Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2008, 15:21:02
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

Eu sunt nou pe acest forum, am decis sa postez pentru ca simt nevoia sa fiu ajutat, sunt prins intre credinta mea in Dumnezeu(care aproape ca nu mai exista:(, cel putin nu in sensul crestin, nu cu dragoste fata de Creator ), teoriile stiintifice si incertitudinea fenomenelor paranormale.De-a lungul "cautarilor" mele am fost mereu sceptic si am avut indoieli de credinta, cautam cat mai multe argumente stiintifice, pana cand am gasit niste informatii S.F. care in ciuda caracterului lor, m-au pus pe ganduri cel mai mult.Poate o sa par naiv, dar mi s-a parut oarecum logic ceea ce scrie pe scurt in acest articol:

"„Cred că la «vârf» se știe foarte bine despre Eris/Nibiru. Pregatirea psihologică a oamenilor cu Sosirea Zeilor este în plină desfășurare. Două știri mi-au atras atenția în acest sens: (1) Anunțarea descoperirii unei planete asemănătoare cu Pământul, cu temperaturi de 0-40 grade Celsius, locuibilă. Distanța la care se află și constelația nu cred că sunt importante. (2) Pe 29 aprilie 2007, la «Top stories», CNN anunța că a fost reconstruită Arca lui Noe și e gata de a naviga!...”
(Fragment dintr-o scrisoare adresată de către scriitorul Cristian Negureanu lui George Roca, redactor al revistei AGERO, mai 2007)

Analiza textelor sumeriene, asiriene, babiloniene și hitite a angajat, după cum spunea Zecharia Sitchin în „A Douăsprezecea Planetă” (Editura Aldopress, București) „o armată de savanți timp de mai bine de un secol”. Studierea separată a textelor menționate, a Manuscriselor de la Marea Moartă (Cartea lui Enoh este contemporană cu scrierile sumeriene), a Bibliei, Coranului etc. nu va conduce la nici o explicație coerentă pentru aflarea modului de formare a Pământului, pentru înțelegerea felului în care au apărut oamenii pe Terra, a rolului lor în Univers etc., deoarece textele amintite se completează între ele.
În cele ce urmează voi puncta principalele etape din istoria omenirii, așa cum ar reieși dintr-o abordare sintetică a lucrărilor menționate. Detalii în „Sosirea zeilor” (www.miracol.ro):

În urmă cu 445.000 de ani , anunnakii/ elohimii/ dumnezeii conduși de Enki (Ea sau Azazel) au venit pe Pământ de pe planeta Nibiru (în prezent denumită Eris) și au întemeiat Stația Pământ I - Eridu, în sudul Mesopotamiei.
Anunnakii căutau aur pentru protejarea atmosferei planetei lor și au construit spațioporturi în diferite zone ale Pământului.

În urmă cu 400.000 de ani, pe Pământ sosește și Enlil/ Isus, fratele lui Enki, amândoi fiind fiii lui Yahweh/ Anu, Conducătorul planetei Nibiru/ Eris, care înființează orașul Nippur. Când am înțeles adevarata relație dintre cei trei am fost extrem de surprins. Nu mai citisem nicăieri așa ceva. Din fericire, după câteva luni, în cartea lui C. G. Jung, „Psihanaliza fenomenelor religioase”, am găsit confirmarea: „Această opoziție inevitabilă este cea care a condus deja de timpuriu la doctrina celor doi fii ai lui Dumnezeu, dintre care cel mai vârstnic se numea Satanael... Auzim vorbindu-se despre o împărăție de «o mie de ani» și de venirea Anticristului, ca și cum cei doi frați împărătești ar fi stabilit o împărăție a lumilor și a timpurilor... La evreii palestinieni a luat naștere (era o continuare a adevărurilor din scrierile sumeriene pe care patriarhul Avraam le cunoștea foarte bine - n.a.) doctrina celor doi fii opuși ai lui Dumnezeu” (Numele corect este Yahweh/ Anu, deoarece în originalul ebraic „Dumnezeu” este un plural care se traduce prin „elohim”. Biblia, referindu-se la primul verset din Geneza, are menționat acest aspect în nota de subsol unde scrie „elohim”: Dumnezeirea - plural; pe acești locuitori ai planetei Nibiru/ Eris , sumerienii îi știau sub numele de anunnaki - n. a.).

