Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 08.12.2010, 21:27:43
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
Catalin, acum intelegi agitatia? M-a scutit Andrei de un efort si a spus singur! El vorbeste vezi Doamne, ca "ortodox" nu ca liber cugetator! Intelegi? asta este erezia cea mai periculoasa.. ca e virusul inlauntru..in staul..
...
fii linistit ... lucratura lui Andreicozia e foarte transparenta ...


dupa prima si a doua mustrare ... te indepartezi ca sa nu iti tulburi linistea


aici e cand m-am suparat eu pe andrei http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=196

asa ca vezi, nu prea poate pacali pe nimeni cu eticheta "ortodox" pusa la profil
  #102  
Vechi 08.12.2010, 21:37:35
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit @ GheronIosif

Si eu am fost indignata de multe ori de hulele lui. Si am cerut banarea dupa ce o hulise pe Maica Domnului, dupa ce a contestat minunile savasrsite de Hristos (adica nu se incurca cu minunile sfintilor, chiar mersul pe apa a lui Hristos l-a contestat.. si altele), adevarul Bibliei etc.

Sincer iti spun, nu inteleg demersul acesta cu sa ne rugam pentru el. O vreme (mai demult) m-am rugat si eu si l-am pus si la biserica.. dar apoi am inteles ca-mi pierd timpul.
Dar nu pot eu sa ma rog pentru cei care chiar au nevoie de rugaciuni?
Sunt atatia oameni bolnavi sau suferinzi, chiar pe acest forum mai vine cate cineva si spune ca trece printr-o perioada grea.. Sa ne rugam pentru aceia.
Hristos a venit pentru pacatosi. Ce treaba avem sa-i tragem pe drepti de maneca?


Ca daca omul nu are nevoie de Hristos, de ce sa-l fortam noi?
Cum spunea parintele Rafail Noica: faca-se voia mea este iadul. Lasa-l sa-si faca voia. Nici macar Dumnezeu nu-i limiteaza libertatea in nici un fel.


Plus ca diferenta dintre Andrei si altii este doar una: el are curajul sa spuna ce crede (in fine, nu e curaj, e tupeu, de fapt). Dar sa stii ca multi gandesc ca el. Uite si tu cati il citeaza, cati spun ca-l apreciaza pentru "inteligenta" etc.
Daca-l "prigonim", maine,poimaine isi mai face si o secta, omul, ca vad ca adepti nu lipsesc .

Lasa-l ca-ti pierzi linistea.
  #103  
Vechi 08.12.2010, 22:14:19
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Si eu am fost indignata de multe ori de hulele lui. Si am cerut banarea dupa ce o hulise pe Maica Domnului, dupa ce a contestat minunile savasrsite de Hristos (adica nu se incurca cu minunile sfintilor, chiar mersul pe apa a lui Hristos l-a contestat.. si altele), adevarul Bibliei etc.

Sincer iti spun, nu inteleg demersul acesta cu sa ne rugam pentru el. O vreme (mai demult) m-am rugat si eu si l-am pus si la biserica.. dar apoi am inteles ca-mi pierd timpul.
Dar nu pot eu sa ma rog pentru cei care chiar au nevoie de rugaciuni?
Sunt atatia oameni bolnavi sau suferinzi, chiar pe acest forum mai vine cate cineva si spune ca trece printr-o perioada grea.. Sa ne rugam pentru aceia.
Hristos a venit pentru pacatosi. Ce treaba avem sa-i tragem pe drepti de maneca?


Ca daca omul nu are nevoie de Hristos, de ce sa-l fortam noi?
Cum spunea parintele Rafail Noica: faca-se voia mea este iadul. Lasa-l sa-si faca voia. Nici macar Dumnezeu nu-i limiteaza libertatea in nici un fel.


Plus ca diferenta dintre Andrei si altii este doar una: el are curajul sa spuna ce crede (in fine, nu e curaj, e tupeu, de fapt). Dar sa stii ca multi gandesc ca el. Uite si tu cati il citeaza, cati spun ca-l apreciaza pentru "inteligenta" etc.
Daca-l "prigonim", maine,poimaine isi mai face si o secta, omul, ca vad ca adepti nu lipsesc .

Lasa-l ca-ti pierzi linistea.
Multumesc Anna! Eu totusi credeti-ma ca ma bucur intr-un fel si ca exista.. adia ce ne-am face fara el ca sa-l parafrazez pe parintele Arsenie Papacioc.. si pe Parintele Ioanichie Balan care zice ca prin acesti hulitori si eretici Biserica s-a slefuit ei au mentinut-o mereu in stare de trezvie ca sa se pazeasca de atacurile lor.. Pe de alta parte cei care nu iubesc Adevarul le-a dat Dumnezeu pe acesti eretici care propovaduiesc minciuna.. Eu stii ce ma intreb.. Simt mai, simt ca el stie si asta ma doare cumplit.. El e constient atat cat se poate in pozitia lui, dar el stie ce face.. mama mea, desi nu vorbim, cel putin temele religioase sunt tabu, dar ea a ales erezia ca un fel de protest.. un fel de :" na Doamne ca ti-o fac eu si ti-i fur pe toti si asta o fac cand se intalnesc cu Marea Cerinta si anume "smerirea sufletului, caderea in umilinta si pocainta pentru ce esti.. mama mea a facut avarturi si nu vrea sa se pocaiasca si atunci a zis ca nu e pacat! Ca e o inventie a bisericii si asa a ajuns sa sustina si ca Hristos e .. extraterestru!:)) Dar nu Dumnezeu.. Dar ea stie in inima ei si cred eu ca si in constient ce face.. Sa luam de exemplu fariseii care L-au omorat pe Hristos si care nu voiau sa creada in El desi au vazut atatea minuni! le rastalmaceau, le negau, dar eu ma intreb seara , cand puneau capul pe perna, nu le tipa constiinta inlauntrul lor? Ca doar au vazut cu ochii lor! Andrei stie ca Hristos e Dumnezeu de exemplu, ca l-am auzit eu spunand ca "sa ne dea o dovada".. ca si fariseii cereau semn.. sau da-te jos de pe cruce si o sa credem.. el crede, ooo da! Insa provoaca ! Nu vrea sa se smereasca si atunci zice pai nu esti Dumnezeu, ca uite eu te hulesc si tu ce faci? De ce nu vii sa ma opresti? maica Siluana imi vorbea de un criminal, si e si un filmulet facaut de Cristis tabara pe tema asta, imi vorbea de acest criminal de la un penintenciar care ii marturisea ca a omorat un om ca sa_l provoace pe Dumnezeu sa i se faca vazut, simtit si sa-i opreasca mana! Si dupa ce a aucis se uita zicea Maica Siluana, in sus sa vada, vine sau nu Domnul? Daca vine, zicea el,ma caiesc daca nu, mai omor unul! cam asa si cu Andrei, intelegi ce vreau sa zic? Nu vrea sa se smereasca si Hristos i s-ar face simtit in inima ca Dumnezeu INSTANTANEU! si zice ca scuza :VREAU SEMN! NU E SEMN PE CER< NU E DUMNEZEU! PANA CAND NU MI SE DA SEMN EU NU CRED! si semn nu i se va da! decat semnul lui Iona! Ce inseamna semnul lui Iona care a stat in pantecele pestelui, adica in iad? ca semn de trufie dumnezeiasca, raspuns la provocare, sau impunere, cum ar fi un semn pe cer nu i se va da dar cel smerit, coborarea la iad, gestul pentru care ingerii si-au acoperit ochii cu aripile lor cand L-au vazut pe Hristos Dumnezeu coborat di iubire la iad! Ce poate fi mai maret,mai demn de un Dumnezeu? dar trebuie sa accepti si sa primesti dinamica smeritei cugetari.. Hristos vine nu pe cer! ci in iadul tau omule!
Asta incerc eu sa-i tot spun in cate feluri oi putea, poate ca va lucra.. Cuvintele dumnezeiesti lucreaza asa in timp.. dar are si el nevoie sa i se spuna.. Tot victima e pana la urma cu toate ca erezia este aparte fata de celelalte pacate, caci ea nu poate beneficia de iertare.. ca ereticul nu accepta ca el greseste.. asta e semnul ereziei.. vezi Sfantul Simeon stalpnicul cand l-au rugat sa se dea jos de pe stalp si sa-i urmeze pe parinti zicandu-i "ai gasit tu alta cale"? si pentru ca a vrut sa faca ascultare si sa se coboare nu a fost eretic.. si apropo, urma ca cei trimisi cu forta sa-l dea jos de acolo.. daca nu asculta de mustrare.."ca daca ziceti ca pacat nu aveti, pacatul vostru ramane"..Sfantul Siluan era banuit de un calugar ca e eretic si par Sofronie l-a intrebat pe calugarul.. da ai vorbit cu Parintele Siluan, l-ai mustrat? Da zice el si s-a opus, te-a contrazis? zice, NU!Dimpotriva tacea si baga capul in pamant, era foarte bland! Deci nu era eretic, comenta parintele Sofronie ca ereticul nu asculta de mustrare ci se enerveaza , sfideaza..
Mai, am spus la argumente ca sa conving un batalion de eretici:) dar parca nu vorbesc catre oameni.. M-am linistit si ma mangai cu interventiile voastre, ale catorva, ca asa de multi teribil de multi il simpatizeaza ca m-am speriat.. De asta am facut si alt thread pe tema ascultarii fata de biserica.. o sa vedem acolo, daca participa cam care e procentajul..dar vorba ta, multi nu sunt sinceri.. le gandesc, se smite asta de la o posta din prima propozitie deja le poti detecta, ereticii sunt asa de increzuti ca le scapa coada pe sub costum sau le mai iese cate o copita, o cornita, nu se pot ascunde:)
ma duc la rugaciune, rugati-va pentru mine , va rog din suflet si Dumnezeu sa ne miluiasca.. Cu adevarat! Sa ne miluiasca!..eh, Doamne ajuta frati crestini si noapte buna!
  #104  
Vechi 08.12.2010, 22:20:52
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daniil96 Vezi mesajul
fii linistit ... lucratura lui Andreicozia e foarte transparenta ...


