Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.10.2021, 13:36:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit Miscarea Pamantul Stramosesc

Iata ca la 1 octombrie 2021 oamenii buni si luminati in Hristos ai acestei tari au declansat
Miscarea Pamantul Stramosesc, o lucrare de reinsufletire a omenirii si de stralucirea a Romaniei viitorului.


Mi-au facut o parere foarte buna. Le multumesc!

(AUR ca partid politic sustine aceasta miscare duhovniceasca si l-ar propune premier pe acest voevod anonim: pe domnul Calin Georgescu.)

Ce pareri aveti?
Hai aveti curaj si pronuntati-va cinstit. Ce credeti?

”Pace in unitate nationala!”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.10.2021, 13:57:30
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

am șters, iertare.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 20.10.2021 at 22:36:48.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.10.2021, 18:47:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Pana acuma am votat cu PMP dar nu-mi place ca a alunecat pe panta slugarniciei la UE-pue monta asa ca o sa votez AURul negru al acestui pamant bun si frumos.

Daca acuma are in jur de 20% pai pana la alegerile viitoare o sa aiba 40%. Diaspora voteaza la fel.

Lasa-i pe restul sa se farmiteze ca doar asa am scapat de Pinochio-ProR si deALDE Tradiceanu.

Daca scapam si de USLamistii care au ma ramas sa distruga Romania atunci...
Va fi bine.... nu va faceti probleme...

Dar sa lasam politica in seama politicienilor si sa vedem ce ziceti despre MPS al domnului Calin Georgescu.

Mi se pare un patriot intelept.
L-am vazut innotand iarna intrun lac.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.10.2021, 19:27:56
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

............................................
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 20.10.2021 at 22:37:16.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.10.2021, 02:50:19
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Calin Georgescu.

Mi se pare un patriot intelept.
L-am vazut innotand iarna intrun lac.
Ai perfecta dreptate, ti se pare.
Ai muscat ca fraieru' ca nu merge ca Petru pe apa (spre Hristos), ci se antreneaza ca dupa alegeri va inota in mare ca sa ajunga la Roma fiindca e membru in "celebrul" Clubul de la Roma.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.10.2021, 14:34:32
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ai perfecta dreptate, ti se pare.
Ai muscat ca fraieru' ca nu merge ca Petru pe apa (spre Hristos), ci se antreneaza ca dupa alegeri va inota in mare ca sa ajunga la Roma fiindca e membru in "celebrul" Clubul de la Roma.
De vorbit vorbeste frumos si se da exemplu, munca, putere si rezistanta prin Dumnezeu chiar daca nu poate merge pe apa asa cum ai vrea tu ca sa crezi, sa innoti la -6grade e si asta o mica minune... deci n-am muscat o momeala ci faptele si vorbele lui vorbesc de la sine, aia ti-am prezentat.

Ce e clubul de la Roma? Stii sigur ca e membru? ( Inseamna ca ar face parte din Mafia? Camora? Loja masoniaca a ”marelui” arhitect? Boagatii condusi de satana? Hai spune de ce ar trebui sa ne fie teama daca e membru acolo in club? E marioneta lui Musolini si a fascismului, e sluga la papalâcul cel mare al ”sfintei” ratiuni spiritiste? Ne va vinde tara la clubul lor?)

Nu arunca cu ocultism si vrajeala, daca ai insinuat ceva rau de domnul Calin te rog sa ne deschizi ochii ca sa stim daca sa-l credem patriot sau tradator imbracat in patriot.

Demersul lui pare unul corect, ti-am zis, ne indeamna sa facem la intreaga Romanie ce a facut preaf. Daniel cu manastirile si cu comunitatile ortodoxe.

Călin Georgescu: ”Creați comunități mici, stați în pământul strămoșesc!”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.10.2021 at 16:31:30.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.10.2021, 21:59:30
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

.....................
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 20.10.2021 at 22:37:37.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.10.2021, 22:04:23
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.965
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
sa innoti la -6grade e si asta o mica minune...
Alta "brashoava"(perla)!

N-as fi crezut sa-ti dau dreptate de atatea ori, intr-adevar este ominune "sa inoti" in gheatza, ca apa ingheatza la 0 grade; ce sa mai zic de -6!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.10.2021, 14:00:30
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
sa innoti la -6grade e si asta o mica minune...
Alta "brashoava"(perla)!

