Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.04.2012, 11:17:39
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit Fratii mei, rugati-va si pentru mine, pacatosul!

Iertați-mă, fraților, pentru toate câte v-am greșit aici pe forum! M-am mândrit mult față de voi și altele și mai urâte am făcut pe forum și nu numai. Iar acum îndrăznesc să vă cer sprijinul, ca unor frați mai mari ai mei. Răsplată cuvenită o să-mi iau pentru toate, dar nădăjduiesc încă, și prin rugăciunile voastre, la mila Domnului.

Dumnezeu a rânduit să am o boală circulatorie, atipică pentru vârsta mea, care necesită tratament îndelungat și care, deocamdată, mă determină să-mi desfășor anevoios activitățile zilnice. Vă rog fraților, pomeniți-mă și pe mine, Mihai, în rugăciunile voastre, căci mult fac înaintea Domnului! Maica Domnului să vă miluiască pe toți!
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)

Last edited by CelMandru; 29.04.2012 at 11:38:40.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.04.2012, 11:36:30
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Îmi pare rău să aud asta, frate.
Domnul să te miluiască și să-ți sporească harul, ca acolo unde ești tu slab să fie El tare!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.04.2012, 13:22:19
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Dumnezeu sa te ierte frate, ca nu este om fara de pacat, si ca si tine am gresit si eu !
Dumnezeu sa te ierte si sa te aibe in paza si aparare . Sa-ti dea tie taria si puterea de a trece cu bine prin aceasta incercare si sa te intoarca intru sanatate ,pt. Nascatoarea de Dumnezeu si pt. sfintii sai bineplacuti din veac !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.04.2012, 13:59:15
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Implicit

Domnul sa te miluiasca pe tine si pe noi toti! Sa-ti daruiasca alinare si intarire!
__________________
'Fara Duhul Sfant, omul nu e decat lut si pacat.'(Sf Siluan Athonitul)
'Domnul stie ca suferi, dar iubirea Lui straluceste peste tine asa cum soarele straluceste peste lume. Nu te teme! E spre binele tau.'(Sf Siluan Athonitul)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.04.2012, 14:21:49
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Mihai, nu iti pierde nadejdea, caci Dumnezeu vrea doar sa te incerce, sa vada poate daca Ii esti alaturi si la bine si la rau.
Exista alinare si bucurie si in boala, e semn ca Hristos nu te-a lasat.
Sa participi la Taina Sfantului Maslu si sa stai aproape de biserica, sa nu te lasi!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 29.04.2012, 15:37:11
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu vindeca-l pe fratele nostru Mihai,cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului tau si Dumnezeului nostru. Sfinte Nectarie si toti sfintii care ati primit darul tamaduirii si ati vindecat multime de bolnavi ajutati si pe Mihai sa se vindece de boala care sufera sa dea Slava lui Dumnezeu. Amin
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 29.04.2012, 16:16:26
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
e semn ca Hristos nu te-a lasat.
Bine zis. Sa nu te irite ca iti amintim asta noi cei care suntem in afara suferintei tale dar cand om avea nevoie ne-oi aminti si tu noua. Maica Domnului sa iti fie alaturi in necaz si in bucurie!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 29.04.2012, 16:51:15
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Probabil ca si alti frati decit cei ce au postat pina acum au intrat pe fir si au vazut rugamintea fratelui care cere ajutor .
Daca suntem mai multi poate ca intr-adevar am putea ajuta mai bine facind una si aceiasi rugaciune, cite unul pe zi ,mai multe zile la rind, in numele fratelui .
Sau poate ca n-ar fi rau chiar sa facem o treaba serioasa si sa ii dam un ajutor fratesc rugindu-ne pt. el intr-un ciclu complet de 40 de zile .
Initiativa nu-mi apartine , este tot a unui frate cu inima buna si sensibil la durerea aproapelui, dar m-am gindit eu ca sa o fac publica .
Mai intii sa vedem daca si citi doritori sunt si apoi vom perfecta si restul de amanunte care tin de noi.
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #9  
Vechi 29.04.2012, 16:59:06
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CelMandru Vezi mesajul
Iertați-mă, fraților, pentru toate câte v-am greșit aici pe forum! M-am mândrit mult față de voi și altele și mai urâte am făcut pe forum și nu numai. Iar acum îndrăznesc să vă cer sprijinul, ca unor frați mai mari ai mei. Răsplată cuvenită o să-mi iau pentru toate, dar nădăjduiesc încă, și prin rugăciunile voastre, la mila Domnului.

Dumnezeu a rânduit să am o boală circulatorie, atipică pentru vârsta mea, care necesită tratament îndelungat și care, deocamdată, mă determină să-mi desfășor anevoios activitățile zilnice. Vă rog fraților, pomeniți-mă și pe mine, Mihai, în rugăciunile voastre, căci mult fac înaintea Domnului! Maica Domnului să vă miluiască pe toți!
Maicuta sa te ocroteasca si sa duca rugaciunile tuturor la Fiul ei si Dumnezeul nostru.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 29.04.2012, 19:09:04
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit Dumnezeu să vă miluiască pe toți!

Sunt copleșit. Nu știu cum să vă mulțumesc pentru cuvintele de încurajare. Mă simt rușinat de bunătatea voastră, frățiorii mei. Nu am cuvinte mai multe, îmi pare rău..
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 13:55:40
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 14:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Umanitare 35 13.09.2009 15:30:48
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 15:22:01
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 20:21:53