrei sau nu poti sa-ti dai seama ce faci?

Pai JUDECI, OSANDESTI, DISTRGUI... CREDINTA si denigrezi si murdaresti apropiatii inchipuindu-ti ca mintind cu tupeu (”pentru Mine”), din minteres barfologic tembeologic faci cuiva vreun bine!!!!

Nu se bucura Dumnezeu cand aude si vede ce-ti iese din inima si din gura!!!
Decat niste rautati si ipocrisme de lux scoti din tine!



Sa te ierte Dumnezeu... Cel adevarat care ne-a creat si ne-a binecuvantat.

Bostanele, nu incepe iara si nu mai continua sa osandesti caci e mare pacat sa iei locul Domnului... Carele, culmea, n-a venit intru judecata ci este proorocit in simbolul Credintei ca va veni si va judeca viii si mortii caci lumea a fost demult judecata ca fiind pacatoasa si nebuna si rea si pieritoare.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.01.2022 at 23:18:21.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 26.01.2022, 10:39:55
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Lasa femeia credinicioasa in pace se se roage Domnului bai Scavolna de Torchemada!!!

(Chiar nu-ti dai seama ca io recomand sa primiti si sa urmati ca sf. Ioan tot ceea ce e bun dupa cum ne-a invatat sfintii apostoli Petru si Pavel? ”Impreuna cu Hristos, toate-ti sunt ingaduite dar nu toate iti sunt de folos!”)

Uite aici cum se roaga-mediteaza si cere acum imbracata-fardata in cerul instelat si in steagul tricolor al Romaniei crestine avand perle albe ca cercei la urechi!


Uite aici si acum ce frumoasa rugaciune a ridicat in data de 11.11.2021 la ora 21.

Cica merge si in reluare sa urmaresti si sa asculti rugaciunea-meditatiei ca sa te remodelezi si sa te recalibrezi caci portalul cica ramane deschis si Dumnezeu lucreaza si in reluare.

Practic te curata si te deblocheaza mental de matricele si de tiparele mentale de functionare ale pacatului si ale trecutului rau si invechit.

Atragerea si acceptarea frecventelor acceptarii ajutorului Divin pentru schimbare.

Ai ascultat toata rugaciunea ca sa-ti faci o parere sau zici ca e calcare canonica sa te rogi in comun cu Petra, prietenii si apropiatii crestini de pretutindeni?
Morocele, tu ai mari probleme cu capul. Mai sus tipai cu gura mare sa se roage femeia si acum o dai la intors.

Mai sus ii faceai portretul sexual, acum o dai la intors ca o condamnai? Pai hotaraste-te ce vrei de la femeia aia ca le scalzi dupa cum bat apele.

Esti un idiot cu mare probleme. O data zici ca e bine, ca face bine, ca zice rugaciuni frumoase si apoi dupa ce altii condamna rugaciunile, zici ca e rautatea intruchipata.


Esti instabil mental. Ai o problema mare cu capul.

Citat:
Ti-am zis, da tu nu auzi, ti-am zis ca ceea ce practica ea este un crestinism universal, simplu, cu rugaciuni comune asa ca-ntre prieteni si colegi, ca-ntre vecini, catre oamenii de pretutindeni ca sa se roage impreuna in cadrul unei lucrari spirituale ce se face marti si joi la ora 9(21) cnd Petra spune rugaciuni frumoase si intelepte, moderne si apdatate, catre Tatal nostru cel adevarat care ne-a creat si Caruia ii cere acum pentru participanti si pentru toti... incercand sa simta si sa creada si sa vada, multumind, deschizand Dumnezeu cele 7 portaluri ca sa vina frecvente inalte si sa se hraneasca cei ce se roaga cu lumina si energia divina.

Acum inteleg, si tu esti parte din secta lui Petra, adica voi la NIP invatati din astea cu portaluri, frecvente, lumini de differite culori, hranire cu energie divina.

Adica esti si tu plecat in alta zona cu capul.

Auzi, crestinism universal, cu rugaicuni comune.

Te deblocheaza mental de matricele ????

Esti instabil mental nu esti capabil sa sustii ce ai zis mai inainte.

Pai aia e plecata cu capul, asta nu e crestinism universla, nu a existat asta 2000 de ani.

Auzi, rugaciuni MODERNE. Pai Dumnezeu are nevoie de rugaciuni moderne? Sunteti o adunare de prosti care nu stiti pe unde sa o scoateti. Nu stie Dumnezeu ce e rugaciunea? Nu e aceeasi rugaciunea azi si acum 2000 de ani?

Sunteti o colectie de semianalfabeti, pe care va educa una ca voi.

Sectare, ia-ti catrafusele si du-te la secta ta. Nu mai da mizerii din astea pe forum.

Cineva dintre admini ar trebui sa se sesizeze ca deja NIP si new-age-ul isi face loc rau de tot pe forum.

Daca nu ar fi cativa pe forum care sa condamne ar ajunge un forum new-age.


Deja NIP-ul a scris o poveste foarte lunga pe forum pentru propriile prostii.

Last edited by gpalama; 26.01.2022 at 11:53:23.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.01.2022, 13:36:14
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

@gpalama,

Văd că persiști în mitomanie învârtind lucrurile, provocând și șantajând emoțional. Singurul rod pe care îl lucrezi în apropiați e indignarea iar în tine infatuarea. Crezi că ești pe drumul cel bun?

Ce ți-a facut ție Petra ca s-o faci vrăjtoare nebună asemănând-o cu baba omida? Dar ortodoxiei ce crezi că i-a făcut încât s-o lovești cu NewAge vrând s-o strivești ca pe un gândac plin de energie?

Că ce anume ți-au facut ție colegii de forum (Păcătosul5687475, Moroco, Amiel25, Nietsche, etc.) n-am cum să pricep dar să mergi până acolo încât să împroști cu noroi până și în marii credincioși și duhovnici ai neamului ca Arsenie Boca - voevodul Ardealului, Ciobănașul de la Maglavit la care a mers până și regele Carol al II-lea, sora Veronica și maica Virginia cărora le-a grăit Domnul Iisus, încât să arunci în ei cu toate relele făcându-i nebuni și trompete sectare nu cred că are rost să te mai întreb. Se vede că nu poți mai mult și că-ți place stadiul de... mai bine mă abțin ca să nu te supăr.

Deci având un astfel de comportament trufaș, fără frică de Dumnezeu, îndemnând la exclusivism și dezbinare, la vânătoare de vrăjitoare, denigrând cu mândrie și făcând atacuri josnice, mincinoase, la minte, la persoană și nu la păcat, nu crezi că ție ar trebui să-ți fie foarte frică? Si nu că s-ar putea să se autosesizeze adminul ci că viitorul vine peste tine aducând răsplata după cum ne mărturisește Domnul: ”vin cu-rând”.

@Mara2008,
Petra este o creștină credincioasă vrednică de încredere chiar dacă acest nume îl întâlnim cu preponderență în creștinismul catolic sau reformat. Poate ai auzit de Petra Kvitova. Numele Petra înseamna stâncă nu doar piatră. După cum vezi în filmulețele de pe Youtube, ea doar se roaga lui Dumnezeu și El este Cel ce face tot ce cere ea împreună cu comunitatea de rugăciune. Se lasă cu încredere în mâinile Domnului și El lucrează la mintea ei, la energiile ei, la sistemul hormonal și endocrin, la sistemul nervos. E ca o porumbiță care cere de sus energie de diferite frecvențe în care face baie pe exterior și pe interior cerând putere interioara, putere de credință. E bine ce cere, e bine ce face. Nu pot să spun în ce măsură primește ce cere ea sau ceilalți, dar pare că ea simte ceva și mulțumește, pare că are o experiență îndelungată în rugciune și în comunicație cu Dumnezeu. Nu vreau să spun că e Mesia sau că e mai de ascultat și de urmat ca un stareț sau ca un arhiereu sau ca un preot de mir. E și ea o picatură din Oceanul divin. Bineînțeles că e cu mult mai mult decât o picătură, dar poate ajunge prin rugăciune și smerenie la înălțimea asta.

