Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.02.2010, 17:37:14
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit Inaltati o rugaciune pt un suflet de copil

Astazi am primit o veste proasta de la fata mea.o colega de clasa a fost accidentata aseara pe trecerea de pietoni.fata mea alaturi de colegii ei au fost astazi la spital la ea si este in stare de coma.este un copil amarat,infiat am inteles.sa inaltam pt ea o rugaciune catre bunul nostru dumnezeu(alina)doctorul sufletelor si trupurilor noastre sa- i tamaduiasca sufletul si sa o ajute sa iasa din coma.am luat din salon un numar de telefon al unei paciente sa ma interesez de starea ei.daca isi revine din coma intentionez sa merg cu profesorul de religie care este preot sa o impartasim.are fisurata cutia craniana,hamatom la cap si din cate am inteles maine ar intra in opeartie.se zbate ca un pui,are spasme.rugati-va pt ea.doamne ajuta!!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.02.2010, 20:40:01
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Doamne ajuta....pe alina !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.02.2010, 21:46:56
ylyana's Avatar
ylyana ylyana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit Inaltati o rugaciune pt un suflet de copil

Bunul Dumnezeu si Maica Sfanta a Domnului sa o intareasca si sa o faca bine, sa-i dea liniste si sa-i aline durerile si suferinta.

Doamne Ajuta sa auzim de bine

Cu cat ne vom ruga mai multi cu atat rugaciunea noastra va fi mai puternica ......pentru un suflet de copil
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.02.2010, 22:29:23
cuvant cuvant is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.10.2008
Mesaje: 89
Implicit Doamne ajuta

Doamne Iisuse Hristoase Fiul Lui Dumnezeu miluieste-ne pe noi pacatosii, noi suntem slabi si neputinciosi..dar te rugam asculta rugaciunea noastra, fie-ti mila Doamne si ajuta asa cum numai Tu sti pe cea care este in suferinta Alina.
Iti multumim Dumnezeul nostru, voia Ta cea Sfanta si desavarsita sa fie in toate.
Noi nu stim sa iubim, Dragostea Ta sa se coboare..si sa aduca alinare acestui suflet.
In numele Tau Iisuse Hristoase avem nadejde, credem in bunatatea si tamaduirea ce vine de la Tine.
Domnul este Dumnezeul nostru, Domnul Iisus Hristos, laudat sa fie numele Lui.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.02.2010, 22:33:39
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Dzeu o va ajuta

Sa citim paraclisul maicii domnului si acoperamantul. Eu sunt sigura ca isi va reveni. Si de obicei am intuitia buna.

Domnul nostru IISUS HRISTOS o va salva.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.02.2010, 00:12:55
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Va multumesc din suflet celor ce ati raspuns la anuntul meu.Azi a fost fata mea la spital la ea si m-a luat groaza ce mi-a povestit..Simt ca daca nu o mutam de aici va murii.A gasit-o intr-un salon de barbati,dezbracata,sedata,pt ca re dureri f mari cu o perfuzie cazuta pe jos nici macar intr-un stativ.maine ma duc si eu ,ma gasesc cu diriginta,s-au strans niste bani sa-i dam parintilor dar simt ca degeaba daca nu o mutam.Daca la inceput spunea ca azi intra in operatie pt piciaore ca le are si pe acelea fracturate si acum intra luni.Poate pana atunci moare,eu stiu ce sa zic.Dar stiti cum e ,parinti sunt saraci,nu iese nimeni la mal cu banul,opereaza si ei cand pot.Face ca acela de acum cateva zile care l-a lovit calul,ca il opereaza azi,maine ,poimaine pana cand dupa 4 zile a murit.E jale.
Ce am putut sa mai fac mi-am sunat duhovnicul sa inalte o rugaciune pt ea,m-am rugat si eu cu toata fiinta mea si am sunat niste maici de la Ghighiu sa faca acelasi lucru.Faca-se voia Ta Doamne!
Va multumesc inca odata pt incurajari si rugaciuni si promit ca va voi tine la curent.Doamne Ajuta!

Last edited by alinutza109; 13.02.2010 at 00:15:10.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.02.2010, 09:03:49
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinutza109 Vezi mesajul
Va multumesc din suflet celor ce ati raspuns la anuntul meu.Azi a fost fata mea la spital la ea si m-a luat groaza ce mi-a povestit..Simt ca daca nu o mutam de aici va murii.A gasit-o intr-un salon de barbati,dezbracata,sedata,pt ca re dureri f mari cu o perfuzie cazuta pe jos nici macar intr-un stativ.maine ma duc si eu ,ma gasesc cu diriginta,s-au strans niste bani sa-i dam parintilor dar simt ca degeaba daca nu o mutam.Daca la inceput spunea ca azi intra in operatie pt piciaore ca le are si pe acelea fracturate si acum intra luni.Poate pana atunci moare,eu stiu ce sa zic.Dar stiti cum e ,parinti sunt saraci,nu iese nimeni la mal cu banul,opereaza si ei cand pot.Face ca acela de acum cateva zile care l-a lovit calul,ca il opereaza azi,maine ,poimaine pana cand dupa 4 zile a murit.E jale.
Ce am putut sa mai fac mi-am sunat duhovnicul sa inalte o rugaciune pt ea,m-am rugat si eu cu toata fiinta mea si am sunat niste maici de la Ghighiu sa faca acelasi lucru.Faca-se voia Ta Doamne!
Va multumesc inca odata pt incurajari si rugaciuni si promit ca va voi tine la curent.Doamne Ajuta!
Trist, foarte trist ceea ce se intamla intr-o tara " Ortodoxa ", tocmai de aceia eu am reticiente fata de aceasta presupunere religioasa...
Degeaba suntem crestini, daca nu suntem oameni, degeaba avem scrierile Sfintilor, daca nu avem constiinta, degeaba avem biserici, daca nu avem si educatie morala, o conduita pe masura...
Foarte trist, iar oamenii fac aceasta posibil si nu Dumnezeu . Oamenii sunt singurele fiinte capabile de ipocrizie, poate ca tocmai de aceia ne invartim printre principii, fapte si credinte, si le ametim pana ce-si pierd valoarea.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.02.2010, 11:11:55
Irina-Magdalena's Avatar
Irina-Magdalena Irina-Magdalena is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Sfasietoare poveste! Si revoltatoare.. Numai bunul Dumnezeu poate face ceva pentru ea, pentru ca oamenii sunt mai rau ca fiarele...

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, apara si pazeste pe aceasta fetita, alina-i suferinta si vegheaz-o! Maica Domnului Preacurata, Stapana noastra, ia-o sub sfant acoperamantul tau!

Alina poate ne tii si pe noi la curent cu ce se mai intampla cu biata micuta.
Si poate ne dai o idee cum putem ajuta. Un nr de cont al parintilor? Multumesc.
__________________
Doamne miluieste!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.02.2010, 15:15:26
talida talida is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit Ma voi ruga

Citat:
În prealabil postat de alinutza109 Vezi mesajul
Astazi am primit o veste proasta de la fata mea.o colega de clasa a fost accidentata aseara pe trecerea de pietoni.fata mea alaturi de colegii ei au fost astazi la spital la ea si este in stare de coma.este un copil amarat,infiat am inteles.sa inaltam pt ea o rugaciune catre bunul nostru dumnezeu(alina)doctorul sufletelor si trupurilor noastre sa- i tamaduiasca sufletul si sa o ajute sa iasa din coma.am luat din salon un numar de telefon al unei paciente sa ma interesez de starea ei.daca isi revine din coma intentionez sa merg cu profesorul de religie care este preot sa o impartasim.are fisurata cutia craniana,hamatom la cap si din cate am inteles maine ar intra in opeartie.se zbate ca un pui,are spasme.rugati-va pt ea.doamne ajuta!!
Acum am citit acest mesaj si ma voi ruga si eu pentru Alina.Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.02.2010, 18:20:03
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Trebuie sa incep prin a da SLAVA lui DUMNEZEU.Vin de la spital.Datorita rugaciunilor voastre si a tuturor care v-ati rugat pentru Alina situatia sta mult mai bine fata de ieri.S-a trezit cateva clipe,a fost constienta,mama ei a rugat-o daca o aude sa o stranga de mana ceea ce a si facut.In operatie spune d-ul doctor ca intra luni pt ca trebuie sa i se mai traga edemul de la cap.Este perfuzata cu o solutie care ar trebuii sa mai cedeze edemul dar imbunatatirea este foarte vizibila fata de ieri.Parinti multumeste tuturor care au inaltat o rugaciune pt ea si nu au nevoie de nici un ajutor material momentan.Povestea e tragica daca stau sa ma gandesc ca faptasul a fugit.Cand mi-a povestit mama ei azi cum s-au intamplat lucrurile am ramas socata de parca vedeam un fim horor.Cand copilul la 19.30 s-a dat jos din autobuz a sunat-o pe maica-sa sa spuna mami,am coborat din masina in cateva minute vin acasa si mi-e o foame de lup.Femeia i-a spus ca o asteapta acasa numai ca ea nu mai ajungea.Intre timp mama se uita pe fereastra si la 200 de m vedea 6 masini de politie,ambulanta,agitatie dar saraca nu realiza ca ce vedea pe geamul de la balcon e de fapt accidentul fetei sale.A vazut ca trece 10 minute si nu a ajuns acasa,s-a gandit ca s-a gasit cu cineva pe drum si poate de aceea intarzie.A mai stat putin si a sunat- o ca sa-i spuna ca se raceste mancarea.I-a raspuns politistul care a gasit-o cazuta in sant ca fata ei a avut un accident si sa vina la spital.Eu am intrebat-o pe mama azi cine a gasit-o ,cine a sunat la politie nu intelegeam exact cum sta treaba.Treaba ar fi cam asa,masini in coloana,un BMW negru a dat peste ea,pe trecerea de pietoni a aruncat-o cat colo si cel din spate nu mai pleca.Politia era a treia masina din coloana si s-a dat jos politistul sa vada de ce nu inaiteaza si atunci a gasit fata cazuta.Am inteles ca pana zi nu l-a prins pe faptas dar imi doresc din toata inima sa il prinda si sa plateasca pt asta .daca nu stiu ca exista Dumnezeu si la judecata va da seama pt faptele sale .Vedem luni cum evolueza opertia la picior,am inteles ca doctorul este f bun si sper ca totul sa fie bn.Dumnezeu sa va binecuvanteze.Doamne Ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog din suflet o rugaciune pentru.... mara2008 Slujba inmormantarii 12 18.07.2013 00:01:10
Va rog din suflet o rugaciune ...... mara2008 Umanitare 10 13.03.2011 20:41:37
Rugaciune pentru un suflet de copil.... silvia55 Umanitare 15 28.12.2010 23:15:10
Rugaciune pentru nasterea unui copil... maggie Rugaciuni 15 23.04.2009 12:57:52
copil luat de suflet clementia Preotul 21 07.02.2009 15:48:20