Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.05.2007, 04:51:32
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.547
Implicit

Citat:
În prealabil postat de consuela
eu as vrea sa stiu cine (sau ce) misca ansa si pendulul......
Mina operatorului o misca atunci cind sta suspendata in aer, cum o rezemi de ceva cum nu se mai misca nimic:D
Reply With Quote
  #12  
Vechi 21.05.2007, 09:44:12
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

cozia se pare ca nu ai experienta in domeniu.
una din posibilitati ar fi ca e campul magnetic (al unui organ sau al corpului unei persoane investigate) cel care misca ansa, alta ar fi mai periculoasa (spirite), nu spuneti pe forumul de viata spirituala ca nu credeti in manifestari ale spiritelor. Ca e pacat si condamna biserica asta nu inseamna ca nu exista si nu se manifesta, ar fi bine sa spunem adevarul.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 21.05.2007, 11:07:36
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

cititi despre stiinta infoenergeticii, nu de sarlatanii care prostesc naivii... niste micromiscari ale muschilor misca ansa sau pendulul...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 21.05.2007, 13:55:32
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

pai eu nu ma refeream la sarlatani care exista in orice domeniu dintre care cei mai periculosi fiind doctorii prin spitale, cu diplome.
Ma refeream la stiinta adevarata a infoenergeticii (sau radisetezie), partea fara sarlatanism, ca asa sarlatani gasesti in orice domeniu, in spacial in tara asta corupta.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.05.2007, 11:58:29
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

pai cu tine nu aveam nimic... :) hmm... dar se pare ca pe forum ne intelegem doar 70%... cel putin asa mia iesit mie la lasuratoare... poate sunt obosit... sa incerce si altcineva...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.05.2007, 16:09:54
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

MFG, tu cam ce pareri ai in legatura cu acest subiect initiat de tine? Sa mai auzim si alte pareri...
Reply With Quote
  #17  
Vechi 23.05.2007, 14:18:00
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

*MAsuratoare* sa nu se inteleaga altceva :"> ...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 27.05.2007, 13:42:01
MFG MFG is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2007
Mesaje: 8
Implicit

Ce sa mai zic..nu stiu..Hitler cica avea "the spear of destiny"..(varful sagetii cu care a fost ucis Iisus) si artifactu asta i-a purtat lui noroc..dupa ce i-a fost furat a decazut, sunt multe chestii de genu asta si la egipteni si nu numai, noi am ajuns intr-un punct cu tehnologia care nu stiu exact unde o sa duca (eu cred ca la autodistrugere) nu vedeti clima si alte procese care nu sunt tocmai la locul lor, iar noi cautam tot felul de alte metode de redresare..hmm..marile organizatii ne conduc si ne manipuleaza prin mass-media si alte mijloace, mancarea nu mai este sanatoasa deloc...75% din ea, ne asteapta nanotehnologia ca sa ne faca de mancare si sa ne trateze WTF:dozingoff: suntem experimente ? tot ce trebuie sa se intample se va intampla..civilizatiile vechi au fost mai destepte ca noi si n-au folosit atata tehnogie care consuma o gramada de resurse ptr ce?omul prin tehnologie uita multe si nu se dezvolta..castiga numai unii care isi vand marfa..
Reply With Quote
  #19  
Vechi 28.05.2007, 10:44:45
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

ce legatura are asta cu radiestezia?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 29.05.2007, 22:02:06
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

pai eu stiam ca bioenergia, infoenergetica sau radiestezia sunt surori daca nu chiar acelasi lucru, sau aspecte din acelasi lucru...
Ce, nu e asa?
Ai mare dreptate MFG cand zici ca ce e sa se intample se va intampla, cred ca D-zeu stie dinainte absolut tot si nu le pune obstacole in descoperiri , doar timpul cat va mai dura nu se stie...
Eu sunt de acord cu progresul tehnologic cu conditia sa nu provoace nenorociri (clone, mutanti) dar odata deschisa cutia pandorei isi arata si coltii nu numai avantajele. Curiozitatea omului e mai puternica decat frica. Mai rau e ca toti suporta apoi consecintele.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare