Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 23.01.2012, 16:27:32
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Asa cred eu, si as spune chiar ca fetele care arata bine pot fi catalogate si ca fiind superficiale, atragand in consecinta barbati superficiali.
Asta e discriminare si ideea e la fel de gresita ca cea ca fetele care nu sunt tocmai frumoase nu se pot marita, sau nu se pot marita usor. Sunt o gramada de fete frumoase care sunt departe de a fi superficiale. De fapt, cele doua concepte nu sunt in legatura directa. La fel sunt fete supersifiale care nu arata bine. Nu aspectul fizic determina superficialitatea.

Ps: Si barbati carora le place o fata draguta nu ca sunt neaparat superficiali.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 23.01.2012, 16:37:35
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Asta e discriminare si ideea e la fel de gresita ca cea ca fetele care nu sunt tocmai frumoase nu se pot marita, sau nu se pot marita usor. Sunt o gramada de fete frumoase care sunt departe de a fi superficiale. De fapt, cele doua concepte nu sunt in legatura directa. La fel sunt fete supersifiale care nu arata bine. Nu aspectul fizic determina superficialitatea.

Ps: Si barbati carora le place o fata draguta nu ca sunt neaparat superficiali.
Nu e discriminare, doar ca frumusetea nu are numai avantaje, asa cum s-ar vedea din perspectivele unora...pana la urma si ideea ta.

Raspuns la P.S....evident.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 23.01.2012, 16:56:47
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul

Dumnezeu trimite fiecaruia omul potrivit...atunci cand exista credinta si idealuri sanatoase.

Doamne ajuta!
AMIN, AMIN, AMIN!+
Iata un cuvant deplin, dupa inima mea. Va multumesc!

(o singura completare, va rog sa imi permiteti: trimite Domnul Milostiv, cred eu, si atunci cand aceste bune daruri sunt respinse, vai, de catre om; tocmai spre dobandirea lor, prin aproapele, care se ispiteste din greu cu cel nevoias si astfel, prin rabdare si nevointa, intru iubirea jertfelnica se desavarseste, se sfinteste si el...:) AMIN+
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sufletul exista in cer independent de corpul fizic inainte de a cobori in fizic? gavriil Din Vechiul Testament 63 22.01.2016 22:43:56
De ce barbatii vor doar aspectul fizic? AGabriela Nunta 151 09.11.2012 09:24:09
Massmedia influenteaza mintile juvenile Pavel_C Biserica Ortodoxa si Massmedia 10 06.04.2010 19:12:23
aspectul fizic romandragut Generalitati 42 28.07.2009 12:00:44
Cum ne influenteaza credinta,viata proprie? ory Generalitati 29 06.05.2009 10:25:14