Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.09.2010, 02:32:46
unamic unamic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.09.2010
Locație: ITALIA
Mesaje: 49
Implicit Campanie pentru Dumnezeu

http://www.youtube.com/watch?v=eDSM0n59CCY

ce parere aveti?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.10.2010, 03:26:31
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Singura campanie lui Dumnezeu este Biserica...
__________________
But I am not a slave to a God, that doesn't exist
And I'm not a slave to a world, that doesn't give a sh*t

Last edited by Bast-et; 02.10.2010 at 03:32:11.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 02.10.2010, 20:48:01
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Am avut bucuria sa particip la procesiunea inchinata Sfintilor Mucenici Rafael, Irina si Nicolae, care a prilejuit inchinarea la Sfintele Moaste ale Sfantului Rafael la Catedrala Arhiepiscopala din orasul Constanta.Sfintele Moaste au fost aduse din Grecia iar maine se vor afla la Biserica Sfanta Treime aflata in parcul Casei de Cultura,Biserica ce va fi sfintita de Inaltpreasfintitul Teodosie. Faptele minunate ale Sfintilor, puterea lor de jertfire, mijlocirea lor in fata Tronului Dumnezeiesc sunt intradevar motive temeinice pentru a-l cauta pe Dumnezeu.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.10.2010, 20:55:06
raisa2006 raisa2006 is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 88
Implicit buna!

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Am avut bucuria sa particip la procesiunea inchinata Sfintilor Mucenici Rafael, Irina si Nicolae, care a prilejuit inchinarea la Sfintele Moaste ale Sfantului Rafael la Catedrala Arhiepiscopala din orasul Constanta.Sfintele Moaste au fost aduse din Grecia iar maine se vor afla la Biserica Sfanta Treime aflata in parcul Casei de Cultura,Biserica ce va fi sfintita de Inaltpreasfintitul Teodosie. Faptele minunate ale Sfintilor, puterea lor de jertfire, mijlocirea lor in fata Tronului Dumnezeiesc sunt intradevar motive temeinice pentru a-l cauta pe Dumnezeu.
unde se pot citi vietile acestor sfinti? eu le-am cautat pe crestinortodox dar nu le-am gasit!
multumesc
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.10.2010, 21:05:56
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de raisa2006 Vezi mesajul
unde se pot citi vietile acestor sfinti? eu le-am cautat pe crestinortodox dar nu le-am gasit!
multumesc
Nu pot sa va spun unde le puteti gasi, dar despre viata lor minunata si mucenicia lor am aflat chiar din cuvantul Inaltpreasfintitului care le-a insotit din Grecia.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.10.2010, 21:09:43
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de raisa2006 Vezi mesajul
unde se pot citi vietile acestor sfinti? eu le-am cautat pe crestinortodox dar nu le-am gasit!
multumesc
http://www.crestinortodox.ro/sfinti/...ae-120764.html
Reply With Quote
  #7  
Vechi 03.10.2010, 15:55:00
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile Zi binecuvantata la Constanta

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Am avut bucuria sa particip la procesiunea inchinata Sfintilor Mucenici Rafael, Irina si Nicolae, care a prilejuit inchinarea la Sfintele Moaste ale Sfantului Rafael la Catedrala Arhiepiscopala din orasul Constanta.Sfintele Moaste au fost aduse din Grecia iar maine se vor afla la Biserica Sfanta Treime aflata in parcul Casei de Cultura,Biserica ce va fi sfintita de Inaltpreasfintitul Teodosie. Faptele minunate ale Sfintilor, puterea lor de jertfire, mijlocirea lor in fata Tronului Dumnezeiesc sunt intradevar motive temeinice pentru a-l cauta pe Dumnezeu.
Zi de comuniune si bucurie- a fost sfintita Biserica cu hramul"Sfanta Treime" din Constanta, de catre IPS Teodosie si IPS Iacob din Mitilene- Grecia, impreuna cu un sobor de preoti.Cu acest prilej au fost hirotoniti un preot si un diacon .Credinciosii, in numar mare, au avut posibilitatea sa se inchine Moastelor Sf. Rafael si sa primeasca din partea Ierarhilor cuvant de invatatura.A fost o zi minunata, binecuvantata de Dumnezeu cu pace, liniste, iubire si mult soare- cu toate ca se anuntase ploaie.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dreptul la Viata - campanie nationala anti-avort Cristian_Iulian Stiri, actualitati, anunturi 25 05.09.2013 17:30:56
Mos Craciun ajunge si la mine- campanie umanitara pentru copii orfani mirela1990 Umanitare 2 11.11.2012 22:25:24
Campanie umanitara pentru doamna profesoara Adela Rogojinaru glykys Umanitare 1 20.09.2012 21:19:21
Campanie pentru promovarea ateismului bmd Stiri, actualitati, anunturi 16 20.02.2009 17:17:58
Dreptul la Viata - Campanie nationala anti-avort Cristian_Iulian Generalitati 0 26.06.2008 22:10:03