Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 15.05.2011, 21:33:36
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Sincere condoleante!!
Sa va intareasca Cel de sus in aceasta experienta si sa va reuneasca draga familie in Ceruri!

Chiar daca simt o mare tristete pentru disparitia unei persoane tinere,pline de viata,un bun sot si tata - nu pot sa nu ma bucur ca a murit intr-o stare de gratie divina,cati dintre noi vom muri atat de pregatiti,de impacati?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #242  
Vechi 15.05.2011, 22:17:30
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Reply With Quote
  #243  
Vechi 16.05.2011, 13:06:02
ClaudiaD ClaudiaD is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit Adevarat a inviat!

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
........... Nu exagerez cu nimic dacă vă spun că arată ca un sfânt și are un zâmbet de împăcare și o mare liniște pe față.
Privindu-l mi-am spus că într-adevăr, moartea nu există pentru acei care sunt împăcați cu Dumnezeu.
Veșnica lui pomenire.
Pe mine imaginea respetiva "m-a lovit" inca de cand era in viata, vazandu-i ultima poza.
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace pe Vasile!
Draga Elena si Anastasia, va transmit sincere condoleante si din partea mea (chiar daca nu ne cunoastem), iar bunul Dumnezeu si Maica Sfanta sa va aline durerea din suflet si sa va dea putere sa treceti si peste aceasta incercare dureroasa, fara cuvinte.
Reply With Quote
  #244  
Vechi 17.05.2011, 08:34:13
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Un gand frumos, o lumanare si flori, multe flori la capataiul lui Vasile, care peste cateva ore va fi inmormantat. DUMNEZEU SA IL IERTE!
Reply With Quote
  #245  
Vechi 17.05.2011, 09:46:44
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Astazi am reusit sa intru si eu sa citesc mesajele voastre, din nou. Multumim pentru toate gandurile frumoase, dupa cum era de asteptat. Vasile se odihneste linistit si cu siguranta Dumnezeu a facut ce a fost mai bun pentru el, dar si pentru mine, ca sotie. La ora 13.30 iubitul meu sot va fi condus pe ultimul drum, purtat pe umeri de dragii lui prieteni. In zilele astea am realizat a nu stiu cata oara ce om minunat a fost si ca toata lumea care n-a vrut sa fie alaturi de el in suferinta lui, cu siguranta acum erau mult mai bogati spiritual. Eu ma bucur ca am putut acapara tot si-I multumesc Mantuitorului meu ca mi-a dat ocazia ca traiesc niste clipe greu de descris in cuvinte,dar pline de bogatie spirituala.Vasile ar fi meritat mult mai mult din partea noastra.
Cei care doriti sa veniti va asteptam la Cimitirul Eternitatea din Barlad. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aseze langa Dreptii Lui!
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.
Reply With Quote
  #246  
Vechi 17.05.2011, 11:08:57
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Unhappy

Din ziua de vineri(13.05),nu am mai reusit sa intru pe forum,insa m-am gandit la voi si m-am rugat.Astazi ,cand am intrat aici si am vazut mesajele de condoleante ,am "incremenit" si fara sa vreau m-au podidit lacrimile. Imi pare nespus de rau pentru "tineretea"sotului tau Vasile,pentru ca a pierdut bucuria de asi vedea fetita crescand,insa in acelasi timp ma bucur ca suferinta lui pamanteasca a luat sfarsit.Sunt aproape sigura ca Bunul Dumnezeu ,i-a pregatit un "loc special" acolo in imparatia Lui cea Vesnica.Dumnezeu sa-l ierte pe Vasile si sa-l odihneasca acolo unde merita,un suflet asa de bun,demn si smerit. Maicuta Sfanta sa va intareasca in aceste clipe "grele".
Reply With Quote
  #247  
Vechi 17.05.2011, 20:14:46
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Alaturi de voi

Am citit mesajele din ziua cind a plecat la Domnul,si m-am rugat cit am putut si eu pentru sufletul lui Vasile. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aseze in rind cu dreptii, sa scapat de suferinta acum e bine si se roaga si pentru voi. Vesnica lui pomenire+
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #248  
Vechi 21.05.2011, 00:18:21
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Onomastica

Sfanta Imparateasa Elena sa va mangaie cu rugaciunile ei !

Cum treceti peste toate ? Anastasia e puternica ?

Va imbratisez cu toata dragostea si compasiunea !
Reply With Quote
  #249  
Vechi 21.05.2011, 01:46:00
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul

Numele meu este Elena
LA MULTI ANI ELENA! Sa-ti dea Dumnezeu puterea sa mergi mai departe si sa poti sa-ti cresti fetita asa cum iti doresti! Sfintii Imparati Constantin si Elena sa va ocroteasca si sa va ajute la fiecare pas!
Reply With Quote
  #250  
Vechi 21.05.2011, 20:31:14
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La mulți ani Elena! Sfinții Împărați Constantin și Elena să vă ocrotească pe tine și pe Anastasia.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 11:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 20:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 15:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 20:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 14:09:05