Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.01.2008, 21:12:36
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tot_jean
Citat:
În prealabil postat de DanielaDegeratu
Cred ca domnul Partenie a descris cel mai bine ... este si setea de viata spirituala...
si iti potolesti setea...de viata spirituala la niste morminte?
Atata ai inteles si simti inlauntrul tau. Atunci o Manastire, o Biserica dupa a ta viziune, sunt niste simple constructii, Biblia, o simpla carte . . . . .Sa stam bine sa cugetam inainte de a scoate vorba din gura.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.01.2008, 21:23:53
DanielaDegeratu DanielaDegeratu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.01.2008
Mesaje: 3
Implicit

Sesizez ca se vrea a fi o ironie care din punctul meu de vedere nu are ce cauta pe acest forum...dar cine sunt eu ca sa judec...sunt o pacatoasa..dar sa va raspund cum se coreleaza totusi ...
Sa presupunem ca dumneavoastra ati citit cele 16 volume "NE VORBESTE PARINTELE CLEOPA" evident ca va doriti sa mergeti la Sihastria sa vizitati manastirea, mormantul sau chilia Sa...doriti sa fiti intr-un fel sau altul putin mai aproape de Sfintia Sa....
Considerati ca aceasta nu va aduce un oarecare aport la viata dumneavoastra spirituala?
Reply With Quote
  #13  
Vechi 15.01.2008, 03:22:31
tot_jean tot_jean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.01.2008
Mesaje: 211
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DanielaDegeratu
Sesizez ca se vrea a fi o ironie care din punctul meu de vedere nu are ce cauta pe acest forum...dar cine sunt eu ca sa judec...sunt o pacatoasa..dar sa va raspund cum se coreleaza totusi ...
Sa presupunem ca dumneavoastra ati citit cele 16 volume "NE VORBESTE PARINTELE CLEOPA" evident ca va doriti sa mergeti la Sihastria sa vizitati manastirea, mormantul sau chilia Sa...doriti sa fiti intr-un fel sau altul putin mai aproape de Sfintia Sa....
Considerati ca aceasta nu va aduce un oarecare aport la viata dumneavoastra spirituala?
de ce parintele Cleopa e Sfintia Sa?(mi-ai dat idee pentru un nou topic)
mi-ar place sa am ocazia sa citesc macar unul dintre volumele scrise de el,dar eu personal as vrea sa fiu mai aproape de Cel care a fost propovaduit de Apostoli.
Reply With Quote
Răspunde