Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 05.07.2010, 00:16:36
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Dpamne ajuta!

Eu si sotul meu va multumim pentru raspunsurile pe care le primim din partea dumneavoastra, iar daca cineva vrea sa posteze orice folositor noua o poate face oricand. Noi stim ca vindecarea o gasim la Dumnezeu si totul se intampla doar cu voia Sa, asa ca nu ramane decat sa ne rugam Domnului, Maicii Sale si tuturor sfintilor să ne dea putere sa ducem crucea bolii cu demnitate si sa trecem peste toate obstacolele ce vor veni.
Reply With Quote
  #152  
Vechi 22.07.2010, 16:48:16
andraa andraa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Mesaje: 16
Implicit

Folositi reteta data de Monica Tatoiu.Poate da rezultate.Daca da,anuntati-ma si pe mine.Si as mai avea o rugaminte.Sora mea are nevoie de sulfat de magneziu fiole si nu se mai gaseste in Romania.Daca cunoasteti pe cineva care vinde sau aveti rude in Republica Moldova,Ungaria va rog imi trebuie urgent.

Last edited by andraa; 23.07.2010 at 14:20:17.
Reply With Quote
  #153  
Vechi 30.07.2010, 22:00:21
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Cum se simte sora ta????, Iar daca poti, da mai multe detalii asupra momentelor prin care a trecut ea- dar si voi ca familie, cum a decurs operatia si ce tratamente a urmat dupa operatie. Noi nu testam tratamentul recomandat de doamna Tatoiu pentru ca acum nu se mai pune problema unei tumori. In cazul in care va recidiva si vor aparea metastaze, poate o sa incercam si noi aceasta reteta miraculoasa. Acum ne concentram mai mult pentru o viata duhovniceasca placuta lui Dumnezeu si o alimentatie echilibrata. Oricum, Dumnezeu decide soarta noastra, indiferent de tratamentele si indicatiile celor din jurul nostru.

Va dorim multa sanatate si putere sa le indurati pe toate.
Reply With Quote
  #154  
Vechi 31.07.2010, 10:17:32
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Cu ceaiul acesta ati incercat: http://chippewa.alb.ro/ ?
Se pare ca a dat rezultate spectaculoase in tratamentul cancerului...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #155  
Vechi 31.07.2010, 13:20:59
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Am încercat Sfânta Împărtășanie și au fost rezultate spectaculoase. Încercați și voi, ACESTA este ceaiul care vindecă trupurile și sufletele noastre.
Reply With Quote
  #156  
Vechi 31.07.2010, 17:29:45
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Am încercat Sfânta Împărtășanie și au fost rezultate spectaculoase. Încercați și voi, ACESTA este ceaiul care vindecă trupurile și sufletele noastre.
Sunt convinsa si ma bucur sa aud asta,insa avem nevoie si de remedii care se gasesc in natura pe care tot Dumnezeu a creat-o,pentru ca asa este mersul lucrurilor:suntem spirit,minte,dar si ...trup.
De aceea am dat aceasta sugestie,pentru ca am auzit foarte multe pareri pozitive referitoare la acest ceai,efecte secundare nu sunt si cred ca merita incercat.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #157  
Vechi 31.07.2010, 17:31:19
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sa il laudam pururea pe Domnul nostru ca ne vindeca de toate bolile trupesti si sufletesti
Reply With Quote
  #158  
Vechi 01.08.2010, 01:56:56
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Laudat fie numele Domnului în vecii vecilor. Amin!

Nu vreau sa fiu interpretata gresit, apreciem faptul ca ne faceti recomandari. Nu contestam tratamentele natiriste dar, dupa cum am mai precizat, in cazul sotului meu nu a fost necesar. In prima faza s-a urmarit dupa depistarea tumorii inlaturarea ei pe baza chirurgicala, intrucat era o tumoare extrem de agresiva. Noi , practic, n-am avut timp sa testam retete si fel de fel de ceaiuri. In tot acest timp ne-am rugat lui Hristos sa se milostiveasca de noi si n-am incercat decat Sfanta si Dumnezeiasca Impartasanie. In viitor poate o sa testam toate retetele sugerate de voi toti. Noi urmarim cu mare interes mesajele dumneavoastra, a tuturor, drept pentru care va multumim din inima.
Reply With Quote
  #159  
Vechi 29.08.2010, 14:27:04
vasile79's Avatar
vasile79 vasile79 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Locație: Barlad
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Multumire si iertare

Am citit forumul d-voastra si il urmaresc cu mare dragoste intrucat gasesc multe cuvinte de folos sufletului meu pacatos. Datorita lui Dumnezeu si acestor lecturi am gasit puterea de a asterne cateva cuvinte pe acest forum.
Cu aceasta ocazie as dori sa multumesc Lui Dumnezeu pentru ca m-a binecuvantat cu aceasta boala - semn al dragostei Sale nemarginite fata de oamenii pacatosi.
Multumesc inca o data Lui Dumnezeu pentru ca mi l-a adus in viata pe Parintele Duhovnic Adrian ce s-a rugat si se roaga neincetat pentru sufletele noastre pacatoase si constituie o binecuvantare pentru sufletul meu pacatos.
Multumesc Lui Dumnezeu pentru ca mi-a harazit o sotie si o fetita care mi-au fost alaturi si in toate clipele grele si ma ajuta sa lupt cu patimile acestei vieti.
Va multumesc si voua iubitilor credinciosi pentru rugaciunile voastre care mi-au fost de un real folos in lupta cu boala trupeasca, insa mai ales cu cea sufleteasca si va rog sa ma iertati pentru ca abia acum am gasit puterea de a scrie aceste cuvinte de multumire.
Reply With Quote
  #160  
Vechi 29.08.2010, 14:32:56
vasile79's Avatar
vasile79 vasile79 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Locație: Barlad
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Lamuriri

Daca va dori cineva sa-i impartasesc minunea prin care Dumnezeu a dorit indreptarea mea sufleteasca ii stau la dispozitie oricand. Subliniez ca tot ce mi s-a intamplat din decembrie 2009 si pana in luna mai 2010 a fost minunea Lui Dumnezeu si numai prin puterea Lui am ajuns sa va scriu aceste randuri.
Doamne ajuta si iertati-ma!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05