În urmă cu 300.000 de ani locuitorii (se pare că erau deținuți) de pe Nibiru, care lucrau în minele de pe Pământ, s-au revoltat. Enki și Ninhursag (sora lui) hotărăsc să făurească un om primitiv, prin tehnici de inginerie genetică, combinând gene de maimuță (femelă) cu genele lui Enki, oul rezultat fiind implantat în uterul lui Ninki, soția lui Enki, care a intrat în istorie sub mai multe nume, cel mai recent fiind acela de „Maica Domnului” sau „fecioara”, confuzie grosolană cu Maria, mama lui Isus/ Enlil, care, conform Bibliei, a avut după acesta 4 băieți și cel puțin 2 fete. A urmat apoi răspândirea pe Pământ a acestor maimuțe-oameni, veriga lipsă a evoluționiștilor pe care am denumit-o HOMO NINKUS AZAZELUS. Au fost folosiți drept sclavi pentru realizarea de construcții megalitice, prin tehnici de ingineri genetică fiind foarte înalți.
Mult după aceea, cu aproximativ 8000 de ani în urmă, are loc O ALTĂ GENEZĂ, aceea descrisă în Biblie, în care elohimii (Anu, Enlil etc.) făuresc om din gene proprii, prin clonare, „după chipul si asemănarea lor” și nu corcituri cu diverse animale.

A urmat apoi acțiunea nesăbuită (una din cele multe) a lui Enki, de a merge cu subalternii săi, nefilimii (îngerii căzuți), pentru a lua de soții femei din „fetele oamenilor” și de a zămisli tot uriași. Decizia lui Anu/ Yahweh și a Adunării zeilor de pe Nibiru/ Eris de a distruge monstruoasele creaturi, mesager între Enki/ Azazel și Anu/ Yahweh fiind Enoh, ajuns pe Nibiru/ Eris.

Cataclismul universal, „Potopul”, în care nu numai Yahweh/ Anu i-a salvat pe Noe și familia sa (într - o navă de 180 m. lungime), ci și Enki (alt ordin încălcat) a salvat (într-un submarin; descrierile biblice și sumeriene sânt total diferite) câteva dintre „maimuțele azazelice uriașe”.

Izolarea în Adânc (interiorul gol al Pământului) a anunnakilor conduși de Enki și refuzul de a mai fi primiți (doar ocazional) pe Nibiru/ Eris, având posibilitatea de a acționa doar pe Pământ, la indicațiile lui Yahweh/ Anu.

După ce oamenii adevărați, după chipul anunnakilor, au început să se înmultească, la „Turnul Babel”, cu ajutorul navelor elohimilor, au fost împrăștiați în toată lumea, alături de oamenii-maimuță.

Lupta dusă de Anu/ Yahweh și Adunarea zeilor de pe Nibiru pentru distrugerea uriașelor maimuțe azazelice (cucerirea Canaanului în timpul lui Iosua, evreii fiind conduși de navele anunnakilor), la care se adaugă diferite acțiuni de înnobilare genetică a oamenilor adevărați, începute cu Noe, continuate cu Sara (soția lui Avraam), Triburile pierdute ale lui Israel, Isus/ Enlil (fecundarea artificială a Mariei) și copiii Acestuia, până la cazurile recente de răpiri OZN, de sute de mii de ani anunnakii/ elohimii fiind o prezență continuă pe Pământul pe care EI l-au creeat din planeta Tiamat.

Scopul documentelor care relateaza aceste evenimente este acela de a-i sensibiliza pe oameni asupra revenirii pe Pământ a anunnakilor conduși de Enlil/ Isus în vederea salvării și colaborării ulterioare cu aceia care îi așteaptă.

Cristian NEGUREANU

București, mai 2007"
Este vreunul dintre voi care a studiat astfel de texte?Sa fim noi si Pamantul nostru doar campul si instrumentele de lupta a unor zei-extraterestri?Sa fie Iisus Hristos rodul unei inseminari artificiale?Oare minunile sunt doar intamplari inscenate de acesti zei-extraterestri?Va rog, nu ma judecati, ajutati-ma sa cred din nou in Dumnezeu, dati-mi argumente logice sau istorice, spuneti-va parerea, dar tineti cont ca intentia mea nu este sa influentez pe vreunul dintre voi, ci sa inteleg ce se deduce din aceste scrieri descoperite de-a lungul timpului, sa ma conving ca nu suntem doar o intamplare, ca lui Dumnezeu de fapt ii pasa de noi, ce sa zic, nici nu stiu ce sa mai cred, am ratacit printre multe teorii dar aceasta, desi S.F., aproape m-a convins si mi-e teama ca mi-am pierdurt credinta ca de fapt Dumnezeul Atotputernic ne-a creat din dragoste, cu un scop nobil, nu ca suntem niste experimente, niste jucarii ale Lui.Totusi explicatia din acest articol explica asemanarea dintre elementele religioase ale culturilor lumii???.Astept raspunsul vostru si sper ca nu veti fi indgnati de cele postate, nu am intentia de a supara pe cineva.






Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.01.2008, 17:20:02
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Nu mai citi prostii,asculta ce zic preotii,Biblia si Sf.Parinti.
Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.01.2008, 21:35:48
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

Deja am citit, acum ma lupt cu incertitudinile.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.01.2008, 02:02:55
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

textul fara diacritice:
"" Cred cã la «vârf» se știe foarte bine despre Eris/Nibiru. Pregatirea psihologicã a oamenilor cu Sosirea Zeilor este în plinã desfãșurare. Douã știri mi-au atras atenția în acest sens: (1) Anunțarea descoperirii unei planete asemãnãtoare cu Pãmântul, cu temperaturi de 0-40 grade Celsius, locuibilã. Distanța la care se aflã și constelația nu cred cã sunt importante. (2) Pe 29 aprilie 2007, la «Top stories», CNN anunța cã a fost reconstruitã Arca lui Noe și e gata de a naviga!...
(Fragment dintr-o scrisoare adresatã de cãtre scriitorul Cristian Negureanu lui George Roca, redactor al revistei AGERO, mai 2007)

Analiza textelor sumeriene, asiriene, babiloniene și hitite a angajat, dupã cum spunea Zecharia Sitchin în A Douãsprezecea Planetã (Editura Aldopress, București) o armatã de savanți timp de mai bine de un secol . Studierea separatã a textelor menționate, a Manuscriselor de la Marea Moartã (Cartea lui Enoh este contemporanã cu scrierile sumeriene), a Bibliei, Coranului etc. nu va conduce la nici o explicație coerentã pentru aflarea modului de formare a Pãmântului, pentru înțelegerea felului în care au apãrut oamenii pe Terra, a rolului lor în Univers etc., deoarece textele amintite se completeazã între ele.
În cele ce urmeazã voi puncta principalele etape din istoria omenirii, așa cum ar reieși dintr-o abordare sinteticã a lucrãrilor menționate. Detalii în Sosirea zeilor (www.miracol.ro):

În urmã cu 445.000 de ani , anunnakii/ elohimii/ dumnezeii conduși de Enki (Ea sau Azazel) au venit pe Pãmânt de pe planeta Nibiru (în prezent denumitã Eris) și au întemeiat Stația Pãmânt I - Eridu, în sudul Mesopotamiei.
Anunnakii cãutau aur pentru protejarea atmosferei planetei lor și au construit spațioporturi în diferite zone ale Pãmântului.

În urmã cu 400.000 de ani, pe Pãmânt sosește și Enlil/ Isus, fratele lui Enki, amândoi fiind fiii lui Yahweh/ Anu, Conducãtorul planetei Nibiru/ Eris, care înființeazã orașul Nippur. Când am înțeles adevarata relație dintre cei trei am fost extrem de surprins. Nu mai citisem nicãieri așa ceva. Din fericire, dupã câteva luni, în cartea lui C. G. Jung, Psihanaliza fenomenelor religioase , am gãsit confirmarea: Aceastã opoziție inevitabilã este cea care a condus deja de timpuriu la doctrina celor doi fii ai lui Dumnezeu, dintre care cel mai vârstnic se numea Satanael... Auzim vorbindu-se despre o împãrãție de «o mie de ani» și de venirea Anticristului, ca și cum cei doi frați împãrãtești ar fi stabilit o împãrãție a lumilor și a timpurilor... La evreii palestinieni a luat naștere (era o continuare a adevãrurilor din scrierile sumeriene pe care patriarhul Avraam le cunoștea foarte bine - n.a.) doctrina celor doi fii opuși ai lui Dumnezeu (Numele corect este Yahweh/ Anu, deoarece în originalul ebraic Dumnezeu este un plural care se traduce prin elohim . Biblia, referindu-se la primul verset din Geneza, are menționat acest aspect în nota de subsol unde scrie elohim : Dumnezeirea - plural; pe acești locuitori ai planetei Nibiru/ Eris , sumerienii îi știau sub numele de anunnaki - n. a.).

În urmã cu 300.000 de ani locuitorii (se pare cã erau deținuți) de pe Nibiru, care lucrau în minele de pe Pãmânt, s-au revoltat. Enki și Ninhursag (sora lui) hotãrãsc sã fãureascã un om primitiv, prin tehnici de inginerie geneticã, combinând gene de maimuțã (femelã cu genele lui Enki, oul rezultat fiind implantat în uterul lui Ninki, soția lui Enki, care a intrat în istorie sub mai multe nume, cel mai recent fiind acela de Maica Domnului sau fecioara , confuzie grosolanã cu Maria, mama lui Isus/ Enlil, care, conform Bibliei, a avut dupã acesta 4 bãieți și cel puțin 2 fete. A urmat apoi rãspândirea pe Pãmânt a acestor maimuțe-oameni, veriga lipsã a evoluționiștilor pe care am denumit-o HOMO NINKUS AZAZELUS. Au fost folosiți drept sclavi pentru realizarea de construcții megalitice, prin tehnici de ingineri geneticã fiind foarte înalți.
Mult dupã aceea, cu aproximativ 8000 de ani în urmã, are loc O ALTÃ GENEZÃ, aceea descrisã în Biblie, în care elohimii (Anu, Enlil etc.) fãuresc om din gene proprii, prin clonare, dupã chipul si asemãnarea lor și nu corcituri cu diverse animale.

A urmat apoi acțiunea nesãbuitã (una din cele multe) a lui Enki, de a merge cu subalternii sãi, nefilimii (îngerii cãzuți), pentru a lua de soții femei din fetele oamenilor și de a zãmisli tot uriași. Decizia lui Anu/ Yahweh și a Adunãrii zeilor de pe Nibiru/ Eris de a distruge monstruoasele creaturi, mesager între Enki/ Azazel și Anu/ Yahweh fiind Enoh, ajuns pe Nibiru/ Eris.

Cataclismul universal, Potopul , în care nu numai Yahweh/ Anu i-a salvat pe Noe și familia sa (într - o navã de 180 m. lungime), ci și Enki (alt ordin încãlcat) a salvat (într-un submarin; descrierile biblice și sumeriene sânt total diferite) câteva dintre maimuțele azazelice uriașe .

Izolarea în Adânc (interiorul gol al Pãmântului) a anunnakilor conduși de Enki și refuzul de a mai fi primiți (doar ocazional) pe Nibiru/ Eris, având posibilitatea de a acționa doar pe Pãmânt, la indicațiile lui Yahweh/ Anu.

Dupã ce oamenii adevãrați, dupã chipul anunnakilor, au început sã se înmulteascã, la Turnul Babel , cu ajutorul navelor elohimilor, au fost împrãștiați în toatã lumea, alãturi de oamenii-maimuțã.

Lupta dusã de Anu/ Yahweh și Adunarea zeilor de pe Nibiru pentru distrugerea uriașelor maimuțe azazelice (cucerirea Canaanului în timpul lui Iosua, evreii fiind conduși de navele anunnakilor), la care se adaugã diferite acțiuni de înnobilare geneticã a oamenilor adevãrați, începute cu Noe, continuate cu Sara (soția lui Avraam), Triburile pierdute ale lui Israel, Isus/ Enlil (fecundarea artificialã a Mariei) și copiii Acestuia, pânã la cazurile recente de rãpiri OZN, de sute de mii de ani anunnakii/ elohimii fiind o prezențã continuã pe Pãmântul pe care EI l-au creeat din planeta Tiamat.

Scopul documentelor care relateaza aceste evenimente este acela de a-i sensibiliza pe oameni asupra revenirii pe Pãmânt a anunnakilor conduși de Enlil/ Isus în vederea salvãrii și colaborãrii ulterioare cu aceia care îi așteaptã.

Cristian NEGUREANU

București, mai 2007"
Reply With Quote
  #5  
Vechi 09.01.2008, 08:58:23
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de robertt
Deja am citit, acum ma lupt cu incertitudinile.
Ce incertitudini ,citeste sf.Scriptura ,Vietile sfintilor si lasa aiurelile astea SF.
"Ce folos are omul daca castiga lumea intreaga si isi pierde sufletul"
Presupun ca te vei salva pe alta planeta si mai traiesti 20 ani.
Cat face asta in fata vesniciei,viata noastra este ca iarba ,care dimineata e verde si seara uscata ,cum spune psalmistul.
Mai bine sa dobandim viata vesnica ,sa intram fara pacate in imparatia lui Dumnezeu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 09.01.2008, 11:35:31
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Pentru mine Scriptura este revelata. Tot articolul este o dovada a sincretismului religios, care de fapt reprezinta tocmai o strategie a diavolului de a castiga lumea. Nu trebuie sa uitam ca diavolul ne ispiteste pe masura progresului nostru, fie el duhovnicesc, fie stiintific.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.01.2008, 20:18:53
nairda nairda is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2008
Mesaje: 31
Implicit

Citat:
În prealabil postat de robertt
Deja am citit, acum ma lupt cu incertitudinile.

Robertt, nu ai nici un motiv sa te ingrijorezi ca ai putea sa superi pe cineva. Altfel ce fel de forrum crestin ortodox ar fi acesta? Am citit si eu scrierile la care ai facut trimitere in interventia ta. Din cate vad cauti argumente logice, rationale care sa te ajute sa te intorci la Dumnezau. Cu astfel de argumente nu cred ca vei reusi. Invatatura vietii celei vii este scrisa in sufletnu nu in ratiune. Gasesti in Geneza si nu numia acolo o multime de invataturi din care se intelege imediat ca ce ai citit tu si, iata, am citit si eu si, probabil, au mai citit multi altii, sunt nimicuri. Oricum, nu te ingrijora, nu te-ai ratacit. Doar ai fost ademenit putin sa o apuci pe alta carare. Din cate vad, nu esti in pericol.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.01.2008, 17:29:53
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

Pai ma ingrijorez pentru ca am mai citit eu discutiile de pe aici si in general se adopta o atitudine ostila fata de cel care are o alta parere si este acuzat imediat ca participa la discutii cu intentia de a influenta, de a supara pe cei credinciosi.In acelasi timp, ma gandesc ca poate e normal sa se supere de exemplu in cazul meu pentru ca acest articol loveste in Dumnezeul crestin, dar cum am mai spus, nu asta e intentia mea, ci de a ma lamuri, de a afla o parere a celui care crede.Nu cred ca "nu sunt in pericol", din moment ce aproape cred in aceasta teorie:|.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.01.2008, 17:49:15
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

Si ce explicatie poate exista pentru faptul ca dupa ce omul a muscat din fructul oprit el a inceput sa se reproduca?
O explicatie ar putea fi asta:
"ISTORIA PAMANTULUI
CREATORII NOSTRI

<<< Istoria noastra
Ma voi plasa in urma cu 400.000 de ani in istorie noastra. Aici voi incorpora cateva informatii care vin din partea lui Thoth cat si din partea lui Zecharia Sitchin, in cartile sale: The 12th Planet si Genesis Revisited. Sitchin crede ca exista o planeta in sistemul nostru solar, denumita de catre sumerieni Nibiru, care are o orbita eliptica similara cu cea a unei comete. Aceata planeta efectueaza un ciclu complet in jurul Soarelul in 3.600 de ani. Oamenii acestei planete, numiti nefilimii, au venit pe Pamant in urma cu 400.000 de ani. Thoth nu spune de ce au venit dar Sitchin sustine ca ca ei aveau nevoie de aur pentru atmosfera lor. In Genesis Revizited, el scrie:
"Pe planeta lor, Nibiru, anunnakinii/nefilimii s-au confruntat cu o situatie cu care este posibil sa ne confruntam si noi, pamantenii, in viitorul apropiat: dezastrul ecologic a facut viata aproape imposibila pe aceasta planeta. Era necesar sa se protejeze atmosfera planetei lor si singura solutia care parea sa remedieze situatia a constat in suspendarea de particule de aur deasupra atmosferei, ca un scut protector."
Asa ca ei au venit pe Pamant sa extraga aur. Dupa 200.000 de ani de munca silita, minerii s-au rasculat si au decis sa creeze o rasa servila -- care suntem noi -- pentru a fora aurul pentru ei. Este notabil ca in Africa de Sud, in cele mai vechi mine de aur cunoscute, arheologii au gasit oase ale lui Homo Sapiens si artifacte care ne duc inapoi in timp in urma cu 50.000 de ani. Ei cred ca mineritul pentru aur in Africa este cu mult mai vechi de 50.000 de ani. Sitchin spune ca nefilinii ne-au creat in urma cu 300.000 de ani, dar Thoth este mult mai exact. Thoth spune ca noi am fost creati in urma cu exact 200.209 ani in urma (din 1994).
Sitchin teoretizeaza ca nefilinii ne-au creat prin experimente genetice, dar potrivit lui Thoth, nefilinii nu puteau realiza acest lucru fara ajutor. Ei au avut nevoie de ajutor din afara Sistemului Solar. Acest ajutor extern a venit dintr-o sursa familiara. Siriusienii s-au unit cu nefilimii pentru a ne crea. Ei au aterizat prima oara in ocean si au aparut ca jumatate oameni - jumatate pesti. Ei au intrat la inceput in apa pentru a lua contact cu delfinii, care sunt pe un nivel de constiinta similat cu al lor. La un moment dat, potrivit lui Thoth, siriusienii au decis sa plece, darau dorit sa lase un anumit nivel de constiinta in urma. Sapte din aceste fiinte si-au parasit corpurile si au format sfere de constiinta. Ei s-au unit cu samanta vietii si au creat un ou. Cand cele sapte fiinte s-au unit in mod geometric in acest fel pentru a forma samanta vietii, a aparut o flacara. Este o flacara rece, dar arata ca o flacara. Aceasta flacara se afla in "Halls of Amenti" (Salile lui Amenti).
Salile lui Amenti reprezinta o constructie veche, creeata cu mai mult de 5 1/2 milioane de ani. Nimeni nu stie cat de vechi sunt Salile lui Amenti din cauza acelui eveniment care a avut loc in urma cu 5 1/2 milioane de ani, care a intrerupt inregistrarile akashice ale planetei. Amintiti-va ca desi istoria planetei merge mai departe de 5 1/2 milioane de ani, noi nu putem accesa decat ultimii 5 1/2 milioane de ani. Salile lui Amenti reprezinta actualmente o curbare dimensionala in forma de uter. Exista o singura directie si sens in aceasta curbura si odata ajuns acolo este ca si cum te-ai afla in spatiul infinit. Un asemenea loc curbat dimensional se afla intotdeauna pe o frecventa dimensionala mai inalta decat Pamantul cu o unitate. Este localizat la 440.000 mile in spatiu, dar in timpul erei atlantice se afla la suprafata Pamantului. Acum se afla la 1.000 mile in interiorul Pamantului. Lui Drunvalo i-a fost permis sa intre in prima camera. Acolo el a vazut o mare piramida in interiorul unui dispozitiv rectangular. In interiorul piramidei se afla flacara.
Pe Sirius B (mai precis pe cea de a treia planeta a acestei stele) au fost facute pregatiri simultane pentru aceasta creere si seminatie. 16 barbati si 16 femei au calatorit de pe Sirius B spre Pamant si s-au indreptat direct spre flacara din Salile lui Amenti. Ei s-au unit cu flacara. Perioada lor de conceptie a fost de 2.000 ani. Aceste doua rase au fost implicate in crearea noastra - una de pe Nibiru si cealalta de pe Sirius.
Potrivit interpretarilor lui Sitchin asupra textelor sumeriene care fac referire la a douasprezecea planeta, dupa ce nefilimii ne-au creat pentru a lucra in minele de aur din Africa, unii dintre noi au fost adusi in Mesopotamia pentru a fi de folos in Gradina Edenului. "Dumnezeii" ne-au iubit pentru ca am fost facuti dupa chipul lor. Dar in Gradina Edenului, nefilimii aveau propiile lor livezi si ni s-a spus sa nu mancam fructul unui anumit copac numit copacul cunoasterii. Noi nu am ascultat. Mancand acest frunct si castigand "cunoasterea" lui, a fost ceva reprezentativ pentru ca am capatat abilitatea de a ne reproduce sexual. Pana la acest punct noi eram hibrizi intre diferite specii, si ca toti hibrizii, eram incapabili sa ne reproducem. Sitchin intepreteaza textele sumeriene spunand ca noi suntem o incrucisare intre nefilimi si Homo Erectus, predecesorul lui Homo Sapiens. Prin intermediul lui Thoth noi am primit informatii suplimentare despre rolul fiintelor de pe Sirius.
Nu este surprinzator ca nefilimii nu doreau ca noi sa ne reproducem. Ei doreau sa mentina controlul experimentului lor. Cunoasterea pe care noi am dobandit-o mancand fructul nu a fost una stiintifica cum ar fi fi cea prin care sti cum sa procreezi, cum sa ne transformam dintr-o specie de hibrizi sterili intr-o noua specie capabile de reproducere. Nefilimii au fost maniosi cand noi am capatat abilitatea de a ne reproduce si ne-au izgonit din gradina. Potrivit invatatilor din textele antice, inregistrarile sumeriene le preced pe cele biblice, iar istorisirea biblica a creatiei pare sa reprezinte un rezmat al vechilor texte sumeriene.

Desi a trebuit sa parasim gradina lor, nefilimii ne-au permis sa cultivam pentru a ne hrani. Ne-am indreptat catre zona muntoasa de la est de gradinile din Mesopotamia. Potrivit lui Thoth, noi am ramas acolo pentru o lunga perioada de timp. Dar apoi a avut loc o noua transformare in constiinta si o alta schimbare de poli si acel continent s-a scufundat. Multi supravietuitori s-au indreptat catre Africa, dar cei mai multi dintre cei evoluati au ajuns in Lemuria, un pamant care s-a ridicat deasupra apei cand vechiul continent s-a scufundat.
>>> Lemuria

Informatii preluate de pe http://www.galactic-server.net/kjole/nordic/drunfris.html
*************************************
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.01.2008, 19:15:41
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Dragul meu drag, ce pot sa-ti spun cu siguranta dupa ce am citit atent ce ai scris, totul este o ratacire, o indepartare de la SFANTA SCRIPTURA. Ce ai scris, suna frumos si captivant pentru cei dornici de senzational. Eu raman la cele din CREZ . Apropo cunosti, nu neaparat pe de rost, CREZUL -Simbolul Credintei. Ar fi mult mai util sa pornim o discutie de la el, de la continutul lui, nu pe mariginea unor articole si a unor carti care au un singur tel, publicitatea ieftina si banul. Te rog sa nu te superi, dar cam asta-i adevarul.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
exista extraterestri? robertt Teologie si Stiinta 308 18.02.2024 18:55:11
Credeti ca exista extraterestri? amatyyy Generalitati 41 14.12.2012 22:21:40
Catolicii au inceput dialogul cu extraterestri Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 18 08.06.2008 23:25:17
Articol - Zeii vechi si noi Ioan_Ciobota Generalitati 31 05.05.2007 22:35:44
Extraterestri? Basileus Generalitati 58 15.12.2006 20:41:23