Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.05.2013, 20:19:12
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Tare asta, a murit un pic, s-a intalnit cu papa Ioan Paul al II-lea, MIchael Jackson etc. :D

Convertiti-va, oameni buni! :D
reiese ca tinara eleva pe atunci ,apartine unei biserici in care se posteste si se miruie!
Daca nu sunt biserici ortodoxe in toate tarile nu inseamna ca Dumnezeu nu lucreaza in sufletele oamenilor pe caile care EL le considera de cuviinta!
__________________
Reply With Quote
  #12  
Vechi 05.05.2013, 20:20:24
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit iadul marturii

http://www.youtube.com/watch?v=Nof5q...eature=mh_lolz
__________________
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.05.2013, 20:33:38
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Tare asta, a murit un pic, s-a intalnit cu papa Ioan Paul al II-lea, MIchael Jackson etc. :D



Convertiti-va, oameni buni! :D
http://www.youtube.com/watch?v=UIaMxUt5UdQ...mai ginditi-va!!!!de ce nu ar fi acolo papa ioan paul al 2-lea!!???

http://www.youtube.com/watch?v=fyIeUBZfQD8...acesta este si mai convingator!!!!
__________________
Reply With Quote
  #14  
Vechi 05.05.2013, 23:02:20
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
DRAGILOR HOMO,TRANSSEXUALI SI LESBIENE..

Desi sunt crestinortodoxa eu NU VA JUDEC!Motivul pentru care nu o fac este pentru ca Mintuitorul meu IISUS HRISTOS spus ;NU JUDEATI ,JUDECATA LASATI-MI-O MIE!.Dar nu o sa va scriu aicea nici despre EL caci poate sunteti atei .Atunci ar fi bine sa urmariti ce spun ateii din America ,vreo 5 am urmarit eu ,care au ajuns in moarte clinica.Este foarte interesant filmul cu marturiile lor
http://www.youtube.com/watch?v=FgpbB...0EA524BF4C8B94
o singura problema:
http://edition.cnn.com/2013/04/09/he...th-experiences

There are reports of religious images appearing at times in NDEs, but they are not limited to one single religion, and they don't always appear. Sometimes Buddha, Jesus or Mohammed appear, but usually they don't, Laureys said.

sunt prea vagi

in plus, nu am auzit de asemenea experiente la sfinti(stiu, medicina era mai putin avansata, dar totusi....)
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.06.2013, 18:27:16
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

nu stiu engleza..doar franceza se facea la scoala si rusa pe vremea mea!!
__________________
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.12.2013, 21:46:08
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Nu e vorba de a judeca! Iubesti omul, nefiind de acord cu pacatul!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 29.12.2013, 09:17:10
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
http://www.youtube.com/watch?v=UIaMxUt5UdQ...mai ginditi-va!!!!de ce nu ar fi acolo papa ioan paul al 2-lea!!???

http://www.youtube.com/watch?v=fyIeUBZfQD8...acesta este si mai convingator!!!!
M-au amuzat filmuletele respective...daca "unii" au ajuns sa creeze astfel de documentare si clipuri,inseamna ca sunt destul de ingrijorati ca oameni precum Papa Paul al II-lea ar putea trezi credinciosii din sclavia spirituala in care incearca sa ii tina unii slujitori ai bisericii,precum si cei interesati sa traga anumite sfori din umbra... :)
Cat despre masonerie,poate ar fi mai util pentru noi sa ne uitam intai in "ograda proprie" pentru ca se pare ca nici noi nu ducem lipsa de astfel de personaje in randurile prelatilor...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #18  
Vechi 31.12.2013, 01:54:04
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
M-au amuzat filmuletele respective...daca "unii" au ajuns sa creeze astfel de documentare si clipuri,inseamna ca sunt destul de ingrijorati ca oameni precum Papa Paul al II-lea ar putea trezi credinciosii din sclavia spirituala in care incearca sa ii tina unii slujitori ai bisericii,precum si cei interesati sa traga anumite sfori din umbra... :)
Cat despre masonerie,poate ar fi mai util pentru noi sa ne uitam intai in "ograda proprie" pentru ca se pare ca nici noi nu ducem lipsa de astfel de personaje in randurile prelatilor...
Gabriela, m-ai facut curioasa. De aceea da-ne cateva exemple, ca sa ne dumirim.
Si as vrea sa mai stiu care este legatura dintre homosexualitate si masonerie, de te referi la masonerie pe un topic despre homosexualitate.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 05.01.2014, 14:24:26
MadnZz MadnZz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.11.2013
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
persoanele care marturisesc sunt ATEI ,daca acolo in America nu exista ort9odocsi decit putini ei au marturisit lumii prin cine i-a ascultata.La sfirsitul vremurilor spune in Biblie ca batrinii cit si tinerii vor avea vedenii ,vor visa vise,nu mai este timp acuma sa scormonim pentru cei care sunt in mari impedimente sa cautam acul in carul cu fin .Daca ati fi urmarit totul ,treptat ati fi ajuns la ultimul care este CANONUL CEL MARE AL SF.ANDREI CRITEANUL ,CARE URMEAZA DUPA FILMUL CU Mviatza sf.maria egipteanca.Dar ca cineva despartit de credinta si de biserica sa ajunga sa asculte si sa vizioneze asa ceva ,trebuie sa fie convinsi ca exista RAI SI IAD si ca ele sunt REALE.Eu am urmarit foarte multe marturii despre rai si iad si ele au asemenari in linii mari ,desi vin atit de la ortodocsi cit si de la atei Caci exista si marturii ortodoxe desprea rai si iad ale oamenilor aflati in moarte clinica.DAR EU AM VRUT SA PUN MARTURIILE UNOR atei ,CACI PE CELE DALE ORTODOCSILOR FRATII NOSTRI HOMO NU LE-AR FI CREZUT!!aSA CA VA ROG SA SCRIETI NU CU USURATATE CI CU MAI MULT TACT CA SA NU INCURCATI LUCRURILE!sI VA RO0G ...EU ASTEPT COMENTARII DE LA HOMO ,ASA CA CEI CRESTINI ORTODOCSI SAU NU ....ABTINETI-VA DE LA COMENTARII CARE INCURCA.sCRISOAREA NU VA ESTE ADRESATA VOUA.Imi pare rau pentru gindirea voastra unilaterala.

Stii, daca vrei viziuni, trebuie doar sa stii cum sa le obtii, acceptarea si cultivare anumitor adevaruri care au fost ascunse de inaltul cler fata de noi, te face sa realizezi multe lucruri, nu luati de bun tot ce se spune, cercetati dragilor, viata insasi e o lectie. Si, apropo, raiul si iadul nu sunt numai pentru Crestini Ortodocsi.

Cat despre homosexuali:
Eu personal cred ca daca unii oameni sunt lasati de Dumnezeu pe pamant Homosexuali, asa trebuie sa fie ei... Daca sunt oameni cu constiinta de Dumnezeu, care inteleg legile divine si le aplica, daca sunt Homosexuali e doar un mic lucru care ii trage in jos, comparativ probabil cu lucrurile marete pe care le-au facut, deci, probabil, si ei au dreptul lor la rai.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 05.01.2014, 20:06:08
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MadnZz Vezi mesajul

Cat despre homosexuali:
Eu personal cred ca daca unii oameni sunt lasati de Dumnezeu pe pamant Homosexuali, asa trebuie sa fie ei... Daca sunt oameni cu constiinta de Dumnezeu, care inteleg legile divine si le aplica, daca sunt Homosexuali e doar un mic lucru care ii trage in jos, comparativ probabil cu lucrurile marete pe care le-au facut, deci, probabil, si ei au dreptul lor la rai.
Doar un "mic lucru"? Ai citit in Sfanta Scriptura despre Sodoma si Gomora? Sa nu ne culcam pe doua urechi in ce priveste "dreptul la rai". NU exista "lucruri marete" prin care sa castigi raiul daca nu exista ascultarea fata de Dumnezeu si implinirea voii Lui.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare