Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.01.2015, 21:48:58
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Am auzit ca daca iti pui o palarie de folie de aluminiu pe cap, n-o sa-ti poata controla nimeni mintea. Ar trebui sa interci, doar asa, sa fii sigur!
Recomand, pentru ca vocile din cap sa taca (se stie care, alea ale cipurilor) dusuri reci, deconectare de la saituri paranoide si, mai cu seama, imersiunea in sfanta realitate. Aia de ne-a dat-o Bunul Dumnezeu, dotind-o apoi cu legi, astfel incat sa intelegem mai bine ce este si nu este un miracol.
Pierderea de vreme duce la subtierea conexiunii cu realitatea. Se vede asta deopotriva la cipofobii religiosi si la evolutionistii atei. (Extremele se atrag, nu?)
Esculescule, eu zic sa luati sfatul fratelui Albert foarte in serios. E un om de bun-simt; are un stil mai dur, dar dorinta lui este sa se mantuiasca cit mai multi, crezind invataturilor lui Dumnezeu. Fratia sa mi-a deschis ochii si mie, mai demult. Asa ca lasati "e-religia", "e-invatatul", "e-masculatul", "e-nervarea", etc.
Vedeti ce e prin /etc/ ala.
Ceva fisiere au probleme.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 08.01.2015, 09:52:11
esculescu esculescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.12.2014
Mesaje: 8
Implicit

Nu prea inteleg eu ce e cu e-credinta asta, dar daca ziceti voi ca stiti ce faceti, eu ma retrag.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 14.01.2015, 22:15:41
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de esculescu Vezi mesajul
Nu prea inteleg eu ce e cu e-credinta asta, dar daca ziceti voi ca stiti ce faceti, eu ma retrag.
Poate ca ar fi bine sa citesti cand ai timp asta:

http://www.hexaimeron.ro/Hexaimeron/Facerea.html

Ar fi un bun inceput, daca esti preocupat sa intelegi credinta ortodoxa.

Last edited by AlbertX; 14.01.2015 at 23:27:40.
Reply With Quote
Răspunde