Citat:
În prealabil postat de Psalm23
Un amestec sub-mediocru de new-age si paganism. Nici o legatura cu crestinismul autentic.
Ai putea să ne lămurești ce înseamna creștinismul autentic?
Când atingi nivelul creștinismului autentic, atunci când minți, judeci și lovești fără milă? Ce ști dumneata despre New-Age sau despre pagânism și ce înseamna un astfel de amestec toxic dacă nu un satanism? Chiar crezi că cineva aflat în amestecul respectiv pe care îl definești dumneata, se roagă și vorbește cu Tatăl, cu Fiul, cu Duhul Sfânt, cu Maica Fecioara, cu ierarhiile îngerești, despre tiparele învechite în păcat și răutate ale minții și despre energia creată si cea necreată pe frecvențe înalte? Nu știu de ce vă place atât de mult să mințiți, să judecați și să loviți. Frecvențele înalte sunt glasurile de păsări și de copii, e lumina ochilor și a sufletului radiația luminoasă pe frecvențe înalte. Pentru ce și pentru cine mințiți și loviți? Așa v-ați obijnuit să vă răcoriți?

@Moroco,
Noi ortodocșii ne hrănim mai mult cu învățătura Domnului Hristos urmându-L căci a degenera la stadiul de baterie așa ca în filmul Matrix, hrănindu-ne cu iluzii nesfârșite doar pentru a supraviețui ca să asigurăm perpetuarea speciei si să alimentăm de la sursa de energie propire duhurile robotizate ale rautății care s-au înstapânit peste lume și în oameni este prea puțin ca să ne numim creștini deci este ceva de evitat căci a ajunge sclavi lăcomiei și nimfomaniei energetice, desfrânând ca o baterie care nu face altceva decât se încarcă și se descarcă, este calea sigură spre neascultare și îndobitocire în sclavie căci trândăvia va pune stăpânire pe suflet care în loc să postească și să se roage împreună cu inima credinciosului va dori mereu să se hrănească ca un vierme cu tot mai multă energie ca să se odihnească în plăceri și mândrii uitând că în viață e nevoie și de lucrători, de semănători și secerători și nu numai de rugători-cerșetori energetici.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
  #24  
Vechi 26.01.2022, 14:14:23
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
@gpalama,

Văd că persiști în mitomanie învârtind lucrurile, provocând și șantajând emoțional. Singurul rod pe care îl lucrezi în apropiați e indignarea iar în tine infatuarea. Crezi că ești pe drumul cel bun?

Ce ți-a facut ție Petra ca s-o faci vrăjtoare nebună asemănând-o cu baba omida? Dar ortodoxiei ce crezi că i-a făcut încât s-o lovești cu NewAge vrând s-o strivești ca pe un gândac plin de energie?

Că ce anume ți-au facut ție colegii de forum (Păcătosul5687475, Moroco, Amiel25, Nietsche, etc.) n-am cum să pricep dar să mergi până acolo încât să împroști cu noroi până și în marii credincioși și duhovnici ai neamului ca Arsenie Boca - voevodul Ardealului, Ciobănașul de la Maglavit la care a mers până și regele Carol al II-lea, sora Veronica și maica Virginia cărora le-a grăit Domnul Iisus, încât să arunci în ei cu toate relele făcându-i nebuni și trompete sectare nu cred că are rost să te mai întreb. Se vede că nu poți mai mult și că-ți place stadiul de... mai bine mă abțin ca să nu te supăr.

.
Fa-ti forumul tau Petru7, un new-age de tipul NIP.

Acolo vei fi mai in confort impreuna cu Moroco, Petra si restul.

Un site ortodox niciodata nu o sa fie pentru tine si pentru Moroco locul cel mai confortabil.

