Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #281  
Vechi 08.02.2013, 00:22:12
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-as vrea sa vad/ascult acea inregistrare ;imi dai si mie un link ,te rog
Nu e link e CD cumparat din Romania la o conferinta.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
  #282  
Vechi 08.02.2013, 01:28:52
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Nu e link e CD cumparat din Romania la o conferinta.
-este cumva vorba de aceasta inregistrare ?:

P. Arsenie Papacioc si P. Ioanichie Balan -despre ratacirile Parintelui Arsenie Boca:

http://www.youtube.com/watch?v=RG3Un...ature=youtu.be

-am facut-o si eu rost de pe un sit in format mp3 si am urcat-o pe youtube...
  #283  
Vechi 08.02.2013, 01:31:59
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Eu cred ca in acea inregistrare sunt cei doi Parinti, Arsenie Papacioc si Ioanichie Balan..
-si eu cred ca sunt cei doi parinti,este autentica nu e o "facatura" cum zice ovidiu
  #284  
Vechi 08.02.2013, 01:34:11
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nicador Vezi mesajul
Sunt 2 variante:

1. Parintele Arsenie Papacioc o cam luase razna si incepuse sa fabuleze si sa barfeasca aiurea.
2. In inregistrare vorbesc alti 2 batrani si inregistrarea nu este autentica.
-nu e nici una nici alta; inregistrarea e autentica si ai luat-o tu razna ,eventual...
-parintele Arsenie Papacioc zice adevarul,ce crede el despre P Arsenie Boca:
-ca a cazut in boala proorociei,ca la un moment dat dupa ce a iesit din puscarie se lasase cumva de preotie si calugarie,ca era singur nu accepta sfaturi,de la duhovnici,...ca credea in reincarnare...

Last edited by antiecumenism; 08.02.2013 at 01:39:36.
  #285  
Vechi 08.02.2013, 02:20:04
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-este cumva vorba de aceasta inregistrare ?:

P. Arsenie Papacioc si P. Ioanichie Balan -despre ratacirile Parintelui Arsenie Boca:

http://www.youtube.com/watch?v=RG3Un...ature=youtu.be

-am facut-o si eu rost de pe un sit in format mp3 si am urcat-o pe youtube...
Asta da este inregistrarea eu nu am stiut ca pe youtube eu ascult in masina de pe CDuri.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
  #286  
Vechi 08.02.2013, 14:35:30
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Am citit Ovidiu parerea ta, dar inregistrarea este din pacate autentica. Mai bine acceptam ipoteza ca Parintele Arsenie Papacioc s-a inselat in privinta Parintelui Arsenie Boca, este omeneste sa gresesti. Nu ai cum sa negi acea inregistrare, poate tu nu ai ascultat-o, si de aceea o consideri un fals. Ea exista, este autentica, dar accept varianta ca Parintele Arsenie Papacioc nu l-a cunoscut suficient sau poate l-a judecat gresit, doar Dumnezeu stie pana la urma ce este in sufletul omului.
Cum poți afirma că este autentică? Pe ce te bazezi? Poți să-mi demonstrezi că autentică? Până nu aduci dovezi obiective, rămân la părerea că acea înregistrare este un fals.

Faptul că acea înregistrare a apărut după moartea părintelui Arsenie Papacioc îți poate da de gândit. De ce a apărut după?
  #287  
Vechi 08.02.2013, 14:41:09
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
dar unde este acea inregistrare?
-vreau sa ascul si eu
A fost un topic pe această temă: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ad.php?t=14750.
  #288  
Vechi 08.02.2013, 14:45:33
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-si eu cred ca sunt cei doi parinti,este autentica nu e o "facatura" cum zice ovidiu
Numai o minte bolnavă poate crede așa ceva.
  #289  
Vechi 08.02.2013, 14:49:15
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Cum poți afirma că este autentică? Pe ce te bazezi? Poți să-mi demonstrezi că autentică? Până nu aduci dovezi obiective, rămân la părerea că acea înregistrare este un fals.

Faptul că acea înregistrare a apărut după moartea părintelui Arsenie Papacioc îți poate da de gândit. De ce a apărut după?
In primul rand inregistrarea nu a aparut dupa moartea parintelui Arsenie Papacioc, eu am ascultat-o prima data in anul 2006. Citeam cartea Cararea Imparatiei in camin si o colega mi-a dat sa ascult pe un cd aceasta inregistrare. Am fost de doua ori la Parintele Arsenie Papacioc, dar nu mi-a venit in gand sa-l intreb de acest lucru, trecuse si mult timp de cand ascultasem inregistrarea si uitasem cu desavarsire. Si scopul cu care mergeam era acela de a lua o binecuvantare.

Pe ce te bazezi Ovidiu cand spui ca inregistrarea nu este autentica? Eu ii recunosc in acea inregistrare pe cei doi Parinti. O dovada mai mare decat sa o asculti nu exista. Poti sa ramai la parerea ta, dar nu incerca sa ma convingi ca acolo nu este vocea Parintelui Arsenie Papacioc. Ai ascultat totusi inregistrarea?
  #290  
Vechi 08.02.2013, 14:49:24
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

-am reusit sa fac rost de inregistrare si am incarcat-o pe youtube:

Parintele Arsenie Papacioc si P. Ioanichie Balan -despre ratacirile P. Arsenie Boca:

http://www.youtube.com/watch?v=w9AAI9iwvkM


nu stiu cum poti crede ca e un fals..ce program ar folosi ca sa falsifice in asa hal 2 voci,si sa adauge aceste cuvinte ,si cine ar face-o? asa se poate zice despre oricare inregistrare audio ca e un fals,cu oricare duhovnic..
-Hartford zice ca el si-a cumparat cd-ul din Romania de la o conferinta,chiar vindeau la o conferinta crestina falsuri? tu asa crezi?
-
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ma poate ajuta cineva sa cumpar o rasa("vesmant"pt. Protopsalti)? inclusiveu Generalitati 9 02.07.2012 15:08:55
Ceva frumos..."invata" ioana30 Generalitati 1 29.11.2010 17:23:12
Cum pot "aduce" pe cineva drag la credinta? lourdes19 Generalitati 2 19.10.2010 12:06:29
"imoralitatea" lui Dumnezeu din Biblie? Nu exista asa ceva! flying Despre Sfanta Scriptura 203 18.05.2010 20:31:10