Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.02.2012, 22:52:39
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JustNicol Vezi mesajul
Cum se poate sterge quote-urile astea?
Apare un buton de edit langa butonul de quote, dupa ce ai postat, circa cateva minute, mi se pare, ca nu sta acolo daca nu se posteaza catava vreme. Apesi pe butonul de edit, si stergi.
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 29.02.2012, 22:54:57
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

nicol..... nu ne-ai spus ce varsta ai...... sa stii ca marea majoritate a baietilor se orienteaza in primul rand dupa aspect..... si fetele care spun ca nu se uita la aspect mint, acesta e principalul criteriu in stabilirea unei relatii.... as fi ipocrit sa spun ca nu ma uit dupa aspect mai intai la o fata...... mereu baietii sunt acuzati ca sunt partinitori si aleg numai calitati fizice... dar nici fetele nu se lasa mai prejos... majoritatea se uita cat de potent financiar este baiatul, sau cat de bine arata.......
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 29.02.2012, 23:10:30
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Ai si tu dreptate Cristi,nu e rau sa ne pastram realismul si sa recunoastem exact ce si cum. Bine,nu de putine ori mi-a fost dat sa vad frmuseti de fete care umbla cu niste urati... si invers,baieti frumosi care umbla cu niste fete... Dar na,nu e un criteriu,trebuie sa recunoastem. Ideea e ca exceptiile de la regula sunt putine. In ziua de azi si pe o pustoaica de 14-15 ani daca as vrea sa o agat trebuie sa ies cu masina si sa o duc in nush ce club sau local mai select. Asta e realitatea,nici fetele nu-s mai prejos. Dar ma abtin la a generaliza,caci si invers situatia e aproape la fel,adica tot "fite" si interese.

Citat:
În prealabil postat de JustNicol Vezi mesajul
Si daca ai fi fost orb, cum ti-ai fi ales sotia?
Probabil as fi ales tot una oarba. Ca una "normala" nu cred ca m-ar fi ales pe mine...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.02.2012, 23:55:03
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JustNicol Vezi mesajul
Am avut parte de multe experiente......si am comunicat cu multi baieti despre acest subiect si adevarul este ca toti isi doresc sex si femei frumoase, mai putin o femei cu care sa isi intemeieze o familie, normal, caci traim intr-o lume nebuna, nebuna, asta e generatia din ziua de azi....
Am avut o intalnire cu un baiat credincios, l-am cunoscut pe net. Insa lui nu i-a placut de mine, ca nu sunt genul lui si......
Mi-a spus ca sunt o super fata, ca sunt cuminte si linistita, doar ca pe el nu il misca nimic si nici nu il va misca pe viitor.
L-am intrebat anumite lucruri despre felul cum se comporta la o intalnire si mi-a spus ca o saruta pe fata respectiva si la prima intalnire daca ii place, mai ales ca se aprinde repede.......Totusi am ramas putin uimita de felul cum mi-a raspuns, mai ales inante sa ne vedem m-a intrebat cat port la sutien, eu care nici nu port sutien....
Poate daca eram frumoasa si atragatore si putin smechera si radeam la toate glumele lui, cine stie poate ii placea de mine.....Insa a fost mai bine ca s-a intamplat asa.......
Am cunoscut multi baieti care mi-au fost doar amici, unii doar in treacat, altii pentru mai mult timp, insa fiecare a contribuit la evolutia mea, de la fiecare am invatat cate ceva.....
Si acum ma intreb de ce nu a fost pana cum reciproc?
Dragostea adevarata asteapta, insa toate trebuie sa fie cu binecuvantarea lui Dumnezeu, altfel se alege praful de casnicie.
Astept un barbat care sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt si mai ales care sa vada dincolo de fizicul meu, fizicul e trecator.....
Noi fetele am ajuns niste produse, care putem fi consumate oricand si oriunde, nu se mai tine cont ca avem si noi un suflet, suntem doar jucarii de placeri, si pe langa asta mai au de suferit si acei copii procreati din aceste greseli, care sunt nevinovati....
Sa nu uitam ca fiecare om isi trage greselile pe care le face, el sufera cel mai mult....Nu cand e tanar, ci mai tarziu, cand nu mai este in putere.....
Doamne ajuta!
Poate ca nu ai cautat unde trebuie. Incearca sa frecventezi medii in care ai putea cunoaste oameni cu aceleasi afinitati ca si tine, in care ai putea lega un dialog, fara a fi nevoie sa afli ulterior ce-o fi crezand respectivul despre aspectul fizic...pentru ca ai observa asta de la inceput.

Nu cred ca iti fac bine astfel de idei, pentru ca realitatea nu e asa cum ai cunoscut-o tu-partial; ai credinta, roaga-te...si va aparea si omul potrivit pentru tine.

