Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #591  
Vechi 28.01.2013, 14:30:47
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Sofismele voastre îmi lezează inteligența.
Daca e asa, atunci pe viitor nu-mi mai citati postarile si va obosi sa raspundeti prin copy-paste-uri. E un efort inutil, pe care l-ati putea canaliza in alte directii.
  #592  
Vechi 28.01.2013, 14:37:06
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Daca e asa, atunci pe viitor nu-mi mai citati postarile si va obosi sa raspundeti prin copy-paste-uri. E un efort inutil, pe care l-ati putea canaliza in alte directii.
Păi dacă e un efort inutil trebuia să specifici de mai devreme că ești aici nu ca să discuți o problemă, ci ca să faci propagandă unor sofisme de inspirație totalitară.
  #593  
Vechi 28.01.2013, 14:43:11
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Daca de maine vi s-ar impune sa purtati pe mana o bratara cu gps, ce considerati ca va lezeaza: demnitatea, mandria sau orgoliul?
Purtati d-voastra o bratara cu gps sa vedeti cum este .
Ati vazut ca unele animale salbatice au asemenea atasamente ,nici macar cip-uri pt a fi monitorizate
Ati fi de acord daca nu v-ar implanta un cip ci v-ar atasa o bratara cu gps?
Aceeasi intrebare pt Ovidiu .
  #594  
Vechi 28.01.2013, 14:48:21
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Ce intelegi prin a fi supus bisericii ,a accepta puctul de vedere al purtatorului de cuvant ?
pai DA. Hai sa vedem definitia purtatorului de cuvant:

Purtător de cuvânt = persoană fizică sau juridică împuternicită să difuzeze în țară și în străinătate știri și textele documentelor oficiale sau ale unor organizații, instituții etc.

deci el REPREZINTA OPINIA BISERICII.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
  #595  
Vechi 28.01.2013, 14:49:35
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Păi dacă e un efort inutil trebuia să specifici de mai devreme că ești aici nu ca să discuți o problemă, ci ca să faci propagandă unor sofisme de inspirație totalitară.
Nu trebuie sa raspundeti la sofisme ce va lezeaza inteligenta, va scutesc de acest efort, chiar nu tin sa o faceti, deci nu e nevoie sa-mi mai citati postarile pe viitor, exista o multime de useri cu care puteti discuta, fara a va simti inteligenta lezata. Numai bine.

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Ati fi de acord daca nu v-ar implanta un cip ci v-ar atasa o bratara cu gps?
In situatia in care as fi arestata la domiciliu, atunci as intelege ca nu pot sta oamenii de paza la usa mea 24h din 24 sa ma supravegheze,deci as accepta bratara respectiva care sa declanseze monitorizarea prin gps daca parasesc locuinta.

Last edited by ioanna; 28.01.2013 at 15:00:11.
  #596  
Vechi 28.01.2013, 15:03:49
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul


In situatia in care as fi arestata la domiciliu, atunci as intelege ca nu pot sta oamenii de paza la usa mea 24h din 24 sa ma supravegheze,deci as accepta bratara respectiva care sa declanseze monitorizarea prin gps daca parasesc locuinta.
Nu inteleg de ce sa fiti arestata daca nu ati gresit cu nimic
De ce sa intelegeti niste oameni care va aresteaza fara ca d-voastra sa fiti vinovata de ceva anume ?
Sinistru exemplu
  #597  
Vechi 28.01.2013, 15:05:00
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Nu inteleg de ce sa fiti arestata daca nu ati gresit cu nimic
M-ati intrebat daca as purta bratara cu gps, iar eu am spus ca as purta-o in situatia in care as fi in arest la domiciliu, deci cand din ratiuni de monitorizare ti se impune. N-am spus ca vreau sa incalc legea :) Dar daca, Doamne fereste fac o prostie si-s arestata, iar masura arestului la domiciuliu prevede acea bratara electronica, atunci o accept, ca n-am ce face. Decat in arestul politiei cu gardianul langa tine, mai bine arestat acasa.

Last edited by ioanna; 28.01.2013 at 15:07:29.
  #598  
Vechi 28.01.2013, 15:08:51
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Ati vazut prea multe filme SF
Aici era vorba de liberatate si normalitate ,nu de arest la domiciliu
Si chiar in aceste conditii ,o persoana nevinovata ,si chiar vinovata de ar fi nu trebuie sa dovedeasca o astfel de intelegere fata de semenii sai ,incat sa accepte sa fie tratata precum un animal salbatic
  #599  
Vechi 28.01.2013, 15:12:24
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Ati vazut prea multe filme SF
Aici era vorba de liberatate si normalitate ,nu de arest la domiciliu
Si chiar in aceste conditii ,o persoana nevinovata ,si chiar vinovata de ar fi nu trebuie sa dovedeasca o astfel de intelegere fata de semenii sai ,incat sa accepte sa fie tratata precum un animal salbatic
Cred ca si la noi exista acea bratara electronica ca-n occident, in cazul arestului, nu mai e de domeniul SF-lui.
Daca va referiti la modul general, nu la un caz particular, adica toti oamenii sa purtam o bratara electronica pentru supraveghere, nu as fi de acord. Mi se pare de domeniul utopic, chiar ma intreb cu ar putea cineva justifica necesitatea introducerii lor.

Last edited by ioanna; 28.01.2013 at 15:15:36.
  #600  
Vechi 28.01.2013, 15:20:02
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Ati vazut prea multe filme SF
Nu, anita. Mai degraba deformatie profesionala. Cata grija si intelegere fata de cei care ar trebui sa faca o supraveghere la domiciliu!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cipurile RFID supuse atentiei publice Iustin44 Generalitati 162 15.12.2013 21:55:02
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Inca un thread despre cipurile RFID implantate Delirul Generalitati 19 13.10.2010 17:37:53
Noile permise au cip RFID ? axios Generalitati 9 12.09.2010 02:13:34