Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 23.11.2010, 02:32:37
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotsman Vezi mesajul
III).Punctul meu de vedere
In rezumat, daca inteleg bine, punctul dv de vedere este urmatorul: este pacat sa votezi pe acest sit proavort, dar nu trebuie votat nici pro-viata, fiindca astfel intrii intr-un joc nebunesc.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #22  
Vechi 23.11.2010, 05:20:35
Scimitar's Avatar
Scimitar Scimitar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2010
Mesaje: 17
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Scimitar
Implicit

Jesus. Nu-mi vine sa cred ca cineva e atat de credul. E foarte clar o teapa pentru a atrage atentia mediei si tuturor rahatilor anti-avort. Cat de clar trebuie sa fie ? Chiar daca, deoarece sunt niste mincinosi lugubrii, foarte multi oameni din diferite comunitati online voteaza pentru avort-sste evident ca nu se va intampla, nu asta urmareste nimeni. Prin reactia lor "ne-au hackuit site-ul" s-au dat de gold, avand in vedere ca e cel mai securizat sistem de polling online.

Numai un psihopat ar promova uciderea unui copil deja format, fara /nici un motiv/. Doctrina liberala pro-choice nu este asta, si nu exista nici un caz in care a fost aplica in acel mod inuman. Numai habotnici din Rromia sau Texas pot pune botul la asa ceva.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 23.11.2010, 07:21:52
Eliana Eliana is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 86
Implicit

Toate ca toate...este in 17 saptamani de sarcina, asta inseamna 4 luni si ceva. Cred ca este un pic prea inaintata sarcina pentru a se face avort....zic si eu.

Acum, eu ma gandesc ca daca cumva, Doamne fereste, voturile majoritare vor fi pro-avort, oare cate persoane vor fi mai exact vinovate de crima? Ca si in dreptul penal, cei ce au votat pentru avort vor fi de fapt instigatorii, autorii morali ai faptei.

Dumnezeu sa ne ajute, in special pe copilasul nenascut!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 23.11.2010, 08:36:59
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
In rezumat, daca inteleg bine, punctul dv de vedere este urmatorul: este pacat sa votezi pe acest sit proavort, dar nu trebuie votat nici pro-viata, fiindca astfel intrii intr-un joc nebunesc.
Nu sunt de acord cu acest gen de vot,in care supui viata cuiva deciziei unor indivizi care nu au legatura cu responsabilitatea deciziei respective.Repet:asta la nivel strict lumesc si intrucat sunt tata.La nivel religios nici macar nu concep un asemenea vot,spre diferenta de indivizi care invoca numele Mantuitorului in sustinerea avortului.Acest gen de demers este un cretinism al societatii in care traim.Exista responsabilitatea fata de viata cuiva si respect fata de creatia Domnului.Dar intr-o lume in care placerea a fost ridicata la rang de necesitate nu mai ma mira nimic.Cine se gaseste intr-o asemenea situatie sa ia decizia in mod personal pentru ca va fi responsabil pt ea.Nu sa fii un las care se ascunde dupa votul altora.

Precizare:aici nu am discutat de avort ci de utilitatea unui sistem de vot cu privire la o decizie personala a cuiva.Ca sa inteleaga toata lumea.

Last edited by Scotsman; 23.11.2010 at 09:19:23.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 23.11.2010, 23:27:05
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Daca as fi in locul acelui copil, m-as aborta singur decat sa fiu crescuta de asemenea parinti.

Va imaginati oamenii astia? Ii dam de mancare sau nu? Votati. Il imbracam sau nu? Votati.

Sper sa fie doar o gluma.
__________________
But I am not a slave to a God, that doesn't exist
And I'm not a slave to a world, that doesn't give a sh*t
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Marșuri pentru viață în mai multe orașe din România laurastifter Stiri, actualitati, anunturi 4 29.03.2012 23:27:47
Ti-ai lasa sotia(-ul),copiii...pentru calugarie? bodo1222 Calugarul 106 08.09.2011 16:16:49
Ajutor pentru a ma lasa de fumat bluekobra28 Generalitati 38 15.11.2010 10:57:27
Ajutor pentru a ma lasa de fumat bluekobra28 Generalitati 33 16.06.2010 14:33:02