Nu te lasa influentata de cele cateva exemple negative intalnite pana acum...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 01.03.2012, 21:16:32
JustNicol JustNicol is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
nicol..... nu ne-ai spus ce varsta ai...... sa stii ca marea majoritate a baietilor se orienteaza in primul rand dupa aspect..... si fetele care spun ca nu se uita la aspect mint, acesta e principalul criteriu in stabilirea unei relatii.... as fi ipocrit sa spun ca nu ma uit dupa aspect mai intai la o fata...... mereu baietii sunt acuzati ca sunt partinitori si aleg numai calitati fizice... dar nici fetele nu se lasa mai prejos... majoritatea se uita cat de potent financiar este baiatul, sau cat de bine arata.......
Mai baieti, mai conteaza ce varsta am, ce sa zic, am 25 de ani....Parca am manca din fizic sau traim cu fizicul.....Eu una nu ma uit la fizic si nici nu caut un baiat cu bani, pt ca nu astea sun importante.Sunt genul de fata care ma atasez in timp, nu ma indragostesc repede.....Mai mult caut un om de care sa ma indragostesc sufleteste si apoi fizic......Nu uitati ca frumusetea fizica e trecatoare, nu e vesnica, oricand va poate insela......
Asa ca aveti grija ce va doriti, totate trebuiesc facute cu binecuvantarea lui Dumnezeu. Mai tarziu s-ar putea sa suferim mult mai mult ..........mai bine duc greu acum si imi este bine pe viitor.....
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 01.03.2012, 21:25:42
JustNicol JustNicol is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Ai si tu dreptate Cristi,nu e rau sa ne pastram realismul si sa recunoastem exact ce si cum. Bine,nu de putine ori mi-a fost dat sa vad frmuseti de fete care umbla cu niste urati... si invers,baieti frumosi care umbla cu niste fete... Dar na,nu e un criteriu,trebuie sa recunoastem. Ideea e ca exceptiile de la regula sunt putine. In ziua de azi si pe o pustoaica de 14-15 ani daca as vrea sa o agat trebuie sa ies cu masina si sa o duc in nush ce club sau local mai select. Asta e realitatea,nici fetele nu-s mai prejos. Dar ma abtin la a generaliza,caci si invers situatia e aproape la fel,adica tot "fite" si interese.



Probabil as fi ales tot una oarba. Ca una "normala" nu cred ca m-ar fi ales pe mine...

Pai voi trebuie sa gasiti o fata care sa va iubeasca pt ceea ce sunteti, nu pt bani sau pentru alte interese....Atata timp cat iubesti pe cineva te multumesti cu ceea ce iti ofera persoana respectiva, sau incerci tu sa oferi mai mult.Cred ca mai mult are de castigat cel care ofera mai multa dragoste, pt ca din asta el traieste.Daruind vei dobandi.Se spune ca masura dragostei este sa iubesti fara masura. Ce zici, esti de acord cu mine?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 01.03.2012, 21:29:29
JustNicol JustNicol is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Poate ca nu ai cautat unde trebuie. Incearca sa frecventezi medii in care ai putea cunoaste oameni cu aceleasi afinitati ca si tine, in care ai putea lega un dialog, fara a fi nevoie sa afli ulterior ce-o fi crezand respectivul despre aspectul fizic...pentru ca ai observa asta de la inceput.

Nu cred ca iti fac bine astfel de idei, pentru ca realitatea nu e asa cum ai cunoscut-o tu-partial; ai credinta, roaga-te...si va aparea si omul potrivit pentru tine.

Nu te lasa influentata de cele cateva exemple negative intalnite pana acum...
Multumesc pentru sfata, o sa tin cont de el :)!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 01.03.2012, 22:09:43
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JustNicol Vezi mesajul
Pai voi trebuie sa gasiti o fata care sa va iubeasca pt ceea ce sunteti, nu pt bani sau pentru alte interese....Atata timp cat iubesti pe cineva te multumesti cu ceea ce iti ofera persoana respectiva, sau incerci tu sa oferi mai mult.Cred ca mai mult are de castigat cel care ofera mai multa dragoste, pt ca din asta el traieste.Daruind vei dobandi.Se spune ca masura dragostei este sa iubesti fara masura. Ce zici, esti de acord cu mine?
Eu sunt perfect deacord,insa restul fetelor si baietilor sunt?? Ca si tu aici nu cred ca i-ai acuzat pe baietii crestini ci ai vb. la modul general. Dealtfel nici eu nu am spus ca daca te-as invita la un suc pe tine sau pe alta colega de forum (tot crestina,evident) m-ati refuza daca nu vin cu masina,dar majoritatea fetelor sunt impresionate si atrase si de acest aspect. Deci ce ne facem cu majoritatea,asta e ideea.

Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 01.03.2012, 22:14:49
JustNicol JustNicol is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Eu sunt perfect deacord,insa restul fetelor si baietilor sunt?? Ca si tu aici nu cred ca i-ai acuzat pe baietii crestini ci ai vb. la modul general. Dealtfel nici eu nu am spus ca daca te-as invita la un suc pe tine sau pe alta colega de forum (tot crestina,evident) m-ati refuza daca nu vin cu masina,dar majoritatea fetelor sunt impresionate si atrase si de acest aspect. Deci ce ne facem cu majoritatea,asta e ideea.

Doamne-ajuta!
Majoritatea mai tarziu cand o sa se maturizeze [cand o sa vada realitatea] o sa isi dea cu "pumnii in cap" si o sa aiba de suferit!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 01.03.2012, 22:18:31
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JustNicol Vezi mesajul
Majoritatea mai tarziu cand o sa se maturizeze [cand o sa vada realitatea] o sa isi dea cu "pumnii in cap" si o sa aiba de suferit!
Sau o sa "sufere" linistite cu si pe banii celor pe care i-au prostit, in puf.

Chestiile astea sunt deja de copii mici. Ce e asa de greu de acceptat ca sunt oameni si oameni pe lumea asta, situatii si situatii....
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Adevarata dragoste Rodica50 Intrebari utilizatori 10 10.10.2010 09:11:25
cu dragoste si prietenie catalin_ Secte si culte 20 21.05.2010 15:13:33
Exista mantuire, exista vindecare! iosif Pocainta 3 07.02.2007 13:48:29