Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.06.2010, 21:14:59
Adisor Adisor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.04.2009
Mesaje: 13
Implicit Motiunea de cenzura a picat. Voi ce credeti ?

Am vazut la TV circul din politica si faptul ca "Motiunea de cenzura" a picat.
Pe mine ma tulbura foarte mult gandul ca va veni o vreme cand cei bogati vor avea mai mult, iar cei saraci vor saraci si mai mult.

Oare incotro se indreapta lucrurile in tara asta ?!
Oare ce putere avem in aceasta directie ?!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.06.2010, 21:42:10
idealist
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu ai optiuni politice in acest moment. Solutia la indemana e sa-ti gaseste o slujba in mediul privat si sa amani pensia mult. Au aparut si pensiile private si trebuie sa le iei in considerare. Multi ar trebui sa-si faca rezerve si sa-si indeplineasca planurile concentrat.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.06.2010, 21:53:27
Zarathustra_revenind Zarathustra_revenind is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Mesaje: 91
Implicit

Are dreptate idealist, solutia e sistemul privat, atat pentru sistemul de pensii cat si pentru locul de munca. Statul a devenit cam incapabil sa ne mai asigure vreun viitor, si totusi cumva trebuie sa ne descurcam...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.06.2010, 22:54:28
ALEXANDRESCU VLAD MIRCEA ALEXANDRESCU  VLAD MIRCEA is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.03.2010
Mesaje: 13
Post MOTIUNEA DE CENZURA A PICAT.VOI ce credeti?

Doamne ajuta pai ce sa cred? c-o s-o ducem din ce in ce mai,, bine'' iar pe mariile lor o sa-i intereseze de noi ca si pan-acum adica deloc, prin urmare nu mai am decat speranta ca DOMNUL ne va lumina odata s-alegem si noi ce trebuie ca sa nu mai plece lumea din motive evconomice, da pan atunci ramanem saraca tara bogata[spiritual]
Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.06.2010, 02:23:29
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Unhappy cred ca ni se pregateste al 3-lea razboi mondial

ce sa credem (adica, sa cred, mai precis)... ca va urma o mare foamete si al 3-lea razboi mondial, sau invers - (sunt toate semnele, din pacate... ori si celelalte 2 razboaie mondiale au fost precedate de crize similare, atent orchestrate de cei care au avut interese si numai de castigat de pe urma lor, stramosii unor familii ale elitelor mondiale, cum ar fi adica masonii, rockefellerii si ceilalti din grupul bilderberg sau cum s-or mai numi etc). In plus, atatia Sf. Parinti ai Bis. crestin-ortodoxe au tot avertizat si facut atatea profetzii, iar in multe parti ale lumii, sfintele icoane au plans si plang cu lacrimi de mir sau de sange... nici nu trebuie sa ne mai miram, la cat de rai si pacatosi am devenit, S-a saturat pana si Bunul Dumnezeu de noi, de aia ne tot trimite cutremure devastatoare si inundatii catastrofale s.a.m.d.... Dar sa nu deznadajduim, totusi...
Doamne fereste, sa nu ajungem sa ne mancam intre noi la propriu, intr-o zi, dupa cum a profetzit un parinte vizionar, care spunea ca va veni o foamete atat de mare incat cei de la orase vor fugi la sate, si posibil ca oamenii vor ajunge chiar la canibalism, adica sa se si manance intre ei, ca sa supravietzuiasca!... Criza asta mondiala cica nu ar fi decat inceputul, si ca ar urma si mai greu...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 16.06.2010, 02:52:42
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu cred ca Dumnezeu va interveni in apararea tarii noastre si in special a celor saraci care suntem majoritatea. Dumnezeu nu doarme , vom reusi ....Rugati-va, Rugati-va, Rugati-va
Reply With Quote
  #7  
Vechi 16.06.2010, 06:28:03
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
Eu cred ca Dumnezeu va interveni in apararea tarii noastre si in special a celor saraci care suntem majoritatea. Dumnezeu nu doarme , vom reusi ....Rugati-va, Rugati-va, Rugati-va
Dumnezeu nu are absolut nici o treaba cu miscarile populiste.

Gindeste-te daca ai vre-un precedent unde Dumnezeu a intervenit sa dea putere poporului sarac
N I C I O D A T A !

Singura exceptie mondiala in istori cind saracul a ajuns in fruntea tarii ..multumita lui Dumnezeu...a fost cind Dumnezeu i-a inspirat pe Lenin si Trotky sa le dea peste bot curtii Imperiale ruse..cu ramificarile care au urmat!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 16.06.2010, 09:43:52
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Dumnezeu nu are absolut nici o treaba cu miscarile populiste.

Gindeste-te daca ai vre-un precedent unde Dumnezeu a intervenit sa dea putere poporului sarac
N I C I O D A T A !

Singura exceptie mondiala in istori cind saracul a ajuns in fruntea tarii ..multumita lui Dumnezeu...a fost cind Dumnezeu i-a inspirat pe Lenin si Trotky sa le dea peste bot curtii Imperiale ruse..cu ramificarile care au urmat!
A intervenit Dumnezeu in favoarea lui Stefan cel Mare si a altor domnitori care ducea lupte cu turcii in inferioritate numelica. Dar cred ca a facut asta pentru ca oameni aveau credinta, nu pt ca erau saraci.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #9  
Vechi 16.06.2010, 11:17:53
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florinbrasov0 Vezi mesajul
A intervenit Dumnezeu in favoarea lui Stefan cel Mare si a altor domnitori care ducea lupte cu turcii in inferioritate numelica. Dar cred ca a facut asta pentru ca oameni aveau credinta, nu pt ca erau saraci.
Este interesant articolul numit: Cum reuseste o armata mica sa biruie una mare ?
Puterea lui Dumnezeu este singura care intareste sau lipseste de putere.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #10  
Vechi 16.06.2010, 14:57:17
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
Este interesant articolul numit: Cum reuseste o armata mica sa biruie una mare ?
Puterea lui Dumnezeu este singura care intareste sau lipseste de putere.
Razboiul de sase zile

Cronologia conflictului militar

5 iunie - Forțele aeriene israeliene bombardează simultan începând de la ora 7.45 unsprezece baze aeriene egiptene, distrugând astfel o mare parte din aviația militară a Egiptului.
6 iunie - Trupele israeliene ocupă Fâșia Gaza. Unități israeliene de tancuri pătrund în Peninsula Sinai.
7 iunie - Israelul cucerește malul stâng al Iordanului și partea de est a Ierusalimului, care va fi anexată Israelului pe data de 27 iunie 1967.
8 iunie - Tancurile israeliene ajung până la Canalul Suez, deși forțele egiptene erau mult superioare numeric celor israeliene în această zonă de conflict. Egiptul capitulează.
9 iunie - Forțele armate israeliene atacă Siria și cuceresc după lupte grele mare parte din Platoul Golan, inclusiv orașul Quneitra (Al Qunaytirah'). Gamal Abdel Nasser, președintele Egiptului, își declară demisia, dar își va retrage peste o zi această declarație, în urma demonstrațiilor masive în favoarea sa.
10 iunie - Încetarea ostilităților. După război Israelul domină un teritoriu de aproape patru ori mai mare decât la începutul războiului. 400.000 palestinieni se refugiază în Iordania.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
criză, motiunea, politica

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cenzura weareready Generalitati 20 29.05.2012 20:33:46
Cenzura ex-christian Generalitati 9 22.04.2009 19:55:05
Jos cenzura! :) Florin-Ionut Generalitati 3 10.10.2008 12:32:13