Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.04.2008, 09:01:55
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Pe cand eram mai mica,vreo 15-16 ani,ma intorceam de la spovedit si impartasit in perioada Craciunului.Pentru ca imi placea foarte mult sa cumpar cadouri multe familiei,pusesem ochii pe o bluza pentru sora mea.Insa banii nu imi erau de ajuns ,imi mai trebuiau 2.300 lei,care pe atunci aveau alta valoare.asa ca mi-am cumparat ceva de mancare de la patiserie ca ma simteam cam rau si oricum nu puteam sa cumpar bluza.Imi parea asa de rau....Insa cand stateam la coada, o femeie a venit la mine si mi-a dat exact 2.300 lei si mi-a spus sa zic bogda proste.Ramasesem uimita pentru ca imi mai spusese ceva din care se intelegea ca stie ca am nevoie de acei bani.La coada mai erau si alte persoane, plus cersetori,insa mi i-a oferit chiar mie.Am fost foarte fericita sa simt cum lucreaza Dumnezeu prin oameni si ce putere are Sfanta Impartasanie.
Astfel am putut sa cumpar acel cadou surorii mele.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.05.2008, 21:45:42
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

frumos..dar puteai sa i dai la cersetori din fata...si pt sora ta..ea stie ca o iubesti...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.05.2008, 21:46:25
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

mai ales ca era cam si craciunul..;)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.05.2008, 16:16:45
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean
frumos..dar puteai sa i dai la cersetori din fata...si pt sora ta..ea stie ca o iubesti...
:p Ei, si tu acum... Poate erau mai multi saraci acolo, si de unde stii tu ca nu a dat alti bani unor saraci, si intr-un moment in care sa nu atraga atentia?
Dumnezeu lucreaza cu fiecare suflet intr-un mod minunat si delicat atunci cand suntem deschisi sufleteste ca sa-L primim si sa Ii simtim astfel purtarea de grija. Si eu am simtit de multe ori cum intervine pentru mine, si uneori cand ma rog pentru unele lucruri care mi-ar fi imposibil sa le vad ca se intampla fara sa-I cer. De exemplu, eu fac naveta intre doua localitati, din cauza scolii. Si nu am mereu timp sa-mi iau bilet, pentru ca de-abia daca prin trenul cu care sa ajung mai devreme acasa, iar uneori este control civil. Odata am luat amenda, de fapt am platit "bilet in tren" care e de 3 ori mai scump decat de la casierie. Dar altadata nu aveam decat pentru "nas" :dontgetit:, si era control civil. Atunci m-am rugat un pic, de fapt fara sa cred cu adevarat ca DUmnezeu imi va asculta mie mica mea problema. Dar, culmea, civilul si controlorul au trecut pe langa mine ca si cand nici nu eram acolo, desi nu mai erau multi oameni langa mine. Si mi s-au mai intamplat si altele, de care acum sunt mult mai constienta decat cand eram copila si ma ajuta tot asa Dumnezeu, dar fara sa-I cer si fara ca apoi sa-I multumesc... Iar acum ma bucur pentru ca Il si simt mai mult, iar astfel de momente, desi neinsmnate, cred ca sunt cu adevarat unice pentru fiecare, pentru ca vedem cat de minunat este Domnul nostru care mereu vrea sa ne ajute in orice, si noi tot ne intoarcem privirea de la El...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.05.2008, 16:20:33
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

daca prind* ...off n-am mancat de cand am ajuns de la sc :p
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Portret de femeie Pelerin spre Rasarit Despre Sfanta Scriptura 7 03.10.2014 10:39:39
Despre femeie Simply_me Generalitati 67 19.07.2012 13:37:58
FECIOARA MI-A DARUIT O MINUNE mamimaria Intamplari adevarate 6 21.03.2008 23:51:29
Nu aveam pace interioara: cu mine si Dumnezeu Ioan_Ciobota Generalitati 3 30.09.2007 11:46:15