Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 14.11.2009, 19:13:06
pacatosul's Avatar
pacatosul pacatosul is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.02.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit Crin Antonescu!

Uitati aici o melodie foarte frumoasa despre tara si Crin Antonescu Romania Bunului Simt...Ne arata tara si oamenii care ne conduc...http://www.youtube.com/watch?v=t_tcFVI2txg
__________________
"Extra ecclesia nulla salus."
http://intorsdindrum.blogspot.com/
Reply With Quote
  #72  
Vechi 14.11.2009, 19:21:33
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de Atreides Vezi mesajul
Eu votez Remus Cernea.Stiu ca nu are nicio sansa,dar macar stiu ca imi reprezinta interesele.
P.S.L-ati vazut pe Geoana cum s-a bagat in fata la coada de pupat sfinte cadavre?
stiam ca tu esti un cadavru umblator dar ca esti si sfintit acum aflu... ti-a vandut pastorul sfintenie la kilogram? mai bine spune-i sa iti aduca si nitica smerenie. asta iti lipseste cu desavarsire. ai putea face schimb cu marlaneala de care vad ca nu duci lipsa... e chiar supraproductie...
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote
  #73  
Vechi 14.11.2009, 19:34:54
filaret19's Avatar
filaret19 filaret19 is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.11.2009
Locație: iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 33
Implicit

somnul natiunii naste monstri!nu e bine sa nu votam.sigur ca dintre toti in Basescu am cea mai mica incredere,ca a semnat marirea salariilor noastre cu 50%si nu a dat.trebuie sa votam pe cel pe care il credem mai bun(?).mi se pare important.eu nu m/am hotarat.Oprescu?nu stiu.
Cat despre ”sfintele cadavre”-e bine sa stim al cui e site-ul si cam care e tonalitatea lui.chiar si ateii au auzit de bunaconduita in public.
In rest,sa ne acopere Maicuta Domnului cu sfant acoperemantul Sau,sa ne intelepteasca si sa ne arate calea cand orb-fara credinta-am pierdut-o,Valentina
Reply With Quote
  #74  
Vechi 14.11.2009, 20:10:49
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Da, să mergem la VOT !

Citat:
În prealabil postat de filaret19 Vezi mesajul
somnul natiunii naste monstri!nu e bine sa nu votam.sigur ca dintre toti in Basescu am cea mai mica incredere,ca a semnat marirea salariilor noastre cu 50%si nu a dat.trebuie sa votam pe cel pe care il credem mai bun(?).mi se pare important.eu nu m/am hotarat.Oprescu?nu stiu.
Cat despre ”sfintele cadavre”-e bine sa stim al cui e site-ul si cam care e tonalitatea lui.chiar si ateii au auzit de bunaconduita in public.
In rest,sa ne acopere Maicuta Domnului cu sfant acoperemantul Sau,sa ne intelepteasca si sa ne arate calea cand orb-fara credinta-am pierdut-o,Valentina
Am fost unul dintre cei care a votat cu Băsescu , și SINCER , REGRET din tot sufletul ! Mare înșelăciune . . . Da , să mergem la VOT ! ! ! După părerea mea, Crin Antonescu este cam singurul ce ar merita . . . Dar oare mai merită ceva , cineva . . . Dar, să mergem La VOT ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #75  
Vechi 14.11.2009, 20:40:59
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Parere

Mia..daca tot judecam, usor voit ,insesizabil,cu oarecare dorinta dar ..Vai Doamne!...fara intentie! ca ,deh noi nu judecam si dam cezarului ce este a lui...deci daca toate astea ,de ce nu si motivam optiunea noastra? de ce nu o argumentam succint si la obiect?! in felul asta o sa i spunem ..PARALELA intre "personaje"....si am mai scapa de ceva ..pacate?!
Reply With Quote
  #76  
Vechi 14.11.2009, 20:54:45
Danette's Avatar
Danette Danette is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit Mai bine sa facem front comun impotriva hotilor de neam si tara !

Cu cine sa votam? Este vreunul care reprezinta interesele poporului roman?

Din revista Gand si Slova Ortodoxe:

"... Presedintele, care este ales in mod democratic, neavand putere de la Dumnezeu pentru a unifica si conduce, este invatat de diavoli ca sa dezbine si sa stapaneasca. Un presedinte va fi ales numai de o parte de alegatori. El, nefiind un crestin lucrator prin fapte, va fi condus de duhurile lumii.

Miliardele de lei folsite in campania electorala sunt folosite pentru pacalirea si manipularea alegatorilor.

Candidatul la presedentie neavand putere de la DUmnezeu face apel la puterea diavoleasca. Astfel cu ajutorul duhurilor iubirii de arginti, profitand de poftele si pacatele oamenilor...

...intr-o tara ortodoxa cu regim prezidential vor exista tot timpul lupte pentru putere, dezbinare, ura, contestare.Presedintele si parlamentul, avand un mandat limitat, vor urmari intotdeauna interesele financiare proprii si mai putin ii va interesa soarta tarii...o tara ortodoxa cu presedinte la putere este tara lui Papura Voda..."

A auzi cineva de candidatul Ion Coja? http://www.ioncoja.ro/2009/10/comunicat/

Oare el, de ce nu a putut strange cele 200 000 semanturi pentru candidatura?

Mai multe amanunte pe www.fundatiaarsenieboca.ro
__________________
" Arde Doamne, Te rugam, cu lumina Ta tot raul din jurul nostru si lumineaza intunericul cu Dumnezeiasca-Ti Lumina, Iti multumim. Amin"
Reply With Quote
  #77  
Vechi 14.11.2009, 21:09:18
filaret19's Avatar
filaret19 filaret19 is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.11.2009
Locație: iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 33
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Am fost unul dintre cei care a votat cu Băsescu , și SINCER , REGRET din tot sufletul ! Mare înșelăciune . . . Da , să mergem la VOT ! ! ! După părerea mea, Crin Antonescu este cam singurul ce ar merita . . . Dar oare mai merită ceva , cineva . . . Dar, să mergem La VOT ! ! !
i-am vazut acuma la tv.hmm.oricum eu stiu ca a sta deoparte nu e o solutie.voi vota.mai am timp sa ma hotarasc
Reply With Quote
  #78  
Vechi 14.11.2009, 21:37:35
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Eu votez Remus Cernea:

- pentru ca este tanar
- pentru ca nu este manjit ca toti ceilalti candidati
- pentru ca e om ca mine si ca voi si merge prin Bucuresti cu RATB, pe cand celorlalti nu li se poate ajunge la nas
- pentru ca are cel mai coerent discurs dintre toti
- pentru ca dupa atatea alegeri la care n-am votat, ori daca am votat, votul meu a fost dat unui candidat care simteam ca ma reprezinta partial, acum am cu adevarat senzatia ca Remus Cernea imi impartaseste ideile despre cum trebuie guvernata o tara

L-am vazut la TVR zilele astea de vreo trei ori si de fiecare data cand se termina emisiunea si aparea Geoana sau Basescu pe ecran mi se intorcea stomacul pe dos, asa de mare este diferenta.

Pana si mama, care este o persoana religioasa, a zis ca voteaza Remus Cernea dupa ce l-a vazut la TV.

http://bit.ly/5lnRD
http://bit.ly/dbLJY
http://bit.ly/I0HS5
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #79  
Vechi 14.11.2009, 21:42:15
Danette's Avatar
Danette Danette is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit Avem o tara...

Citat:
În prealabil postat de Danette Vezi mesajul
Cu cine sa votam? Este vreunul care reprezinta interesele poporului roman?

Din revista Gand si Slova Ortodoxe:

"... Presedintele, care este ales in mod democratic, neavand putere de la Dumnezeu pentru a unifica si conduce, este invatat de diavoli ca sa dezbine si sa stapaneasca. Un presedinte va fi ales numai de o parte de alegatori. El, nefiind un crestin lucrator prin fapte, va fi condus de duhurile lumii.

Miliardele de lei folsite in campania electorala sunt folosite pentru pacalirea si manipularea alegatorilor.

Candidatul la presedentie neavand putere de la DUmnezeu face apel la puterea diavoleasca. Astfel cu ajutorul duhurilor iubirii de arginti, profitand de poftele si pacatele oamenilor...

...intr-o tara ortodoxa cu regim prezidential vor exista tot timpul lupte pentru putere, dezbinare, ura, contestare.Presedintele si parlamentul, avand un mandat limitat, vor urmari intotdeauna interesele financiare proprii si mai putin ii va interesa soarta tarii...o tara ortodoxa cu presedinte la putere este tara lui Papura Voda..."

A auzi cineva de candidatul Ion Coja? http://www.ioncoja.ro/2009/10/comunicat/

Oare el, de ce nu a putut strange cele 200 000 semanturi pentru candidatura?

Mai multe amanunte pe www.fundatiaarsenieboca.ro

http://www.youtube.com/watch?v=fwZ_E2u3i-E
__________________
" Arde Doamne, Te rugam, cu lumina Ta tot raul din jurul nostru si lumineaza intunericul cu Dumnezeiasca-Ti Lumina, Iti multumim. Amin"
Reply With Quote
  #80  
Vechi 14.11.2009, 22:11:11
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Da Andrei, asa este, vor veni vremuri grele, dar Basescu are capacitatea sa treaca el singur peste incercari, nu are puterea sa treaca si pe altcineva. Noi existam pentru el doar ca sa-si implineasca interesele. El nu exista pentru noi ca sa ne implineasca nevointele. Asa ca eu nu-l votez.
Andrei-- Costel as avea si eu o zicala care spune ca ete mai rau sa alungi un CIne satul si sa iei unul flamInd care trebuie sa-l saturam noi cu Pinea si sarea poporului RomIn ,nu cred ca basescu este bun dar din cei ce candideaza nu este nici unul care sa inspire ceva Interes Pt ca nu vedeti ca sub masca lor se ascunde MIrsevia si hotia si nu stiu daca ati observat ca In palatul parlamentului si In camera deputatilor este o epidemie care la intrare se agata de toti si au p perdere de memorie si se leaga de ei o lacomie care nu are leac pt ca tot ce promit in campania uita si nusi mai amintesc si mai este o boala foatre mare mai mare ca toate surzenia ca sInt suri la ce au de spus cei ce iau votat,iar nerusinarea cu care vine sa ceara voturile romInilor le intrece pe toate nu sInt indiferent la ce se va IntImpla In tara ca si eu Sint RomIn ca si voi si nu stiu ce aduce ziua de mIine sa trebuiasca sa ne Intoarcem In tara si nu ne este tot una cine conduce dar ce putem sa facem decIt sa rugam pe bunul Dumnezeu sa faca dupa voia lui cea SfInta si curata amin amin amin + + + + + + + + + + + +
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric presedintele Romaniei tot-Laurentiu Generalitati 218 10.11.2012 21:24:19
Presedintele Egiptului isi va alege ca vicepresedinte un crestin andra_v Generalitati 2 30.06.2012 21:10:25
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 21:46:15
Presedintele UE eulaura Generalitati 18 23.11.2009 12:35:05
Presedintele Americii un om manipulat? goldfinger17 Generalitati 37 09.11.2008 02:34:21