Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 23.02.2009, 22:06:19
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Inca odata spun,daca am asculta toti melodii din acestea,ma refer la cele cu mesaj crestin ar fi bine,dar majoritatea nici nu le pasa de Biserica.Asta e trist.Nu specifica nicaieri ca Dumnezeu ii place un fel de muzica,sau muzica bizantina,sau ca oamenii pacatuiesc daca ascultam muzica din aceasta ,daca ascultam altceva decat muzica bizantina,pricesnele,nu vom fi mantuiti?Se va supara Dumnezeu pe noi?Si daca esti credincios?Acestea sunt regulile Bisericii ,s-a creat un fixism ca trebuie sa ascultam muzica bizantina,pricesne.Apropo,am vazut un interviu al unui calugar care spunea ca,chiar si un musulman se va mantui daca are sufletul curat .Nu stiu ce ati atacat asa,dar cel mai mult ma amuza faptul ca unii spun ca e muzica draceasca,daca si asta e muzica draceasca,atunci sa ne ferim,totul este dracesc.Nu credeti ca exageram putin?Noi,crestinii ortodocsi,de ce il bagam pe necurat in toate?Cum sa fie muzica draceasca?Atunci rock sau ce canta Metalica ce mai e?Eu nu am nici o legatura cu neo-protestantii sau cu alte secte ,pur si simplu am scris pe youtube melodii crestine,sau am scris Iisus si asta mi-a dat,si m-au impresionat.Fara suparare eu zic ca nu conteaza si nu s-a intrecut nici o limita in cele cantate de Nicu Wagner.
Nu-i rau sa ascultam mesajele transmise, problema e ca la ei la neo- e o moda, copiaza linii melodice din lume si pun versuri crestine, trebuie sa avem o limita, altfel de ce nu am si dansa in biserica? , am si juca o sarba,
Nu muzica te mantuieste evident, dar Biserica de-a lungul istoriei a avut o muzica specifica fata de cea a lumii tocmai pt a arata ca este pus deoparte pentru Dumnezeu o muzica speciala , muzica ortodoxa nu se canta de dragul spectacolului, muzica e rugaciune la noi, daca ai observat,
Citeste-l pe Matthew Gallatin sa vezi ce inseamna sa-i canti lui Dumnezeu asa cum se canta in biserica sau sa-i canti asa cum canta neo-protestantii, sa vezi cum se pun interesele, preferintele proprii in fata inchinarii si laudei, nu te-ai intrebat de ce neo-protestantii nu a preluat nici macar o cantare ortodoxa? nu atrage, nu le hraneste pietismul, nu le trezeste emotiile necesare pt supravietuire, un exemplu , in vremurile acestea multi tineri baptisi trec la penticostali pe motiv ca adunarea e "mai cu viata" deoarece exista acest.. show il putem numi, citeste-l pe Christos Yannaras si vezi ce spune despre pietism
Nu trebuie sa ma intelegi gresit, si mie imi plac pricesnele, si chiar unele cantari neo-protestante,(decente) nu ma cramponez in muzica bizantina dar ce am vrut sa subliniez este ca ei nu pun nicio limita, totusi a fi crestin inseamna sa ai anumite limite chiar si in ceea ce priveste cantarea
la ei cantarea a evoluat foarte mult si foarte repede, acum 20 de ani era altfel acuma se canta altfel, se deviaza sti de ce? pentru ca ei doresc sa-si satisfaca propriile nevoi spirituale asa ca trec de la un nivel la altul

Noi nu consideram muzica lor draceasca ci prea lumeasca si nu crezi k e normal sa ne aparam muzica noastra care este arta, ei n-au ce apara pentru ca renunta usor la melodiile de acum in favoarea altora , grupul crestin Speranta, scoate albume la fel ca orice formatie laica, melodiile vechi se dau la o parte facand loc celor noi
Intradevar majoritatii nu le pasa de biserica, dar aici vorbim de altceva, sa nu facem gresala ca aratand cu degetul spre greselile altora sa ne acoperim propria noastra greseala
referitor la ce a zis calugarul, da, Dumnezeu ii va judeca pe necrestini prin prizma faptelor firii lor, citeste Epistola catre Romani, sa vezi
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 23.02.2009, 23:21:44
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Talking ...christian party!!!!

[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Inca odata spun,daca am asculta toti melodii din acestea,ma refer la cele cu mesaj crestin ar fi bine,dar majoritatea nici nu le pasa de Biserica.Asta e trist.Nu specifica nicaieri ca Dumnezeu ii place un fel de muzica,sau muzica bizantina,sau ca oamenii pacatuiesc daca ascultam muzica din aceasta ,daca ascultam altceva decat muzica bizantina,pricesnele,nu vom fi mantuiti?Se va supara Dumnezeu pe noi?Si daca esti credincios?Acestea sunt regulile Bisericii ,s-a creat un fixism ca trebuie sa ascultam muzica bizantina,pricesne.Apropo,am vazut un interviu al unui calugar care spunea ca,chiar si un musulman se va mantui daca are sufletul curat .Nu stiu ce ati atacat asa,dar cel mai mult ma amuza faptul ca unii spun ca e muzica draceasca,daca si asta e muzica draceasca,atunci sa ne ferim,totul este dracesc.Nu credeti ca exageram putin?Noi,crestinii ortodocsi,de ce il bagam pe necurat in toate?Cum sa fie muzica draceasca?Atunci rock sau ce canta Metalica ce mai e?Eu nu am nici o legatura cu neo-protestantii sau cu alte secte ,pur si simplu am scris pe youtube melodii crestine,sau am scris Iisus si asta mi-a dat,si m-au impresionat.Fara suparare eu zic ca nu conteaza si nu s-a intrecut nici o limita in cele cantate de Nicu Wagner.
[/SIZE]

[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4] NU TE LASA AMAGIT frate, ca mare siretelnic e dracu ca sa ne atraga in cursele lui![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Ex: Daca ai o revista (precum Lumea Credintei sau Glasul monahilor) si ai vedea pe o pagina o poza mica mica a unei curve si nr ei de telefon, desi revista intreaga este ORTODOXA, numai cu sfaturi superbe pt a fi crestin BUN, sa stiii ca acea revista este ANTICRESTINA!!!![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Asa si melodiile astea: desi "crestine" ca text, prin MUZICA si instrumentatia lor te scot din atmosfera religiosului si te duc in atmosfera disco! CHRISTIAN PARTY, ceva de genul.... lasand toate la o parte, nici chiar mesajul acestor cantece nu te duce la UNIREA cu Hristos, caci iti vine a da macar din picior, => dansul => IESIREA din RELATIA cu Hristos!!![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Nu specifica nicaieri ca Dumnezeu ii place un fel de muzica,sau muzica bizantina,sau ca oamenii pacatuiesc daca ascultam muzica din aceasta ,daca ascultam altceva decat muzica bizantina,pricesnele,nu vom fi mantuiti?Se va supara Dumnezeu pe noi
[/SIZE]

[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Frate, nu Se supara Dumnezeu decat ca NU pastram TRADITIA!!! Ori din Traditie nu avem decat cantarea PSALMILOR si canatarea BYZANTINA!!! [/SIZE]
[SIZE=4]Se supara ca suntem noi mai smecheri si nu facem ascultare de Biserica si de Sf.Canoane (can 59 Laodiceea - sa se cante numai cantari aprobate de Biserica) [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]1 Cantarea este o dulceata a chitarei, a sufletului, atinsa de cineva dinafara. Iar sufletul, daca nu-i vine in vremea rugaciunii intr-ajutor grairea tainica in duh, nu se strapunge usor de cele cantate. “Caci a ne ruga cum trebuie, nu stim”. La aceasta il aduce, pe cel ce se roaga numai Duhul Sfant” - Filoc. IV, 297,109.[/SIZE]
[SIZE=4] stim ca si David Proorocul a cantat cu instrument cu HARPA (deci cu UN singur instrument nu cu formatie sau orchestra) si avem chiar si Psalmul 150 care ne indeamna sa Il laudam pe Dumnezeu in "strune si in organe, in chimvale bine-rasunatoare"!!! Dar e imensa diferenta intre acea muzica recomandata de Psalmul 150 si ce avem aici... [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]2 “Voim ca cei ce vin in biserica spre a canta, sa nu intrebuinteze strigari necuviincioase, silind firea spre racnire, nici a pronunta ceva din cele nepotrivite si… neapropiate de biserica: ci cu multa luare aminte si cu umilinta sa aduca lui Dumnezeu, privitorul celor ascunse, acest fel de psalmodii. Caci Sfintitul Cuvant a invatat ca fiii lui Izrael sa fie evlaviosi” (Lev. 22, 32). - can 75 Sin VI Ec.[/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
unii spun ca e muzica draceasca,daca si asta e muzica draceasca,atunci sa ne ferim,totul este dracesc.Nu credeti ca exageram putin?Noi,crestinii ortodocsi,de ce il bagam pe necurat in toate?Cum sa fie muzica draceasca?Atunci rock sau ce canta Metalica ce mai e?
[/SIZE]

[SIZE=4]NU e nicio diferenta intre "pricesnele astea" si muzica draceasca lumeasca cantata de oricine, de care sfintii fugeau cat ii tineau picioarele!!! Ex:Daca ar fi Sf.Ioan Hrisostom sa auda aceste cantari ar sparge aparatul!!! TE ASIGUR DE ASTA!!!! oricum stie si vede si se mira de slabiciunea noastra de a ne amagi cu dracovenii![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]SA STAM BINE, SA STAM CU FRICA, SA LUAM AMINTE!!![/SIZE]
Reply With Quote
  #23  
Vechi 02.04.2009, 23:10:34
benisor benisor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 13
Implicit Pentru tiger aval 09

Am ascultat si eu aceste melodii.sunt foarte frumoase si te apropie de dumnezeu.mesajul lor este deosebit.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 02.04.2009, 23:31:05
benisor benisor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 13
Implicit

POSTAT DE GEO

Asta numai in legatura nu te pune cu Dumnezeu!!!
Nu se poate sa ne batem joc de lucrurile lui Dumnezeu, de LAUDA Lui in asa HAL... nu putem sluji la 2 domni... e lucru dracesc o astfel de muzica! Cum poti amesteca muzica lumeasca cu cea de lauda lui Dumnezeu intr-o sg cantare???? Dne miluieste!

NE INSELAM AMARNIC cu astfel de "muzica crestina"!!! e DRACEASCA, iertare de expresie!!! dar asta e ADEVARUL!!!

Nici macar muzica "duhovniceasca" de la Oaste nu mai este ce a fost! a iesit din simplitatea ei si a intrat intr-un duh lumesc, s-a laicizat cam 90%! mai e oleaca si avem si la TV un PricesneTV house, hard rock, si manele!!! scoate dracu si de astea ca ne faca sa ne batem joc de Dumnezeu!!

EU NU ITI DAU DREPTATE.CE SCRIE IN BIBLIE

Psalmii 33:2 Lăudați pe Domnul cu harfa, lăudați-L cu alăuta cu zece coarde

AICI SE FOLOSEAU INSTRUMENTE
APOI
Psalmii 149:1 Lăudați pe Domnul! Cântați Domnului o cântare nouă, cântați laudele Lui în adunarea credincioșilor Lui!
LUI DUMNEZEU II PLAC CINTARI NOI CINTATE DE NOI DECI ZICE SA CINTAM O CINTARE NOUA
APOI
IEREMIA 33
Ieremia 33:11 strigătele de bucurie și strigătele de veselie, cântecele mirelui și cântecele miresei, glasul celor ce zic: ,Lăudați pe Domnul oștirilor, căci Domnul este bun, căci în veac ține îndurarea Lui!' Glasul celor ce aduc jertfe de mulțumire în Casa Domnului. Căci voi aduce înapoi pe prinșii de război ai țării, și îi voi așeza iarăși ca odinioară, zice Domnul."
PSAMUL 150
Psalmii 150:3 Lăudați-L cu sunet de trâmbiță, lăudați-L cu alăuta și harfa!
Psalmii 150:4 Lăudați-L cu timpane și cu jocuri, lăudați-L, cântând cu instrumente cu coarde și cu cavalul.
Psalmii 150:5 Lăudați-L cu chimvale sunătoare, lăudați-L cu chimvale zângănitoare!
Psalmii 150:6 Tot ce are suflare, să laude pe Domnul! Lăudați pe Domnul!


LAUDATIL CU SUNET DE TRIMBITA,CU ALAUTA,CU HARFA,CU TIMPANE,CU CHIMVALE SUNATOARE,CU CHIMVALE ZANGANITOARE.
EU CRED CA ORICE CINTARE CARE ARE UN MESAJ DUMNEZEIESC NU O PUTEM CATALOGA ASA CUM AI FACUT-O TU.
ORICE CINTARE CARE ARE UN MESAJ DUMNEZEIESC SI ITI UMPLE SUFLETUL DE BUCURIE EU CRED CA MERITA ASCULTATA


AM SI EU UNA CARE MERITA ASCULTATA MAI ALES CA VINE PASTELE.GOLGOTA

http://www.youtube.com/watch?v=2nEOL...om=PL&index=23

http://www.youtube.com/watch?v=ga5Ru739BDU
Reply With Quote
  #25  
Vechi 02.04.2009, 23:39:40
benisor benisor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 13
Implicit

POSTAT DE TIGER AVAL09

Inca odata spun,daca am asculta toti melodii din acestea,ma refer la cele cu mesaj crestin ar fi bine,dar majoritatea nici nu le pasa de Biserica.Asta e trist.Nu specifica nicaieri ca Dumnezeu ii place un fel de muzica,sau muzica bizantina,sau ca oamenii pacatuiesc daca ascultam muzica din aceasta ,daca ascultam altceva decat muzica bizantina,pricesnele,nu vom fi mantuiti?Se va supara Dumnezeu pe noi?Si daca esti credincios?Acestea sunt regulile Bisericii ,s-a creat un fixism ca trebuie sa ascultam muzica bizantina,pricesne.Apropo,am vazut un interviu al unui calugar care spunea ca,chiar si un musulman se va mantui daca are sufletul curat .Nu stiu ce ati atacat asa,dar cel mai mult ma amuza faptul ca unii spun ca e muzica draceasca,daca si asta e muzica draceasca,atunci sa ne ferim,totul este dracesc.Nu credeti ca exageram putin?Noi,crestinii ortodocsi,de ce il bagam pe necurat in toate?Cum sa fie muzica draceasca?Atunci rock sau ce canta Metalica ce mai e?Eu nu am nici o legatura cu neo-protestantii sau cu alte secte ,pur si simplu am scris pe youtube melodii crestine,sau am scris Iisus si asta mi-a dat,si m-au impresionat.Fara suparare eu zic ca nu conteaza si nu s-a intrecut nici o limita in cele cantate de Nicu Wagner.
__________________


EU CRED CA ARE DREPTATAE.FRATII MEI NOI CE MUZICA ASCULTAM ACASA NU LA BISERICA?
DAR LA NUNTA DUPA CE MERGEM DE LA BISERICA UNDE SUNTEM IN PREZENTA LUI DUMNEZEU,CE FACEM,CE MUZICA ASCULTAM,BEM,DANSAM,SI ASCULTAM MUZICA 100 LA 100 DIAVOLEASCA CA DANSAM DE NU MAI PUTEM SI IN MUZICA NU ESTE NICI UN MESAJ -NICI UN CUVINT DESPRE DUMNEZEU.
ESTE SAU NU ADEVARAT FRATII MEI?
CUM ESTE MUZICA PE CARE O ASCULTAM NOI ACASA?CE MESAJ ARE ?
EU MI-AM PUS ACEASTA INTREBARE DE MULTE ORI DE CE LA BISERICA ASCULTAM SI CINTAM MUZICA DUHOVNICEASCA SI APOI ACASA SAU LA NUNTI NU MAI SPUN -CRED CA RID TOTI DEMONII DE NOI MAI ALES LA NUNTI.
SA NU ZICI CA ACOLO AVEM VOIE SA NE BUCURAM CA LA TIGERAVAL09 ,CIND A SPUS DE BUCURIE NU AI FOST DE ACORD.FRATII ,MEI SA AVEM MARE GRIJA DE CEEA CE VORBIM.SA NU VEDEM PAIUL DE LA ALTII SI BIRNA DE LA NOI SA NU O VEDEM
Reply With Quote
  #26  
Vechi 02.04.2009, 23:45:26
benisor benisor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 13
Implicit

CINTARE DE PASTI

VIA DOLOROSA.MERITA SA IL ASCULTI

http://www.youtube.com/watch?v=UFClm...eature=related
Reply With Quote
  #27  
Vechi 02.04.2009, 23:52:46
benisor benisor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 13
Implicit

FRATII MEI NU VREU SA SUPAR PE NIMENI DAR EU CRED CA DECIT SA LUAM PIATRA SA ARUNCAM MAI BINE SA STAM SI SA JUDECAM DE 10 ORI SI APOI SA VORBIM.

Matei 12:36 Vă spun că, în ziua judecății, oamenii vor da socoteală de orice cuvânt nefolositor, pe care-l vor fi rostit.

http://www.youtube.com/watch?v=McpPY...eature=related


http://www.youtube.com/watch?v=aSZ2Q...eature=related

VIA DOLOROSA O CINTARE EXTRAORDINARA MAI ALES CA SUNTEM IN POSTUL PASTELUI.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 02.04.2009, 23:59:15
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Ai mare dreptate benisor.Bine ai venit pe forum.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 03.04.2009, 00:32:25
benisor benisor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 13
Implicit

SE APROPIE PASTELE SI VREUA SA ASCULT MUZICA IN LEGATURA CU MOARTEA SI INVIEREA DOMNULUI ISUS.

AM GASIT PE YOU TUBE .
IMI PLACE FOARTE MULT,MESAJUL SI MUZICA .EU NU CRED CA POTI DANSA DUPA EA DIN CONTRA ...

http://www.youtube.com/watch?v=C5B7E...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=j05af...om=PL&index=32

http://www.youtube.com/watch?v=wWWBF...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yECuW...eature=related

MIE IMI PLAC FOARTE MULT ACESTE CINTARI.

DE CIT SA ASCULTAM ACASA ,METALIC,MANELE SI ALTCEVA MAI BINE ASCULTAM CINTARI CRESTINE,TE APROPIE DE DUMNEZEU.

MI-AM PUS INIMA SA IL CAUTE MAI MULT PE DOMNUL SI MAI AM MULTE INTREBARI DE PUS LA FRATII MEI.SIMT CA UNA SE SPUNE LA BISERICA SI ALTA SE FACE.DOMNUL SA NE AJUTE

EU SPUN DIN TOATA INIMA CA SUNT DUMNEZEIESTI
ASCULTA MESAJUL
EU NU CRED CA ITI VINE SA DANSEZI.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 03.04.2009, 00:42:43
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Angry

Citat:
În prealabil postat de benisor Vezi mesajul
POSTAT DE GEO

Asta numai in legatura nu te pune cu Dumnezeu!!!
Nu se poate sa ne batem joc de lucrurile lui Dumnezeu, de LAUDA Lui in asa HAL... nu putem sluji la 2 domni... e lucru dracesc o astfel de muzica! Cum poti amesteca muzica lumeasca cu cea de lauda lui Dumnezeu intr-o sg cantare???? Dne miluieste!

NE INSELAM AMARNIC cu astfel de "muzica crestina"!!! e DRACEASCA, iertare de expresie!!! dar asta e ADEVARUL!!!

Nici macar muzica "duhovniceasca" de la Oaste nu mai este ce a fost! a iesit din simplitatea ei si a intrat intr-un duh lumesc, s-a laicizat cam 90%! mai e oleaca si avem si la TV un PricesneTV house, hard rock, si manele!!! scoate dracu si de astea ca ne faca sa ne batem joc de Dumnezeu!!

EU NU ITI DAU DREPTATE.CE SCRIE IN BIBLIE

Psalmii 33:2 Lăudați pe Domnul cu harfa, lăudați-L cu alăuta cu zece coarde

AICI SE FOLOSEAU INSTRUMENTE
APOI
Psalmii 149:1 Lăudați pe Domnul! Cântați Domnului o cântare nouă, cântați laudele Lui în adunarea credincioșilor Lui!
LUI DUMNEZEU II PLAC CINTARI NOI CINTATE DE NOI DECI ZICE SA CINTAM O CINTARE NOUA
APOI
IEREMIA 33
Ieremia 33:11 strigătele de bucurie și strigătele de veselie, cântecele mirelui și cântecele miresei, glasul celor ce zic: ,Lăudați pe Domnul oștirilor, căci Domnul este bun, căci în veac ține îndurarea Lui!' Glasul celor ce aduc jertfe de mulțumire în Casa Domnului. Căci voi aduce înapoi pe prinșii de război ai țării, și îi voi așeza iarăși ca odinioară, zice Domnul."
PSAMUL 150
Psalmii 150:3 Lăudați-L cu sunet de trâmbiță, lăudați-L cu alăuta și harfa!
Psalmii 150:4 Lăudați-L cu timpane și cu jocuri, lăudați-L, cântând cu instrumente cu coarde și cu cavalul.
Psalmii 150:5 Lăudați-L cu chimvale sunătoare, lăudați-L cu chimvale zângănitoare!
Psalmii 150:6 Tot ce are suflare, să laude pe Domnul! Lăudați pe Domnul!


LAUDATIL CU SUNET DE TRIMBITA,CU ALAUTA,CU HARFA,CU TIMPANE,CU CHIMVALE SUNATOARE,CU CHIMVALE ZANGANITOARE.
EU CRED CA ORICE CINTARE CARE ARE UN MESAJ DUMNEZEIESC NU O PUTEM CATALOGA ASA CUM AI FACUT-O TU.
ORICE CINTARE CARE ARE UN MESAJ DUMNEZEIESC SI ITI UMPLE SUFLETUL DE BUCURIE EU CRED CA MERITA ASCULTATA


AM SI EU UNA CARE MERITA ASCULTATA MAI ALES CA VINE PASTELE.GOLGOTA

http://www.youtube.com/watch?v=2nEOL...om=PL&index=23

http://www.youtube.com/watch?v=ga5Ru739BDU
Nu te supara, dar mi-e si rusine sa le ascult!!!
Sa cantam despre Patimile Mantuitorului ca o melodie de muzica usoara?! ce traire poate sa produca aceasta melodie? e ingrozitor!cat de superficial, de profanator, de rusinos!!!
nu, multumesc.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
apel!

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parastas - Parintele Gabriel Nicu antoniap Stiri, actualitati, anunturi 23 01.07.2014 14:39:56
Parintele Gabriel Nicu ionela7 Generalitati 73 21.06.2013 23:48:33
download cantari MariaMagdalena Generalitati 1 14.12.2012 10:48:01
Cantari la slujba parastasului glykys Slujba inmormantarii 0 28.07.2012 19:33:46
Cantari ale Postului Mare andrei_im Muzica Bisericeasca 7 02.03.2012 16:37:20