dupa prima si a doua mustrare ... te indepartezi ca sa nu iti tulburi linistea


aici e cand m-am suparat eu pe andrei http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=196

asa ca vezi, nu prea poate pacali pe nimeni cu eticheta "ortodox" pusa la profil
Mustrare la ce? Cu ce am gresit eu punid ca SFINTUL Toma totul la indoiala asa cum ii sta bine UNUI OM!, nu, deci revino la acel mesaj si arata-mi unde am gresit eu ca om care cere verificari , confirmari si dovezi BINE documentate , nu de la luuuuuume adunate, intelegi tu, in caz ca nu esti din cler ca atunci te inteleg, insa daca esti mirean nu ai de ce sa nu ai dreptul sa iti pui intrebari. Ar insemna ca procedezi ca cele trei maimute..nu aud , nu vad, nu vorbesc si te-ai intoarce in epoca barbara, inapoi in pestera unde cind nu-ti place ceva dai in cap si-i numesti pe toti eretici si ca sa supravietuiesti precum nea Gheron.
S-au schimbat vremurile Daniiile! oare intelegi? sau si tu iti aperi jobul caldut?
Bine a remarcat Heaven, ca voi de fapt mustrati problemele voastre interioare, neelucidate si alambicate pe care nu le puteti scoate le lumina
  #105  
Vechi 08.12.2010, 22:32:02
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
............si zice ca scuza :VREAU SEMN! NU E SEMN PE CER< NU E DUMNEZEU! PANA CAND NU MI SE DA SEMN EU NU CRED! si semn nu i se va da! decat semnul lui Iona! Ce inseamna semnul lui Iona care a stat in pantecele pestelui, adica in iad? ca semn de trufie dumnezeiasca,!

Aceasta analogie pur necrestineasca a fost cu siretenie inclusa ca un artificiu ca fiind spusa de Hristos.

Si evident, nefiind ceva ce a spus Hristos, intra in contradictie cu adevaratele fapte si vorbe ale Lui si anume faptul ca Hristos nu ar mai fi facut NICI O MINUNE IN FATA POPORULUI SI A FARISEILOR daca ar fi gindit in acesti termeni categorici adica " acestui popor viclean nu i se va da nici un semn...decit semnul lui Iona...etc...etc" cind de fapt El a facut o multime de minuni. Deci unde-i CONSECVENTA in ceea ce predici, vorbesti si FACI?
Doar asa poti infiinta o scoala si o religie, cea crestina, cind esti consecvent si lipsit de contradictii, altfel CEVA CLAR SCIRTIIE! ! !

Nu este deci nici un semn de trufie si mindrie sa ceri asa ceva ci ca o binevenita si binecuvintata dovada ca Dumnezeu este mereu prezent si sare in orice moment sa confirme existenta Lui spre binele sufletelor care tinjesc catre El.
Indiferent ce cred unii si altii mai "rivnitori" si "inflacarati", ca trebuie sa suferi si suntem prapaditi si nenorociti plini de patime si pacate, AI TOT DREPTUL SA CERI CONFIRMARI. Hai sa o spunem pe aia dreapta! Hristoe ar fi fost ca si cu Ap Toma in asentimentul nostru. Sa privim cu fruntea sus ca asa ar fi fost si sa nu ne mai vaicarim ca tatele in piata. Suntem in secolul XXI si noii ortodocsi trebuie sa fie in rind cu civilizatia nu sa fuga in Taiga cu toti ciudatii carora le trec tot felul de bazaconii apocaliptice prin minte.

Last edited by andreicozia; 08.12.2010 at 22:40:49.
  #106  
Vechi 08.12.2010, 22:39:41
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Mustrare la ce? Cu ce am gresit eu punid ca SFINTUL Toma totul la indoiala asa cum ii sta bine UNUI OM!, nu, deci revino la acel mesaj si arata-mi unde am gresit eu ca om care cere verificari , confirmari si dovezi BINE documentate , nu de la luuuuuume adunate, intelegi tu, in caz ca nu esti din cler ca atunci te inteleg, insa daca esti mirean nu ai de ce sa nu ai dreptul sa iti pui intrebari. Ar insemna ca procedezi ca cele trei maimute..nu aud , nu vad, nu vorbesc si te-ai intoarce in epoca barbara, inapoi in pestera unde cind nu-ti place ceva dai in cap si-i numesti pe toti eretici si ca sa supravietuiesti precum nea Gheron.
S-au schimbat vremurile Daniiile! oare intelegi? sau si tu iti aperi jobul caldut?
Bine a remarcat Heaven, ca voi de fapt mustrati problemele voastre interioare, neelucidate si alambicate pe care nu le puteti scoate le lumina
Ce a spus heaven nu se lipeste mai la erezie.. orice sunt, absolut toate pacatele le am dar eretic nu sunt ! Nu am nici cea mai mica indoiala fata de cele propovaduite de Biserica, locul meu cald din biserica apropo ,e in afara altarului si a manastirii Andrei.. sunt un mirean pacatos, nu sunt un "ei" .. Fac asta din dragoste fata de cele sfinte. Dumnezeu imi e martor ca lacrimez de durere cand te vad ca hulesti pe Domnul si pe Maica Sa.. Cand te citesc ce scrii despre Maicuta Nevinovatiei, a Curatiei, a Luminii, a Neprihanirii, a Sfinteniei, a Milei, Dragostei, a Blandetii, mi se frange ceva in mine si nu suport sa o vad batjocorita.. eu daca vad imaginea Maicii Domnului pe jos pe undeva cum mi s-a intamplat de cateva ori, plang, o iau, o curat o sarut si o duc acasa si o pun la loc de cinste.. am asa multe cruci si iconite ba de hartie ba de plastic chiar si de metal.. De asta fac eu ce fac si ma doare cumplit si crede-ma ca plang si cand vad ca fratilor nu le pasa.. Ce ai cu Maicuta Domnului Andrei? de ce ? Ce ti-a facut Ea tie?
Maicuta Sfanta, iarta-ne! IARTA-NE Maicuta si lumineaza-ne intunericul!
  #107  
Vechi 08.12.2010, 22:46:19
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Ea este Stapana mea omule! iar eu sunt robul ei netrebnic! Ea ma apara pe mine si ma va mantui, sunt sigur de asta.. Nu te las sa o terfelesti si la nevoie devin si caine pentru Ea! Sunt, crede-ma in stare sa te caut si-n gaura de sarpe si sa iti cer socoteala pentru Ea! dar ce sa intelegi tu lucrurile astea? Stii tu ce Ascultarea ? Sunt robul ei si al Bisericii unde Ea este Imparateasa noastra cea Aleasa si cea mai Inalta decat toata faptura si din cer si de pe pamant! Cu adevarat daca ma prinzi in anumite momente sunt gata sa ma duc in iad pentru ea dar recunosc ca din pacate pentru slabiciunea mea nu mereu.. Si spun asta pentru ca m-am lepadat candva..
  #108  
Vechi 08.12.2010, 22:52:11
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
Ea este Stapana mea omule! iar eu sunt robul ei netrebnic! Ea ma apara pe mine si ma va mantui, sunt sigur de asta.. Nu te las sa o terfelesti si la nevoie devin si caine pentru Ea! Sunt, crede-ma in stare sa te caut si-n gaura de sarpe si sa iti cer socoteala pentru Ea! dar ce sa intelegi tu lucrurile astea? Stii tu ce Ascultarea ? Sunt robul ei si al Bisericii unde Ea este Imparateasa noastra cea Aleasa si cea mai Inalta decat toata faptura si din cer si de pe pamant! Cu adevarat daca ma prinzi in anumite momente sunt gata sa ma duc in iad pentru ea dar recunosc ca din pacate pentru slabiciunea mea nu mereu.. Si spun asta pentru ca m-am lepadat candva..
Gheroane, Gheroane, iar prigonesti lumea aiurea in tramvai?