Lista aia ai inmultit-o prea mult. Hai sa vedem cine e in lista aia, Nieztche (ateu), Moroco (sectar, NIP), Petru7 (sectar, NIP), Amiel (din nou, cu multe discutii despre lumini vazute) si Pacatosul (care e bagat gratuit in lista). Adica o lista adunata de unde s-a putut pentru a iesi la numar.

Daca faci propaganda la secte pe site ortodox ce pot sa iti spun este ca ai sa primesti un raspuns ortodox nu din stilul new-age...


Biserica a condamnat NIP si pe maica Verginia - termin-o cu elucubratiile.

Daca vrei sa vorbesti inafara Bisericii, succes!

Tu tepozitionezi inafara Bisericii, nu prea intelegi ce inseamna asta.


Ca sa aud chestii de tipul „frecvente, lumini, matrice” si alte mizerii newage nu pot sa tac .

Last edited by gpalama; 26.01.2022 at 15:04:27.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 26.01.2022, 16:11:40
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Lightbulb

În bezna lipsei catehezei minime orice lup(oaica) pare miel(usea).Chiar dacă acum spicele și neghina stau împreună, ultima nu va fi strânsă ci arsa. Nu uitați vechile drumuri ale credinței, altfel o sa muriți în bratele Babilonului modern, cu tot cu chipul hidos al păgânei mame pământ,idol mut și surd, care nu va poate auzi sau vindeca. Domnul este unul.singur.Sa fiți iubiți!
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 26.01.2022, 16:54:17
ALARIC ALARIC is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.09.2020
Mesaje: 91
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
De curand am aflat despre aceste
Rugaciuni cu Petra ce se fac marti si joi la ora 21 pe yutube.
Va rog care le stiti sau le veti asculta ,o parere sincera.
Va multumesc
Mara2008 dupa cum vezi sunt pareri pro si contra daca e bine sa te alaturi in grupul respectiv. Mai bine intreaba un preot ortodox. Intra pe site-ul pe care activeaza doamna respectiva (caleacunoasterii.com), printeaza orice pagina din calendarul de intiere sau salveaza link-ul...

De ex citez de acolo (calendar):

"PROGRAMUL DE CREȘTERE SPIRITUALĂ PÂNĂ LA DESCHIDEREA CELUI DE AL TREILEA OCHI
Programul conține 7 inițieri, urmate de a 8-a, care este o Inițiere-Ceremonie de deschidere a celui de al treilea ochi.
Fiecare inițiere are ca scop creșterea dumneavoastră spirituală pe nivel energetic vibrațional. În funcție de filtrele dumneavoastră de protecție energetică, Isus Hristos vă va crește pe frecvențe doar atât cât poate suporta structura dumneavoastră celulară.
Inițierea se face pe fiecare persoana separat. Inițierea se face pe fiecare persoana separat. Cum se desfășoară.
- Începem cu o rugăciune spusă de Petra, pentru a primi permisiunea Divină să executăm această inițiere.
- Măsuram vibrația
-........................................
..................
Contribuția de participare: 660 ( 555+TVA) lei/ 132 (111+TVA) de euro – per inițiere

"

Dupa care du-te cu pagina respectiva la un preot ortodox. O sa-ti spuna el mai multe.

Doar te rog dupa aia sa ne spui si noua pe forum ce te-a sfatuit preotul.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 26.01.2022, 17:09:26
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Lightbulb

@Petru: Doamnei păgâne un singur lucru am să-i spun, același pe care l-a spus Apostolul Petru unui strămoș al ei: "Banii tăi să piară împreună cu tine, pentru că ai crezut că darul lui Dumnezeu s-ar putea căpăta cu bani"
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 26.01.2022, 17:26:05
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Fa-ti forumul tau Petru7, un new-age de tipul NIP.

Acolo vei fi mai in confort impreuna cu Moroco, Petra si restul.

Un site ortodox niciodata nu o sa fie pentru tine si pentru Moroco locul cel mai confortabil.

