Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Din Vechiul Testament
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.02.2016, 12:13:00
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil Vezi mesajul
Nu stiu de ce, semeni cu un amic, un mare razvratit daca e sa ne luam dupa pozele lui
si care a zis invers decat zici tu (adica, de fapt, acelasi lucru):
as sta chiar in poarta manastirii, vreo luna, in lotus, si le-as arata eu lor rugaciune si asceza!

Lui i-am zis ca monahii aceia mai si zboara, cateodata.
Tie iti spun ca rabinii astia mai fac si caca, uneori. Ca tot iti plac tie trimiterile coproase...:)
Corect, toti facem caca. Inclusiv calugarii care, zici tu, ca zboara. Delia zice ca Adam si Eva nu stateau pe tronurile evacuarii in Rai, dar...cine stie...eu ma indoiesc ca, odata ce li se daduse ca hrana lumea vegetala, nu eliminau catabolitii...
Acum, serios, au fost dintotdeauna si sint si azi cu siguranta si rabini, si imami, si samani, si calugari, si preoti din toate religiile, si pastori, prin care Dumnezeirea face miracole.

Last edited by Intrarea Vagonului; 27.02.2016 at 12:26:45.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 27.02.2016, 20:04:23
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de Intrarea Vagonului Vezi mesajul
Corect, toti facem caca.
Problema e ca tu faci asta in toate comentariile tale .Esti doar un trol penibil.De ce nu-ti tii mizeriile pentru tine? " Eva e timpita","Da-i in ...de duhovnici";vorbeste impotriva sfintilor ,a Sf. Traditii .Nimeni nu zice nimic...Chiar toti de pe forum sunt papa-lapte ?Foarte bine!

Asta e ateu ortodox ,in nici un caz crestin ortodox.
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote
  #23  
Vechi 27.02.2016, 20:29:50
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Precizari pentru zburatorea cu pata pusa pe cipuri si pe persoana mea si stilul meu

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Problema e ca tu faci asta in toate comentariile tale .Esti doar un trol penibil.De ce nu-ti tii mizeriile pentru tine? " Eva e timpita","Da-i in ...de duhovnici";vorbeste impotriva sfintilor ,a Sf. Traditii .Nimeni nu zice nimic...Chiar toti de pe forum sunt papa-lapte ?Foarte bine!

Asta e ateu ortodox ,in nici un caz crestin ortodox.
Reluasem ce zisese colegul mai sus. Nu mai face taraboi pentru cauza. Daca iti inchipui ca te mintuiesti fiindca te ratoiesti, esti cipofob, duhovnicolatru si sanctolatru, te inseli. Lasa zoborul si migratia prin "diferite locuri ale inimii" si nu imi polua topicul cu ham-ham-uri de adulare displinata nu a lui Dumnezeu, ci a organizatiei. Nu sa va intelg si sper sa nici nu o fac vreodata, pe voi astia care chiar iubiti fanatic credinta si sinteti in stare sa o aparati la modul infantil-amorezat-patimas-subiectiv, exact ca un puber indragostit prima oara. Astioa ca tine nu vad Biserica ca expresie colectiva unui Trup si Sange, ci ca pe organizatier, si exact asa va raportati la ea: "primesc bonusiri si aici si Dincolo daca imi dovedesc loialitatea". Ai idee, in cite ipostaze apare tendinta asta banal de umana de ase aduna sub un steag si de urma catelul alfa in hamaituri pentru apararea teritoriului, de-a lungul isotriei?! oho...de la animisti la atei si de la islamisti la neomarxisti, toti defileaza ca tine. Si stii care e partea interesanta? astia ca tine sint exact tipul de om pe care il gasim si in Ierusalim, strigind "Rastigneste-L!", si la Roma, "Crestinii la lei!", si... Turma disciplinata si fara chip, nume sau creier. Doar loialitate animalica, cu ceva tuse de culoare din spectrul trairilor credintei.
Sa iti spun doua lucruri: primo, promit ca voi fi cit mai putin scabros in comentarii (nu promit insa ca nu voi fi si acid). Secundo, nu as vrea sa fiu ca tine sau mai bine zis, tipologia careia ii apartii, nici daca as sti sigur ca tu te vei mintui si eu nu. Atit de putin inseman pentru mine ce crezi tu ca este sacru pentru tine. Totusi, din respect pentru Dumnezeu, Care vrea ca "da" sa fie "da" si "nu, nu", precum si pentru colegi, imi voi tine promisiunea. Acum, paraseste acest topic, daca nu poti aduce contributii raportate strcit la tematica sa. Merci.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 27.02.2016, 20:56:18
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Intrarea Vagonului Vezi mesajul
Corect, toti facem caca. Inclusiv calugarii care, zici tu, ca zboara. Delia zice ca Adam si Eva nu stateau pe tronurile evacuarii in Rai, dar...cine stie...eu ma indoiesc ca, odata ce li se daduse ca hrana lumea vegetala, nu eliminau catabolitii...
Acum, serios, au fost dintotdeauna si sint si azi cu siguranta si rabini, si imami, si samani, si calugari, si preoti din toate religiile, si pastori, prin care Dumnezeirea face miracole.
Mai, cred ca ai inteles intentia de a-ti sugera sa nu te indulcesti prea tare prin extreme (de adulatie ori dimpotriva) fata de unii oameni. Mai usurel, asa, ca tot zici tu (bine) cum e cu fanatismul, cu aglutinarile erotic-puberale etc.
Cand avem tendinta sa ne lasam dusi de fantezii, fie ele si coproase (sic!), poate ca e bine sa mai faca unul vreo observatie. Asa, de reimprospatare a starii, cumva...
Iertare daca te-am necajit,
Toate cele bune!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 27.02.2016, 21:12:48
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil Vezi mesajul
Mai, cred ca ai inteles intentia de a-ti sugera sa nu te indulcesti prea tare prin extreme (de adulatie ori dimpotriva) fata de unii oameni. Mai usurel, asa, ca tot zici tu (bine) cum e cu fanatismul, cu aglutinarile erotic-puberale etc.
Cand avem tendinta sa ne lasam dusi de fantezii, fie ele si coproase (sic!), poate ca e bine sa mai faca unul vreo observatie. Asa, de reimprospatare a starii, cumva...
Iertare daca te-am necajit,
Toate cele bune!
Fii pe pace. Tu nu ma superi. Am nevoie de mintea lucida si realismul celor ca tine, Alin, Pelerin, Delia, etc., ca sa nu o iau razna pe ogoarele mintale... Asa ca, dimpotriva, iti multumesc; e greu sa nu scap haturile din maini...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare