Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.12.2016, 03:28:38
kaspersky0913 kaspersky0913 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.12.2016
Mesaje: 2
Question Doar Eu?

Salut,

De ceva vreme sunt putin "pierdut". Poate suna putin ciudat sau chiar "nebuneste".
Pot spune ca am primit si primesc unele "semne", foarte des. Pana si azi (data postarii) am primit unul.

Nu vreau s-o lungesc prea mult daca nu este necesar, n-are rost sa plictisesc pe nimeni.

Deci, acum cateva luni am avut un dialog cu Diavolul, in vis. Imi oferea anumite lucruri in schimbul sufletului meu. Eram in iad, el avea o forma de om, imbracat la costum. Stiam cine e si l-am rugat sa isi arate forma lui naturala. Zis si facut. Mentionez ca nu am simtit frica fata de el si stiam ca e constient de asta. Dupa o conversatie mai lunga si cateva "oferte" n-am fost multumit si el s-a enervat. Cand am vazut asta am spus "Crezi ca ma sperii?" si din mine a iesit un intuneric "ca o umbra" care pur si simplu a acoperit totul si practic l-am alungat nu inainte sa-mi zica "Nu se termina aici."

Dupa o perioada cand stateam singur in casa m-am uitat in sus "practic la tavan" cu gandul spre ceruri si am spus "Doamne daca existi da-mi un semn!". La cateva secunde "aprox. 10-15" a cazut calendarul crestin ortodox langa mine si am simtit "ceva" in mine, gen cum simti cand esti mic si te ia mama in brate, un fel "protejat". Mi-au dat lacrimile si am simtit nevoia sa merg la biserica.

La cateva zile, am fost la biserica si m-am spovedit. I-am spus preotului 99,9% din pacatele mele, cele omise fiind neintentionat. I-am povestit si de treaba asta.

In aceeasi zi dupa spovedanie, m-am dus sa beau un suc si la telefon, intr-un banal de joc mi-a aparut numarul 666.

Problema e ca oarecum nu ma simt asa vinovat sau "eliberat" de pacatele care le-am facut. Stiu "Cu o floare nu se face primavara" dar nu stiu.. sunt putin confuz. Adica azi simt ca trebuie sa ma duc la biserica, ajung acolo si dupa simt ca nu mai vreau si a 2-a oara.

Nu prea cred in coincidente, dar pana si cand am creeat contul aici, nu am reusit sa-l confirm din prima, am primit eroare pe mail.

Ce ati face in locul meu? Ce pareri aveti?

PS: Ma scuzati, ca am lungit-o atat. Nu stiu cu, cine as putea sa discut fara sa fiu criticat sau luat in ras.

Va multumesc!
Reply With Quote
 

Tags
suflet pierdut biserica