Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 27.03.2012, 22:26:07
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FlaviusM Vezi mesajul
Daca este asa, cum se explica atunci totii copiii care au murit de foame si din cauza altor lipsuri materiale in toate epocile istorice? Dar astazi, cand anual mor de foame mii de copii prin diverse regiuni foarte sarace, dumnezeu de ce nu le trimite si lor "painea"?
si e vina lui Dumnezeu ca acei copii mor de foame sau e vina semenilor lor indiferenti si a guvernului lor? Si la noi in tara sunt destui copii care mor de foame. Tot Dumnezeu e de vina? Ce-ai vrea sa vina Dumnezeu sa-ti bata la usa si sa-ti dea de mancare si tu sa nu faci NIMIC? Ne-a asezat intr-o tara in care curge "miere si lapte". E vina nostra daca nu stim sa ne gospodarim tara si ca alegem conducatorii care ne tot fura de atata amar de vreme si noi tot pe ei ii votam. Dumnezeu l-a pus pe Iliescu de 3 ori in fruntea tarii? Sau pe Basescu de 2 ori? Cred ca stii ce "mult bine" ne-a adus guvernarile lor. Tot Dumnezeu este cel care ne baga E-uri in alimente? Ne facem rau cu mana nostra si dam vina pe Dumnezeu
Reply With Quote
  #82  
Vechi 27.03.2012, 22:36:36
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
E vina nostra daca nu stim sa ne gospodarim tara si ca alegem conducatorii care ne tot fura de atata amar de vreme si noi tot pe ei ii votam. Dumnezeu l-a pus pe Iliescu de 3 ori in fruntea tarii? Sau pe Basescu de 2 ori? Cred ca stii ce "mult bine" ne-a adus guvernarile lor. Tot Dumnezeu este cel care ne baga E-uri in alimente? Ne facem rau cu mana nostra si dam vina pe Dumnezeu
Nu mai fii naiv. Nu populatia alege cine e presedinte, teoretic da, practic nu. Iliescu nu trebuia sa iasa presedinte, ci Vadim.-mi-a zis tata cum a stat treaba atunci. Ultima data nu Basescu trebuia sa iasa, ci Geoana. Si oricum, din orice partid ai alege, tot aceiasi oameni sunt. A plecat Boc, a venit Ungureanu care e de doua ori mai rau. De ce partidele nationaliste n-au voie sa participe la alegere? ND si PP?
Aaaa...Dumnezeu ne da conducatorii pe care ii meritam. Si comunismul a fost o pedeapsa ptr.noi. Fara ingaduirea Sa, astia care ne-au condus nu puneau mana pe putere. Asa cum si pe greci si rusi i-a pedepsit cu imparati rai cand faceau pacate multe. Si presedintele nu este Unsul Lui Dumnezeu, este unsul oamenilor.
Cand poporul roman se va pocai si se va intoarce la credinta si la Sf.Traditie, atunci o sa avem si conducatori buni. Pana atunci, culegem ce am semanat.
Reply With Quote
  #83  
Vechi 28.03.2012, 09:14:51
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
De ce partidele nationaliste n-au voie sa participe la alegere? ND si PP?
PP-DD al lui Diaconescu? are voie sa participe la alegeri iar daca va iesi, atunci chiar se va alege complet praful de Romania!
Reply With Quote
  #84  
Vechi 28.03.2012, 09:37:33
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
PP-DD al lui Diaconescu? are voie sa participe la alegeri iar daca va iesi, atunci chiar se va alege complet praful de Romania!
de unde stii asta? Mai bine PP decat PDL sau USL. Vorbesc sincer
Reply With Quote
  #85  
Vechi 28.03.2012, 09:42:56
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
de unde stii asta? Mai bine PP decat PDL sau USL. Vorbesc sincer
cre' ca glumesti, e dimineata si iti arde de glume.

Laura19 acredita ideea ca in locul lui Iliescu trebuia sa iasa Vadim si ca lucrul asta ar fi fost foarte bine iar acum voi doi spuneti ca PP-DD este mai bun ca orice alt partid. Probabil nu stiti cine a fost Vadim in trecut si ce "promisiuni" demagogice si hilare ofera Diaconescu Dan simpatizantilor sai! Cum sa dai 20.000 euro firecarui roman? stiti ce inseamna asta? aveti ceva notiuni de economie? INFLATIE ! O inflatie atat de mare incat Romania va intra in default, asta in mod cert, nu o spun eu ci analistii economici seriosi.
Reply With Quote
  #86  
Vechi 28.03.2012, 09:48:40
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Asa cum si pe greci si rusi i-a pedepsit cu imparati rai cand faceau pacate multe.
retorica de genul asta nu e axata pe realitate, pai atunci inseamna ca americanii au fost atat de credinciosi ca tot timpul au primit presedinti buni? americanii sunt mai pacatosi decat rusii sau grecii, asta fara indoiala!
Reply With Quote
  #87  
Vechi 28.03.2012, 10:08:01
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Asa au zis duhovnicii din Rusia si Grecia, ca doar nu am scos de la mine.
Si nu poti compara Rusia,Grecia cu America. Presedinti buni? care din ei? toti au fost masoni. toti. SUA a fost tara creata de masoni,pentru ei. Si nu stiu de ce ti se pare ca e asa bine in SUA, cand e departe de a fi asa. SUA incepe incet incet sa tinda spre totalitarism combinat cu fascism. Canada de asemenea. Si spre deosebire de Rusia si Grecia, SUA nu a fost niciodata stat ortodox. Cei care vor plati cel mai mult vor fii ortodocsii, ptr ca ei au avut aceasta perla pretioasa, numita ortodoxie, au stiut Adevarul si nu l-au pretuit. E mult de spus.

Nu am zis ca Vadim ar fi fost mai bun. Am zis ca ar fi trebuit sa iasa el, insa alegerile au fost numai oficial in mana poporului. Intelegi? Pe romaneste, s-au furat alegerile. Putina cercetare si ai sa vezi ca asa a fost. Am zis, mi-a zis tata cateva chestii si am mai citit si eu si cam asa a fost.

Am zis PP si ND. Adica Partidul pentru Patrie si Noua Dreapta, ambele partide nu au voie sa participe la alegeri ptr.ca nu au nu stiu cate semnaturi. Pentru patrie este cred ca a doua s-au a treia oara cand nu are dreptul de a intra in alegeri, desi e partid din 1993.

http://www.pentrupatrie.ro/
Reply With Quote
  #88  
Vechi 28.03.2012, 10:47:53
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
cre' ca glumesti, e dimineata si iti arde de glume.

Laura19 acredita ideea ca in locul lui Iliescu trebuia sa iasa Vadim si ca lucrul asta ar fi fost foarte bine iar acum voi doi spuneti ca PP-DD este mai bun ca orice alt partid. Probabil nu stiti cine a fost Vadim in trecut si ce "promisiuni" demagogice si hilare ofera Diaconescu Dan simpatizantilor sai! Cum sa dai 20.000 euro firecarui roman? stiti ce inseamna asta? aveti ceva notiuni de economie? INFLATIE ! O inflatie atat de mare incat Romania va intra in default, asta in mod cert, nu o spun eu ci analistii economici seriosi.
profetule eu nu am zis PP-DD ci doar PP care este un alt partid decat cel de care ai amintit tu
Reply With Quote
  #89  
Vechi 28.03.2012, 10:49:31
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Am zis PP si ND. Adica Partidul pentru Patrie si Noua Dreapta, ambele partide nu au voie sa participe la alegeri ptr.ca nu au nu stiu cate semnaturi.
aoleu, astia sunt neo-fascisti???
Reply With Quote
  #90  
Vechi 28.03.2012, 10:50:40
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Asa au zis duhovnicii din Rusia si Grecia, ca doar nu am scos de la mine.
Si nu poti compara Rusia,Grecia cu America. Presedinti buni? care din ei? toti au fost masoni. toti.
Corect, dar si presedintii Greciei, Rusiei, Romaniei tot masoni sunt/au fost.
O sa intelegi cum stau treburile in politica cand vei creste mai mare.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
La multi ani! Patrie si Credinta Diverse Sarbatori 1 30.08.2011 18:06:20
La multi ani! mara2008 Generalitati 8 08.11.2008 17:32:06
La multi ani ! cristiboss56 Diverse Sarbatori 0 30.08.2008 17:05:03