Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.02.2006, 00:06:15
Cain Cain is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.01.2006
Mesaje: 13
Implicit

Sunt student, si saptamana trecuta am avut un examen extrem de dificil. Un examen pe care nu-mi permiteam sa-l pic. Merg eu in clasa, ma asez in banca si astept venirea profului. E, chiar cand a intrat in clasa, un coleg de-al meu observa ca am ceva in banca...erau doua foi, ce cuprindeau un curs de la materia respectiva. Ma rog, le iau, le arunc, si peste doua ore, cand a trebuit sa dau si teoria, imi dau seama cu stupoare ca exact subiectul pe care-l aveam de tratat era si in acele foi. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca eu nu le observam inainte...profesorul m-ar fi gasit in banca cu acel curs, care "surprinzator" era tocmai cursul din care aveam subiectul de examen, si bineinteles ca as fi luat 1. Nu stiu, dar sunt prea multe coincidente, si d-aia ma intreb: Dumnezeu m-a salvat, sau a vrut sa ma pedepseasca? Sunt si eu un pacatos ca oricare altul...

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.02.2006, 16:02:05
Mircea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu zic ca ai facut bine ca le-ai aruncat. Dumnezeu este pretutindeni si fiecare om are ingerul lui pazitor. Doamne ajuta!:)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.08.2006, 11:17:24
sovidiu sovidiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2006
Mesaje: 357
Implicit

N-am patzit niciodata ca profesorii din facultate sa se uite ce ai in banca, in schimb unii isi dadeau seama daca copiezi si se apropiau de randul/banca in care stateai si te urmareau asa fel incat sa nu poti copia... Hartiile respective puteau sa fi fost ale unui coleg care probabil afland de subiectele care se vor da la examen a venit mai repede in sala respectiva, a studiat dar le-a uitat acolo si pe urma si-a amintit unde le lasase (daca era acelasi student) desi daca nu era acelasi poate intr-adevar le observase si-ti comunicase acest lucru cu conditia sa fi fost interzis ca in timpul examenului sa existe hartii, carti, caiete-n pupitre, deci raspunsul nu cred ca e foarte simplu de dat...
iar ca hartiile erau exact cu subiectul catre v-a cazut e intr-adevar surprinzator, dar poate ca si profesorul ar fi inteles ca nu va apartin hartiile daca erau singurele (nu ar fi gasit in banca sau la d-voastra altele) chiar daca contineau tocmai subiectul care cazuse si de ce sa va fi facut ceva daca nu le-ati fi consultat in timpul examenului, nestiind ce contzin, deoarece practic nici nu le observase-ti...
(Oricum mie mi-e clar: cineva a dat mita, a aflat subiectele, a studiat inainte de examen, si si-a uitat hartiile la locul cu pricina, macar nu e bun de infractor, si afland ca nu e bun poate va renuntza si il va ierta D-nul, e gluma, nu mi-e clar deloc nici de ce nu va permiteati sa picati examenul, nici de ce se da 1 daca copiezi, si multe altele, dar bine ca s-a terminat cu bine ca precis ati luat examenul)

Rog sa ma iertati pt analiza intelectuala si Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Examen de duhovnicie? costel Stiri, actualitati, anunturi 48 12.02.2011 21:25:28
Examen de Admitere la Facultatea de Teologie - Bucuresti cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 0 10.07.2010 22:41:47
rugaciune pentru examen AngelSmile Rugaciuni 11 06.05.2009 15:10:01
subiecte examen capacitate preoteasca 2008 mmaria Generalitati 3 01.03.2008 19:42:25