Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.06.2008, 10:42:24
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Inca o minune a Sfantului Nectarie …printre multele lui minuni….

Dragii mei, nu pot sa nu va povestesc ce minune a facut Sfantul Nectarie cu mine…
Aveam dureri abdominale, la orice miscare ma durea burta ingrozitor….asa ca m-am dus la un renumit chirurg oncolog din Bucuresti la un consult. Acesta m-a consultat si mi-a spus ca din pacate se simte ceva neregulat fapt pentru care trebuie neaparat sa fac un tomograf s-a uitat compatimitor la mine si mi a scris trimiterea a vorbit chiar cu o doctorita ca sa mi o faca urgent….fiind sambata a vorbit sa mi fie facuta tomografia luni.
Eu sunt din provincie, insa nu m-am intors acasa ,stiam ca se afla si la manastirea Radu Voda din Bucuresti moaste ale Sfantului Nectarie si mi-am spus ca el ma va ajuta sa fiu bine sa-mi iasa bine rezultatul de la tomografie…m-am dus l-am rugat eu nevrednica sa ma ajute am luat ulei si m-am uns m-am legat la burtica cu o cordeluta pusa la Braul Maicii Domnului…am fost la mostele Sfantului Mina l-am rugat si pe el sa fie mijlocitorul meu ,l-am rugat si pe Sfantul Pantelimon…am plecat apoi la Manastirea Ghighiu unde am si dormit pana luni dimineata si m-am rugat la icoana Maicii Domnului cerand ajutor…
Luni m-am prezentat la tomograf si cat mi s-a facut investigatia l-am rugat neincetat eu pacatoasa pe Sfantul Nectarie sa fie cu mine si sa ma ajute…am iesit si urma ca dupa-amiaza sa primesc rezultatul…insa Sfantul s-a indurat de mine, si desi nu se proceda asa ..erau oameni care asteptau rezultatul de cateva ore …doctorita i-a spus asistentei sa-mi comunice ca, a iesit totul foarte bine si ca nu am de ce sa-mi fac griji…si ca durerile pe care le acuz sunt probabil de la niste aderente pe care le am de la o alta operatie….Sfantul Nectarie m-a ajutat nu m-a lasat …nu stiu cum as putea sa i fiu recunoscatoare eu nevrednica si pacatoasa….
Am vrut sa spun la toata lumea pentru ca, eu stiu sigur ca Sfantul m-a ajutat …din pacate nu pot sa descriu in cuvinte ce am simtit atunci cand am fost la moastele lui si m-am rugat.Acum ma ung mereu cu ulei de la candeluta care arde langa moastele Sfantului Nectarie…ii citesc cu nevrednicie Acatistul…si ii cer in toate ajutorul…vreau sa va spun ca nu mai am dureri de burta de cand ma rog sfantului…
Deci, nu ezitati sa i cereti ajutorul si sa l slaviti si pe Sfantul Nectarie…



Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.06.2008, 19:55:39
anishorik anishorik is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 21
Implicit

mare ti-e credinta...si Dumnezeu te-a ajutat prin Sf. Nectarie:)...ma bucur pentru tine:)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.06.2008, 20:09:46
Noesis Noesis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2007
Mesaje: 320
Implicit

pacatoasa, nu vrau sa vorbesc cu pacat, dar te-ai gandit ca intr-adevar nu aveai de ce sa iti faci griji de la bun inceput? Practic nu ai fost diagnosticata cu cancer si apoi te-ai vindecat prinr-o minune. Probabil ca la tomograf te-ai aratat asa de stresata incat doctoritei i-a fost mila sa te tina in cumpana inca mai mult, de aia ti-a dat de veste mai repede ca totul e bine.
Dumnezeu e mare si cu rugaciunile Sf Nectarie te-a aparat de boli, dar asta nu inseamna ca ai fost vindecata miraculos, fiindca poate nu erai bolnava oricum.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.06.2008, 12:22:55
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit





Anishorik credinta mea din pacate e foarte mica...trebuie sa ma rog la Dumnezeu sa mi-o intarasca...

Draga Noesis, gadeste te ca am fost la un renumit doctor ...nu pot sa i dau numele care mi a spus ca simte in burta mea ceva neregulat ...si iti mai spun inca ceva la orice miscare aveam dureri groaznice din acest motiv m-am prezentat la doctor....si uite acum nu ma mai doare nimic...eu CRED ca m-a ajutat cu aceste dureri ma confruntam cam de 2 luni...

Draga Noesis eu am descris ceea ce am simtit...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.06.2008, 20:29:52
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:) ai gasit icoana cu Sf. Nectarie pe care o doreai?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.06.2008, 22:24:12
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

am gasit o numai pe acel site strain...acum astept sa iau salariul ca sa o pot comanda ...pentru inceput doar una imi permit sa achizitionez luna asta...mi se pare ca sfantul Nectarie este mai putin cunoscut din pacate...la magazinul din orasul cu obiecte bisericesti mi-a spus vanzatoarea ca nu e cautata icoana cu milostivul Sfant Nectarie...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.06.2008, 06:03:52
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

dar de ce iti trebuie mai multe icoane?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.06.2008, 09:45:54
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

vreau sa le daruiesc la 3 biserici...pentru ca in regiunea unde locuiesc eu bisericile nu au icoane cu acest sfantul Nectarie...nu stiu nici una care sa aiba...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
va rog din tot sufletul sa va rugati Sfantului Nectarie impreuna cu mine! andrutza151 Rugaciuni 2 28.12.2011 14:44:51
Cum m-a ajutat pe mine site-ul CrestinOrtodox? Nicole_Alma Intamplari adevarate 5 27.09.2010 11:03:50
Sfantul Nectarie NeNumimCrestini Preotul 9 05.10.2009 13:26:00
cum m-a ajutat pe mine Dumnezeu anishorik Intamplari adevarate 5 28.07.2008 21:02:25