N-as fi crezut sa-ti dau dreptate de atatea ori, intr-adevar este ominune "sa inoti" in gheatza, ca apa ingheatza la 0 grade; ce sa mai zic de -6!
Pripeala mea? Chiar nu-ti dai seama ca e o alta pripeala de a ta?.. si ca ti se potriveste zicala ”cine zice ala e”?

Am urmarit filmul si l-am crezut pe cuvant pe domnul Calin cand a declarat ca afara e -6 grade pentru ca ningea si pe jos era zapada. Lacul in care a innotat nu era inghetat si nu a spus ce temperatura avea apa lacului.

Asa se exprima oricine: am schiat la -10 grade, am innotat la -20grade si asta nu inseamna ca zapada sau apa are -10 sau -20 grade ci aerul in care schiezi sau innoti.

Tu ai inteles ca am zis ca iata e o minune ca ar fi innotat intr-un lac cu apa la -6grade ca un spargator de gheata?

Chiar asa de prost si incompetent ma crezi ca-ti poti inchipui ca nu stiu punctul triplu al apei (273,15 K=0 Celsius) incat am zis ca innota intro apa aflata la temperetura de -6grade Celsius?

Iar te-ai facut de rusine la maxim incercand sa-mi dai lectii!..(exact ca atunci cand ai zis ca as fi scris ca cica homosexualitatea nu e pacat exact pe subiectul cu homosexualitatea, ca cica as nega, asta vroiai sa-i faci pe altii sa vada punandu-ma la punct ca iata ce perle scot din mine. Cica asa ai citit tu corect romaneste si asta s-ar intelege din textul meu. Orice om normal ar fi inteles simplu ca am scris ca Dumnezeu nu osandeste pacatosul ci pacatul si ca nu osandeste homosexualitatea sau homosexualul ci toate pacatele (sexuale, inclusiv homosexualitatea). Deci te-ai dovedit de a fi cu rea credinta si viclenie la adresa mea cand ai aplecarea sa citesti.)

Acuma ai scris in ideea de a sugera ca eu as fi o sursa de perle, ca as scoate iar si iar perle cand defapt iata uiti ca este exact invers! Precis data viitoare vei zice iar ca iata inca o noua perla de a mea cand sirul perlelor in mod evident iti apartine exact cum lectia asta a ta este iarasi o perla lucioasa de a ta!

Deci domnule vanator de perle care vrei sa ma scoti infantil, pueril sau fara scoala serioasa vezi ca iar ti-ai dat cu stangu-in-dreptul si ti-ai bagat un autogol monumental! Se vede si ca n-ai avut decenta ca sa intri pe linkul prezentat unde domnul Calin innota la -6 GRADE!!! ca sa vezi ca nu te-am mintit.

Iata aici un exemplu al unui titlu de stire de ziar din care rezulta ca m-am exprimat foarte corect!

”Cine sapa groapa altuia el cade in ea!” si ”Daca taceai filozof ramaneai” domnule Demetrius Perlinvers Repetent!

(PS: Am facut atata scoala incat tu nici n-ai sa visezi vreodata, scoala grea, reala, tehnologica, tehnica pe vremuri, la zi, nu povesti vanatoresti, nu scoala de balet incat sa-ti dea prin cap sa crezi ca am doar doua clase ca trenul cum vad ca e unii pe aici care se hazardeaza sa se distreze de Em-inenta mea cenusie si aproape neagra.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.10.2021 at 15:44:08.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 02.11.2021, 14:33:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
am șters, iertare.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
.............................................
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
.............
Draga Iorest, nu se supara nimeni daca-ti reconsideri si-ti anulezi pararile dar totusi de ce nu vrei sa-ti asumi si un raspuns cinstit in care crezi?

Defapt care e parerea ta despre miscarea domnului Calin G.

Pare ca dansul, dupa ce a lucrat 20 sau 30 de ani pentru cele mai mari si mai tari institutii ale lumii, s-a lamurit si a demisionat din toate pentru ca sa slujeasca demintatii sale si neamului romanesc, prin Dumnezeu.

Hai, indrazneste, spune totusi ce crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.11.2021 at 14:37:26.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare