Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.04.2010, 01:12:20
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit Un fleac, i-am ciuruit...

sau, balada forumistului(crestin ortodox) StieTot, NeagaTot, SuficientulDeEl, PreaplinulDeEl, AcuzaTot, JudecaTot, SpulberaTot si toate astea de dragul crestinismului ortodox.
Nu, nu este vorba de mandrie, de vanitate, de suficienta, de fatarnicie, Doamne fereste !
Este vorba doar de iubire, de "bune intentii", samd .
Oare ?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.04.2010, 01:14:29
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Eu cand vreau sa fluier,fluier!
Balada se potriveste de minune ,daca l-am pune imn?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.04.2010, 01:16:17
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Eu cand vreau sa fluier,fluier!
Balada se potriveste de minune ,daca l-am pune imn?
Nu-i o idee rea. Dai bataie si pune-l !
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...

Last edited by eodor nastasa; 12.04.2010 at 03:26:21.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.04.2010, 06:03:42
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Tipuri de forumist crestin ortodox :
..................................
- Forumistul novice, bibanu', incepator si el in ale ortodoxiei, timid cu glasul abia auzit, intra si el pe forum unde, crede el, o sa capete ceva indrumare, ceva raspunsuri...de la fratii intru credinta(Sfat: Ba baiete ori fata, du-te la
Biserica nene si cauta un preot ! Aici mai tare te smintesti, nene...).

-Forumistul matur, stie el ceva da' nu poate sa explice cum trebuie, a, ce sa-i faci, scoala mai putina...intra si el, cauta ceva comfirmari, nu ca nu ar avea habar, da... In general, discret, cu bun simt...

-Forumistul intelept, bastanul, bazatu', ce mai, logica infailibila, scoala cat "China" da multa, activ, omniprezent, omnipotent, gata sa fie de folos, nu scapa ocazia sa aplice lovituri de bata(cu deosebita dragoste de aproape) novicelui(asa spre edificare)...care buimacit, se'ntreba : Asa sta treaba asta cu crestinu' ortodox ? Si, novicele, dupa ce isi revine cat de cat, incapatinat, mai strica o intrebare, omu' nostru de folos(spiritual, nu de alt folos, carevasazica) ce face ? Ai ghicit, mai aplica o lovitura de bata, o ultima lovitura strasnica, asa ca novicele sa realizeze(odata pentru totdeauna), ca locul lui nu-i printre seniori, si mai bine, sa-si ia catrafusele si sa se duca, sa se tot duca, deoarece :"D-le, ma stresa...cu..., ...zenia sa !"

Nota:
Nu au fost prezentati ateii, pentru ca inca nu-i clar daca sunt de luat in seama, or ba, avand in vedere faptul ca ei inca evolueaza(din maimuta evident)...si, pe cale de consecinta, nu stim la ce categorie sa-i incadram.

Deasemeni, nu au fost prezentati nici cei din alte confesiuni, deoarece, nu sunt crestini, si mai mult de atat, nu sunt ortodocsi(fara suparare).

Va rog sa(nu) injurati(cu sarg) pe cel ce a facut radiografia, ca si el ii om , si poate "da cu mamaliga'n geam".

Acum ca am zis toate astea, ma retrag din viata publica(adicatelea de pe forum), asta spre nemarginita bucurie a unora, se stiu ei care...Adica imi iau jucariile si plec, undeva in aer liber, sa ma pot ruga in liniste la Mantuitorul nostru Iisus Hristos.

Ramaneti cu bine.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...

Last edited by eodor nastasa; 12.04.2010 at 06:10:52.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.04.2010, 08:01:55
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Hrisos a inviat!

Eu mai degrab' ti-as spune "Bine ai venit".. decat.. "Ramas bun"!
Nu stiu "di ce" cum ar zice "moldovianul" nostr' da tare-mi place cum le zici "mata".

Nu's di ce.. da tare mi-i dor de "inorogul" nostr'. O avea el un "corn in frunte" dar taaaare ma mai veselea..Si parca, parca as regasi ceva din "aroma" si "sclipirea" lui prin mesagiul dumneata.

Acuma'..nu zic cu rau, nici cu vre'un gand ascuns ci cu un zambet laaaaaarg pe buze si cu o veselie.. de bun augur, zic io.

Deci, cum ziceam..batem palma? ramanem ori ba?!..

ps- io, nu's din ce categorie fac parte dar ma conformez si ma asez in orice "colt" ma vei aseza ca'mi placi. Si ti-o declar deschis...

Last edited by eduardd; 12.04.2010 at 08:05:38.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.04.2010, 11:07:26
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

eodor nastasa ...ai facut bine ca ai criticat putin dar ai fost cam dur...nu uita ca oamenii sunt de multe feluri si nu doar aici pe forum,ci si in realitate,iar siteul asta este unul la indemana oricui,asa ca multi pot intra aici....cel mai bine este sa nu ii bagi in seama pe cei care raspund obraznic si sa te porti ca si cum nu ar fi nicio postare din partea lor
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.04.2010, 14:22:26
moshu's Avatar
moshu moshu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2008
Locație: Tg-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 238
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru moshu
Implicit

Sunt toti oameni buni, mai.
__________________
Vine mosul pe carare, Cu cojocul in spinare.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4027l_BsDE&NR=1 - it's supposed to be funny like me!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.04.2010, 15:12:41
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Tipuri de forumist crestin ortodox :
..................................
- Forumistul novice, bibanu', incepator si el in ale ortodoxiei, timid cu glasul abia auzit, intra si el pe forum unde, crede el, o sa capete ceva indrumare, ceva raspunsuri...de la fratii intru credinta(Sfat: Ba baiete ori fata, du-te la
Biserica nene si cauta un preot ! Aici mai tare te smintesti, nene...).

-Forumistul matur, stie el ceva da' nu poate sa explice cum trebuie, a, ce sa-i faci, scoala mai putina...intra si el, cauta ceva comfirmari, nu ca nu ar avea habar, da... In general, discret, cu bun simt...

-Forumistul intelept, bastanul, bazatu', ce mai, logica infailibila, scoala cat "China" da multa, activ, omniprezent, omnipotent, gata sa fie de folos, nu scapa ocazia sa aplice lovituri de bata(cu deosebita dragoste de aproape) novicelui(asa spre edificare)...care buimacit, se'ntreba : Asa sta treaba asta cu crestinu' ortodox ? Si, novicele, dupa ce isi revine cat de cat, incapatinat, mai strica o intrebare, omu' nostru de folos(spiritual, nu de alt folos, carevasazica) ce face ? Ai ghicit, mai aplica o lovitura de bata, o ultima lovitura strasnica, asa ca novicele sa realizeze(odata pentru totdeauna), ca locul lui nu-i printre seniori, si mai bine, sa-si ia catrafusele si sa se duca, sa se tot duca, deoarece :"D-le, ma stresa...cu..., ...zenia sa !"

Nota:
Nu au fost prezentati ateii, pentru ca inca nu-i clar daca sunt de luat in seama, or ba, avand in vedere faptul ca ei inca evolueaza(din maimuta evident)...si, pe cale de consecinta, nu stim la ce categorie sa-i incadram.

Deasemeni, nu au fost prezentati nici cei din alte confesiuni, deoarece, nu sunt crestini, si mai mult de atat, nu sunt ortodocsi(fara suparare).

Va rog sa(nu) injurati(cu sarg) pe cel ce a facut radiografia, ca si el ii om , si poate "da cu mamaliga'n geam".

Acum ca am zis toate astea, ma retrag din viata publica(adicatelea de pe forum), asta spre nemarginita bucurie a unora, se stiu ei care...Adica imi iau jucariile si plec, undeva in aer liber, sa ma pot ruga in liniste la Mantuitorul nostru Iisus Hristos.

Ramaneti cu bine.
"Ramai, o, nu pleca, ramai!...", sa continui ce ai inceput .Nici vorba de "dat cu mamaliga in geam".Ai inceput frumos , ar fi pacat sa ne lasi fara a afla si cum i-ai prezenta si pe ceilalti, chiar daca nu sunt ortodocsi.Asa ca "te-astept sa vii diseara la portita..."forumului.
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 12.04.2010, 20:56:16
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Vezi Eodor,de asta merg lucrurile bine la noi in Romania,cum dam de greu,cum nu ne place plecam.Si o sa tot pribegim pana ne inteleptim si intelegem ca dialogand civilizat,cu rabdare vom sti sa stam in picioare sa spunem ce simtim si gandim si sa intelegem ca nu suntem niste piese iesite dintr-o matrice cu dimensiuni unice.Ramai omule,dialogheaza, incet,incet vom invata sa ne acceptam asa cum suntem.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.04.2010, 21:59:34
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Langu Vezi mesajul
Vezi Eodor,de asta merg lucrurile bine la noi in Romania,cum dam de greu,cum nu ne place plecam.Si o sa tot pribegim pana ne inteleptim si intelegem ca dialogand civilizat,cu rabdare vom sti sa stam in picioare sa spunem ce simtim si gandim si sa intelegem ca nu suntem niste piese iesite dintr-o matrice cu dimensiuni unice.Ramai omule,dialogheaza, incet,incet vom invata sa ne acceptam asa cum suntem.
fara suparare dar sunt de acord cu Eodor,e ceva normal ca atunci cand esti intr-un loc in care nu-ti place sa stai,pleci..eu in legatura cu forumul nu am nimic de comentat ca mie ceilalti mi-au vorbit mereu frumos, dar ma refeream la modul general..fiecare este liber sa-si aleaga locurile unde se simte bine alaturi de oamenii cu care se intelege
Reply With Quote
Răspunde