Lista aia ai inmultit-o prea mult. Hai sa vedem cine e in lista aia, Nieztche (ateu), Moroco (sectar, NIP), Petru7 (sectar, NIP), Amiel (din nou, cu multe discutii despre lumini vazute) si Pacatosul (care e bagat gratuit in lista). Adica o lista adunata de unde s-a putut pentru a iesi la numar.

Daca faci propaganda la secte pe site ortodox ce pot sa iti spun este ca ai sa primesti un raspuns ortodox nu din stilul new-age...


Biserica a condamnat NIP si pe maica Verginia - termin-o cu elucubratiile.

Daca vrei sa vorbesti inafara Bisericii, succes!

Tu tepozitionezi inafara Bisericii, nu prea intelegi ce inseamna asta.


Ca sa aud chestii de tipul „frecvente, lumini, matrice” si alte mizerii newage nu pot sa tac .
”da-da”. Postare de care mi-e rușine că fac efortul să o citesc. De autorul ei ce să mai spun? Aceleași obsesii nesfârșite cu care a împânzit toate firele de discuție reușind să strice și acest fir. Nu mulțimea rinocerilor căpiați e deranjantă ci încăpățânrea câte unuia în a se crede învățători. Ce lecții CREȘTINE ar putea da ei altora? Cum se lovește cu cornul în Hristos după ce ți-ai ridicat năsul pe sus până la cer? Dar ce zic rinoceri, ăștia încăpățânații în prostie și mitomanie semănă mai mult cu turma de porci din ținutul gadarenilor care sare în prăpastie însă fără să intre dracul în ei. Doar ca să se dea loviți.

Nu poți să auzi de lumini, frecvențe, tipar, matrice? Noțiunile astea ți se par mizerii și din afara ortodoxiei? Dacă ne amintim că am auzit și am citit că Iisus la schimbarea la față s-a arătat apostolilor imbrăcat în lumină, că hainele s-au făcut albe ca lumina strălucitoare iar fața îi strălucea ca soarele auriu când luminează în toată puterea lui, atunci, probabil asta n-a fost altceva decât o mizerie ce ține de NewAge.

Că a grăit sorei Veronica și maicii Virgina iar acestea au mărturisit cu umilință și smerenie o fi și asta o altă mizerie de care auzind nu poți să taci, nu poți să nu înjuri, să defaimi, să distrugi.

Înțeleg. Ce a aruncat pe piață neoprotestantul @Psalm23 a cumpărat @gpalama și au pornit împreună la vânătoare de vrăjitoare.

Copii răi și prostuți. V-am întrebat, cu ce credeți că v-a greșit Petra ca s-o prigoniți vrând s-o ardeți pe rug?

Domnule @gpalama, zici ca lista victimelor tale e prea lungă? De cand mi-am facut cont și de când urmăresc postările nu știu să fi existat vreun thread unde să nu vi dumneata ca să-l faci nebun, eretic, sectant, prost, căzut din biserică, pierdut, rău, lup pe autorul threadului sau pe cei ce intră în dialog cu autorul, încercând cu viclenie de popă ostenit să te pui mai mare peste ei ca să le dai lecții ca ipocriții și să-i trimiți să țină canoane cu zeci de rugăciuni inadegvate în ciuda faptului că nu ești și nu te-a pus nimeni păstor sau duhovnic peste ei. Chiar nu-ți dai seama că nu poți să nu strici orice subiect și orice thread pentru ca să-ți satisfaci setea de răutate?

Defapt am scurtat lista neagră știind că felul ăsta al tău de a te comporta cu aproapele e un mod de viață. Am vrut să-ți atrag atenția și nu să spun un adevăr prea dureros. N-am dorit să te rănesc învederându-ți toate faptele și tot adevărul.

Revenind la subiect pentru că n-are rost să-mi pierd timpul cu refractarii și îndărătnicii înrăiți îi urez Petrei cât mai multe rugăciuni și cât mai mulți followers pe Youtube căci creștinul este un om al rugăciunii și nicidecum al judecăților pripite și al prigonirilor și osândirilor mincinoase.

La Dumnezeu toți sunteți bine veniți!

Hai să urmărim cum s-a rugat Petra ieri.

Dacă nu vă place atunci arătati și voi filme cum vă rugați voi.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
  #29  
Vechi 26.01.2022, 17:28:28
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nu stiu ce cauti cu figuri new-age si NIP pe un forum ortodox si tot trambitezi ca esti victima propriului tau sectarism.

Ce pot sa iti zic, sa te hranesti in continuare cu lucrari sectare si ai sa ajungi ca Morocel in viata.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 26.01.2022, 18:12:35
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu stiu ce cauti cu figuri new-age si NIP pe un forum ortodox si tot trambitezi ca esti victima propriului tau sectarism.

Ce pot sa iti zic, sa te hranesti in continuare cu lucrari sectare si ai sa ajungi ca Morocel in viata.
Caut adevărul, liniștea și pacea, manifestarea iubirii duhovnicești în discuție cu oricine fără să mă victimizez.

Ai urmărit ce cere Petra? Cere să se instaleze în om crucea de lumină și scuturile de lumină.

Ai ajuns foarte rău dacă în dorința ta de a te îndreptății pe tine sau pe alții cu orice preț, iată ai ajuns să condamni rugăciunea, lumina, cuvântul, pacea, armonia ca fiind niște mizerii.

Tu ești simplu ca un ultraș de ayatolah. Tot ce ți morțiș să fie adevărat este o răutate rostită de un guru prost ce s-a pus mai mare peste oameni asmuțind el ultrașii să lovească fără cruțare în toate echipele adverse începând cu cei mai mici. Nu-ți pasă ce spui, care-i adevărul, în ce și în cine lovești, tu ești sigur de ayatolahul tău fiind capabil pentru el chiar să te detonezi. Dacă ai fi capabil de asta pentru Hristos nici n-ar fi chiar așa de rău. Problema e că din moment ce tu izbutești să lovești mereu doar în Hristos înseamna că pentru altcineva ești foarte capabil de orice rău numind asta eroism. Pentru lume, el lumea este fiul pacatului care te face mare ori de câte ori distrugi adevărata credință.

Știu că nu-ți dai seama și că nu poți să vezi sau să recunoști.
Iată mi-am făcut timp pentru tine dar am impresia ca stăm degeaba de vorbă. E timp pierdut. Ești închis de ayatolah în răutatea judecăților sale. Nu poți decât să muști așa cum ai fost asmuțit. Muști, muști mereu crezând că aduci jertfe lui Dumnezeu așa cum câinele de vânătoare aduce potârnichea împușcată de ayatolahul ce se joacă de-a vânătoarea. Cum ayatolahul îți dă câte un osicior de ros, câte un ciolănel, ești pentru el capabil să fi un umil hăitaș care se dă cu capul de toți copacii ca să ducă prada în bătaia puștii lui. Ayatolahul de care vorbesc e păcatul-lumea. Lui îi slujești ca un habotnic pătimaș fiind obsedat să lingușești și să lupți pentru el până la pieire. Crezi ca un copil amețit că așa o să scapi mai ușor. Nu așa scapi ci așa te pierzi. Stiu că nu-ți pasă ce zic. Tu doar îți consolidezi starea de adversar.

În fine, îmi dau seama că te-au îmbolnăvit. Nu ortodoxia cu ortodocșii ci oamenii lumii plini de poftele și voile lor. Ești grav bolnav, la suflet, dar ți ca orbul ipocrit de bâta cu care lovind la operație pipăi victimele tale ca sa ajungi cât mai repede în prăpastie. Nu te opresc. N-ai decât să sari crezând că n-ai să pățești nimic dar asta este o ispită.

Ai auzit dumneata de ispită? Stii ce înseamna să cazi în ispită închipuindu-ți că ar fi invers? Stii ce însemna să fii in cădere în prăpastie crezând în timpul ăsta că tu zbori în sus? Asta faci. Pierzi mereu și te dezbini de Dumnezeu crezând că câștigi și te unești.

Am scris atât de mult în zadar?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 26.01.2022 at 18:16:39.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare