Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 11.02.2010, 08:29:39
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cu bucurie ma alatur si eu parintelui A. cu aceeasi urare.
Va asteptam acasa, Vasile si Elena.
Maica Domnului sa va acopere cu Sfantul Ei Acoperamant! Sa ajungeti cu bine.

Multumim si fratilor din Germania ( fiecare dupa numele sau) si Ierom. Ghelasie pentru dragostea si devotamentul de care au dat dovada.

Fratilor sa ii pomenim si pe ei in rugaciunile de multumire.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 11.02.2010, 09:27:48
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iarta-ma !!

Tare greu ma descurc pe noul site si de abia acum am vazut postarea, ii doresc multa sanatate la Vasile si familiei tale. Chiar acum am terminat de spus o rugaciune pentru el. Fie ca Domnul si Mantuitorul nostru Iisus Hristos sa va ajute sa ajungeti acasa si sa treceti cu bine peste acesta operatie !! Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #63  
Vechi 11.02.2010, 13:05:34
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am citit cu lacrimi în ochi rândurile scrise de Elena.M-am rugat după puterea și nevrednicia mea să se întoarcă cu bine acasă.
Să mă ierți Elena dar nu am mai intrat pe messenger căci au fost tot felul de piedici,ba s-a întrerupt curentul,ba a căzut netul ...dar gândul meu a fost mereu la voi aș putea spune că zilele acestea mai mult decât la cei apropiați mie.
Este foarte greu să fii tânăr și să porți povara unei suferințe așa de mari(Vasile) și povarea bolii soțului (Elena).
Dumneazeu și Maica Domnului să fie cu voi oriunde ați fi și să vă poarte de grijă.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 11.02.2010, 19:05:41
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Fratilor, am primit vesti de la Elena.

"A decurs bine si a doua operatie. Astazi chiar a mancat ceva iar cu moralul sta destul de bine."
Elena

Asa suna sms primit pe la pranz.
Bucurie si Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #65  
Vechi 12.02.2010, 19:23:43
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Doamne ajuta! Mai e nevoie de ajutor financiar?
Reply With Quote
  #66  
Vechi 12.02.2010, 23:40:10
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Buna seara tuturor si bine v-am gasit sanatosi!

Am incercat sa va scriu astazi cateva randuri din incinta spitalului, dar dupa ce am scris mesajul acesta a disparut si deci am renuntat sa mai reiau cele scrise anterior. Si ziua de astazi am trecut-o din mila Dumnezeului nostru, chiar daca nu a fost nemaipomenita. Aseara am vorbit cu profesorul si mi-a zisca pe plamanii lui Vasile sa vad niste pete, asa ca s-a luat decizia efectuarii unui computer tomograf la plamani pentru a se vedea daca nucumva ar fi metastaza a acestui cancer nenorocit. Ar putea sa fie luata in calcul si ipoteza unor sechele din trecut, insa pentru sigurata sefac analize suplimentare pentru a fi sigur ca nu este ceva mai grav. In cazul in care seconstata ca sunt noduli aparuti de curand, doctorii vor lua in calcul operarea acestora. Inca nu s-a pus in calcul asta. Profesorul, la vizita de seara, inca nu citise rezultatele, probabil maine vom afla cu exactitate. Eu nadajduiesc ca sa nu fi aparut acum peste noapte vreo noua tumoare, e foarte multa suferinta, dar daca Dumnezeu asa randuieste trebuie sa ne inarmam cu multa rabdare, ce altceva am putea face?
In ceea ce priveste banii,luni voi da 5000 de euro profesorului, asa cum mi-a cerut ieri. Insa cu siguranta vor aparea si situatii neprevazute ( cum au fost si pana acum). Iar daca cineva vreasa mai contribuie cu vreun ajutor financiar, acesta va fi bine venit, insa rugamintea mea este sa puneti banii in unul din conturile de mai jos. Eu pot opera aici in Germania numai cu Raiffeisen Bank:

cont in euro deschis la Raiffeisen Bank penumele Apostu Vasile (CNP: 1791208370021)
cont IBAN: RO65 RZBR 0000 0600 1222 3648
SWIFT RZBR ROBU
adresa bancii: str.1 Decembrie,bloc M4
loc. Barlad,jud.Vaslui

cont in lei deschis pe numele meu Apostu Elena-Mihaela
cont IBAN : RO19 RZBR 0000 0600 0607 7101
adesa bancii : str. 1 Decembrie, bloc M4
loc.Barlad, jud. Vaslui

Dumnezeu sa va ocroteasca, iar Maica Sa Preamultmilostiva sa va tina sub Sfantul sau Acoperamant!
Reply With Quote
  #67  
Vechi 14.02.2010, 21:51:13
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Doamne ajuta!

Am vesti de la sotul meu. Ieri a trecut prin momente mai ciudate- o mica depresie. Astazi s-a simtit mult mai bine. Incep sa-l macine gandurile...... Situatia lui de sanatate e putin delicata. De la ultima operatie are hemoglobina scazuta,azi a inceput sa manance binisor, a facut si cativa pasi prin salon. Intr-o saptamana speram sa ajungem acasa sanatosi, cu voia Domnului.

Va imbratisam cu drag!
Reply With Quote
  #68  
Vechi 14.02.2010, 22:19:32
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Sa va intareasca bunul Dumnezeu si sa ajungeti cu bine acasa.Tu Elena,stiu ca este greu,tine stagul sus ca tu esti sprijinul si ajutorul lui acum.Sa nu te vada ingandurata,trista,spune-i ca va fi bn si dupa o incercare ca asta trebuie sa fie si bn.Daomne Ajuta!
Reply With Quote
  #69  
Vechi 15.02.2010, 00:43:08
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Dumnezeu sa ii dea insanatosire grabnica sotului tau!
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #70  
Vechi 15.02.2010, 09:47:13
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

Cu ajutorul lui Dumnezeu le depasim pe toate Elena.Va doresc sa va intoarceti cu bine acasa!Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05