Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.01.2015, 16:47:38
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Implicit Dumnul cu trol-ul

Trol e tat-tu,
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.01.2015, 17:12:07
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
procent 5% vindecare
Felicitari! Mama ta face parte din cei 5%! Multa sanatate in continuare ii dorim!


Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Trol e tat-tu,
Pentru asta cred ca intr-adevar ai gresit forumul :))
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.01.2015, 18:35:05
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Smile

Deci tu nu crezi in puterile sfintilor??
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.01.2015, 18:51:45
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Deci tu nu crezi in puterile sfintilor??
Am o viziune diferita asupra lumii. Cred in puterile doctorilor care au invatat o viata intreaga ca sa poata salva viata mamei tale, si ma bucur ca au facut-o. Cariera medicala este un chin de 13 ani de invatamant pana sa ajungi sa profesezi...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.01.2015, 19:01:09
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Smile apropo!

Stii,istorisirea cu minunea facuta de Ioan cel nou de la Suceava,am povestit-o socrului meu (pocait penticostal) si acesta mi-a spus ca nu exista sfinti ci numai Isus cu cativa ingeri.neconstientizand ca acei ingeri sant toti sfintii (cindva oameni) a caror viata pamanteasca a incetat ulterior devenind ingeri Acestia poarta greul legaturii intre lumea aceasta materiala si taramul spiritual numit rai.
nu?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.01.2015, 19:08:08
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Stii,istorisirea cu minunea facuta de Ioan cel nou de la Suceava,am povestit-o socrului meu (pocait penticostal) si acesta mi-a spus ca nu exista sfinti ci numai Isus cu cativa ingeri.neconstientizand ca acei ingeri sant toti sfintii (cindva oameni) a caror viata pamanteasca a incetat ulterior devenind ingeri Acestia poarta greul legaturii intre lumea aceasta materiala si taramul spiritual numit rai.
nu?
D.p.d.v. dogmatic, oamenii care mor si ingerii sunt doua lucruri diferite. Ingerii sunt in mod direct creati de Dumnezeu in rai, si sunt sfinti cu totii, in timp ce oamenii sunt pe Pamant, mor, si nu sunt neaparat sfinti, nici dupa ce mor, dar acestia nu devin ingeri.

A da, apreciem ca ai incercat sa scrii si in engleza, dar cand folosesti un translator online, ies niste chestii poate total diferite de ce voiai sa spui. :))
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.01.2015, 19:14:19
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Implicit

Oamenii acestia de care pomenesti au mintea luminata altfel n-ar fi fost capabili nici sa memoreze doua strofe.Dumnezeu inzestreaza pe fiecare cine cu ce si le da zile sau le ia El este a tot cuprinzator si de toate facator. Fara Dumnezeu n-ai putea nici ofta,darmite sa salvezi vieti...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.01.2015, 19:24:46
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Implicit

Vezi ca stii,nu toti devin ingeri pentru ca multi coboara in loc sa urce,aici intervine alegerea
Lui Dumnezeu si implicit masura faptelor fiecaruia in aceasta viata.



Deci sfintii sant simplii mortii zici?



Cat despre traduceri, bineinteles ca nu ma ridic la potentialul si inzestrarile tale,am specificat anterior ca-s un parlit nimic mai mult,pe cand cu tine...alta poveste..ce mai!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.01.2015, 19:55:37
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Oamenii acestia de care pomenesti au mintea luminata altfel n-ar fi fost capabili nici sa memoreze doua strofe.Dumnezeu inzestreaza pe fiecare cine cu ce si le da zile sau le ia El este a tot cuprinzator si de toate facator. Fara Dumnezeu n-ai putea nici ofta,darmite sa salvezi vieti...
Acest lucru nu-l stiu nici eu, nici tu, nici nimeni de pe acest pamant. Putem doar face presupuneri la adresa acestui subiect.

Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Deci sfintii sant simplii mortii zici?
Oameni, intaltati din punct de vedere spiritual, care au murit cum moare fiecare dintre noi. Nu stiu cat de simplu sau complicat este un "mort", dar da, sfintii mor ca noi toti.


Citat:
În prealabil postat de orbital Vezi mesajul
Cat despre traduceri, bineinteles ca nu ma ridic la potentialul si inzestrarile tale,am specificat anterior ca-s un parlit nimic mai mult,pe cand cu tine...alta poveste..ce mai!
Daca a fost spusa cu buna intentie, multumesc! :)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.01.2015, 20:23:52
orbital orbital is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2015
Mesaje: 22
Implicit

Presupuneri faci tu,altii au convingeri si experiente traite in decursul anilor

Cu sfintii ai zapacit-o,acestia au fost oameni ca si noi iar prin sacrificiile ,lupta purtata cu necuratul si in final martiriul facut au fost canonizati de Biserica si declarati sfinti,dar mie i mi place sa le spun ingeri si adiacent sfinti .


Multumesc si eu pentru placerea oferita de acest schimb de pareri.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare