Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.10.2009, 09:29:02
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit A omori sau a fii omorat ?

ca o continuare a postarii lui florin ionut -dreptate cu pumnul adresez o intrebare :
Daca cineva ar incerca sa te omoare sau si mai rau sa omoare o persoana draga ,ce faci ? omori sau te lasi omorat (lasi sa omoare persoana draga )?
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.10.2009, 09:58:08
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenavioletacocos Vezi mesajul
ca o continuare a postarii lui florin ionut -dreptate cu pumnul adresez o intrebare :
Daca cineva ar incerca sa te omoare sau si mai rau sa omoare o persoana draga ,ce faci ? omori sau te lasi omorat (lasi sa omoare persoana draga )?
Eu n-as lasa pe cineva sa omoare nici pe cineva necunoscut sau eventual antipatic, daramite pe mine sau o persoana draga! Sa punem problema altfel. Pe strada, noaptea, unul bate un popa. Sar in ajutorul preotului, sau nu? Evident ca da. Om fi noi pe pozitii antagonice dar nu l-as lasa sa fie omorat pur si simplu. Oricum ma bazez si pe 112!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.10.2009, 10:07:30
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

ideea este ca dc cineva ar incerca tu ai omori primul ,da sau nu ?
eu as fii in stare de orice sa imi apar fiintele dragi ,si abia apoi pe mine !
eram prin clasa a noua ,veneam de la scoala ,in scara a intrat unul si a inceput sa traga de mine ,chiar mi.a deschis pantalonii ,nu stiu cum ,caci eram disperata ... am inceput sa urlu ,sa il strig pe tati ,Lord ciobanescul german a inceput sa latre si tati auzind cum tipam i.a dat drumul pe scara ,psihopatul si.a dat seama ca m-au auzit si a fugit ...a ajuns si tati jos ,si am inceput sa fugim dupa ala...lord a sarit pe el ,l-à pus la pamant ,tati avea o bata ,eu i-am smuls-o si am inceput sa dau cu atat ura in ala ,de am cerzut ca il voi omori ,noroc ca tati m-a oprit ! a venti politia ,dar nu i-a facut nimic caci era minor ,si el a zis ca vroia sa se joace cu mine ,si eu am inteles gresit ! dc as fii putut l.as fii omorat ,ca niciodata sa nu ii mai faca unuei fete ce mi-a facut mie !!!
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.10.2009, 15:48:08
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Pai politia noastra asa face.
Este 100% inutila.
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca vrei sa omori pe aproapele, pe tine te omori spre_rasarit Generalitati 6 21.09.2011 11:21:24
Porcule, te-am omorat ! cocacoc Generalitati 187 13.01.2011 08:56:09
Tot timpul mi-au zis ca "daca omori, te duci in iad" Bast-et Generalitati 12 05.10.2010 16:36:21
Hiper si super marketurile instrumentele Satanei de omorat sufletul si trupul mihailt Generalitati 26 13.03.2010 23:01:16
De ce a fost omorat Cain? Iustin Din Vechiul Testament 14 12.01.2009 20:41:20