Tu nu vezi ca bati cimpii?
  #109  
Vechi 08.12.2010, 22:52:58
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Aceasta analogie pur necrestineasca a fost cu siretenie inclusa ca un artificiu ca fiind spusa de Hristos.

Si evident, nefiind ceva ce a spus Hristos, intra in contradictie cu adevaratele fapte si vorbe ale Lui si anume faptul ca Hristos nu ar mai fi facut NICI O MINUNE IN FATA POPORULUI SI A FARISEILOR daca ar fi gindit in acesti termeni categorici adica " acestui popor viclean nu i se va da nici un semn...decit semnul lui Iona...etc...etc" cind de fapt El a facut o multime de minuni. Deci unde-i CONSECVENTA in ceea ce predici, vorbesti si FACI?
Doar asa poti infiinta o scoala si o religie, cea crestina, cind esti consecvent si lipsit de contradictii, altfel CEVA CLAR SCIRTIIE! ! !

Nu este deci nici un semn de trufie si mindrie sa ceri asa ceva ci ca o binevenita si binecuvintata dovada ca Dumnezeu este mereu prezent si sare in orice moment sa confirme existenta Lui spre binele sufletelor care tinjesc catre El.
Indiferent ce cred unii si altii mai "rivnitori" si "inflacarati", ca trebuie sa suferi si suntem prapaditi si nenorociti plini de patime si pacate, AI TOT DREPTUL SA CERI CONFIRMARI. Hai sa o spunem pe aia dreapta! Hristoe ar fi fost ca si cu Ap Toma in asentimentul nostru. Sa privim cu fruntea sus ca asa ar fi fost si sa nu ne mai vaicarim ca tatele in piata. Suntem in secolul XXI si noii ortodocsi trebuie sa fie in rind cu civilizatia nu sa fuga in Taiga cu toti ciudatii carora le trec tot felul de bazaconii apocaliptice prin minte.
Repet! le-a dat semnul lui Iona savarsind minunea de a intra in iadul aelor bolnavi si de a-i vindeca! nu semne pe cer! Ei asta cereau! Vedeau vindecarile, il vedeau pe Lazar, au fost acolo n-avea grija, ei vroiau cu trufie, ca si Irod care tot din mandrie nadajduia sa vada pe viu vreo minune! Dar semn nu vi se va da! decat semnul lui Iona.. Coboara cu mintea in inima infranta si smerita si-l vei primi! Altul nu vei vedea decat cand va fi prea tasrziu! Cand o sa-l vezi a pe Cer, venind pe norii cerului! sa te tii atunci, ca nu ai crezut ca e Dumnezeu! Acum ce mai spui? ai pricept sau nu? Esti orbit de necredinta multa .. viermele ereziei ti-a devorat credinta andrei.. tu vezi ce ai devenit? dusman al lui Iisus!
  #110  
Vechi 08.12.2010, 23:20:21
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post Loc de rugaciune pentru AndreiCozia

Stapine hristoase Dumnezeule Cel ce cu patimile Tale ai vindecat patimile noastre si cu ranile Tale ai tamaduit ranile noastre ,daruieste-ne lacrami de umilinta noua celor ce mult ti-am gresit ! Imprumuta trupurilor noastre din mireasma trupului Tau celui de viata facator si indulceste sufletele noastre cu cinstit singele Tau , de amaraciunea cu care ne-a adapat potrivnicul . Inalta catre Tine mintea noastra cea tirita in jos si ne ridica din prapastia pieirii. Ca nu avem pocainta ,nu avem umilinta ,nu avem lacrami de mingiere , care intorc pe fii la mostenirea lor . Intunecati sintem la minte de patimile lumesti ,nu putem cauta spre Tine la durere , nici nu ne putem inferbinta cu lacramile dragostei celei catre Tine .Dar , Stapine Doamne Isuse Hristoase , Visteria bunatatilor ,daruieste-ne pocainta desavirsita si inoieste iarasi in noi intiparirea chipului Tau !Desi noi te-am parasit ,Tu insa nu ne parasi !Iesi de ne cauta de ne intoarce iarasi la Pasunea Ta ,numarindu-ne iarasi cu oile cele alese ale turmei Tale !Hraneste-ne si pe noi impreuna cu dinsele cu verdeata Dumnezeestilor Tale Taine , pentru rugaciunile Preacuratei Tale Maicii si ale tuturor Sfintilor Tai in veci Amin! Doamne Ajuta ! tuturor ca Sfintele Sarbatori sa le petrecem cu sanatate si bucurie Duhovniceasca .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09