Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #271  
Vechi 23.06.2010, 13:19:21
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dragos - NL Vezi mesajul
hai sa-ti zic o chestie: toate astea sunt manipulari: exista aceste documentare despre pop sau rock; exista si despre crestinism (probabil le stii) si exista despre o gramada de alte chestii cum ar fi incalzirea globala, racirea pamantului datorata poluarii, agenda alimentara. in general: teoria conspiratiei.

ideea nu e sa privim lucrurile simplu, sa luam de-a gata ce ni se spune. pentru ca in felul asta astia ne fac sa ne certam intre noi prin aceste documentare contradictorii aruncate incrucisat.

ideea e sa mergem in adanc si sa intelegem ca cineva controleaza toata mascarada asta complexa cu o mie de fete (fie ca e vorba de pop, rock, crestinism, poluare, alimentatie). ideea ar fi sa intelegem ca acesti indivizi stau ascunsi si ii pun/obliga pe altii mai slabi de inger care pentru bani sau de frica sa faca o anumita propaganda.

ideea ar fi sa ne dam seama cine se afla in miezul lucrurilor. daca esti convins ca in miezul lucrurilor se afla rammstein sau beyonce atunci chiar nu avem ce discuta...

eu zic asta in calitate de rocker
Foarte simplu. În miezul tuturor acestor lucruri se află masoneria / illuminati / elita care controlează tot. Vrei mai în profunzime? Atunci dai de cel care trage sforile masoneriei și o manevrează precum o păpușă, alături de toate hoardele sale, cel care se cheamă satan.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #272  
Vechi 23.06.2010, 13:53:21
Panthera Panthera is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.06.2010
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Foarte simplu. În miezul tuturor acestor lucruri se află masoneria / illuminati / elita care controlează tot. Vrei mai în profunzime? Atunci dai de cel care trage sforile masoneriei și o manevrează precum o păpușă, alături de toate hoardele sale, cel care se cheamă satan.
Nu esti mult informat: adevarata masonerie nu are nici o legatura cu satanismul! Si iluminatii sunt numiti asa deoarece ei sunt luminati de razionalitate, cunostiinta si stiinta. Citeste pe wikipedia, si nu site-uri care sunt scrise de persoane care gandesc ca tine. Ai chiar o minte inchisa, un fapt comun a tuturor credinciosilor! Sunteti toti egali, da ce imi mai bat capul, aveti mai dreptate decat unul care a studiat o viata argumentele astea -.-
  #273  
Vechi 23.06.2010, 14:44:50
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Panthera Vezi mesajul
Nu esti mult informat: adevarata masonerie nu are nici o legatura cu satanismul! Si iluminatii sunt numiti asa deoarece ei sunt luminati de razionalitate, cunostiinta si stiinta. Citeste pe wikipedia, si nu site-uri care sunt scrise de persoane care gandesc ca tine. Ai chiar o minte inchisa, un fapt comun a tuturor credinciosilor! Sunteti toti egali, da ce imi mai bat capul, aveti mai dreptate decat unul care a studiat o viata argumentele astea -.-
Da, bun sfat. Citește pe wikipedia care e deținută de evrei, acolo unde toată lumea scrie tot felul de prostii și minciuni.

Ești o naivă și o ignorantă. Tu nu ai habar ce ritualuri satanice au loc în templele masonice. Ce jurăminte diabolice trebuie să depună masonii. Până și faptul că depun jurăminte este satanic, căci este împotriva poruncii biblice „Să nu juri”. Nu mai fii așa naivă pentru numele lui Dumnezeu! Nu mai crede în toate porcăriile care le auzi la radio și TV și pe uichipedia, toate au ca scop minciuna subtilă pe față.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #274  
Vechi 23.06.2010, 15:34:13
Panthera Panthera is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.06.2010
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Da, bun sfat. Citește pe wikipedia care e deținută de evrei, acolo unde toată lumea scrie tot felul de prostii și minciuni.

Ești o naivă și o ignorantă. Tu nu ai habar ce ritualuri satanice au loc în templele masonice. Ce jurăminte diabolice trebuie să depună masonii. Până și faptul că depun jurăminte este satanic, căci este împotriva poruncii biblice „Să nu juri”. Nu mai fii așa naivă pentru numele lui Dumnezeu! Nu mai crede în toate porcăriile care le auzi la radio și TV și pe uichipedia, toate au ca scop minciuna subtilă pe față.
Esti tu naiv care crezi ca un site de doi bani poate sa-ti zica adevarul! Nici tu nu ai habar ce este masoneria atata timp cat nu ai facut parte si nu stii ce ritualuri au, razistul naibii! Si cei care scriu wikipedia sunt studenti, profesori si studiosi care stiu bine materia lor. Si nu te crede mare destept citind niste site-uri insignificante.
Hai, vorbeste-mi de ritualurile diabolice care le folosesc. Masoneria crede in Dumnezeu care il numesc Marele Arhitect al Universului. Asta ti se pare satanic? Hai te rog.... politica si biserica sunt organizatiile cele mai corupte, jurnalismul (cel putin in Italia) cerceteaza faptele, nu stii cate scandaluri au provocat din cauza minciunilor care se descopera despre politica. In Romania, amintesteti cand programul ala cu carcotasii a fost suspendat si-ti dai seama cum politica pune gheara pe orice, chiar si pe jurnalism.
In Italia este un templu unde poti deveni mason. Pe zidul templului, la intrare este scris Liberte, Egalite, Fraternite si mai sus e scris Glorie la Marele Arhitect al Universului. Nu pot intra ateii si femeiile, si maestri principali sunt trei: un rapresentant al crestinismului, unul a islamismului si unul a ebraismului. Esti foarte putin informat, se stie de cand lumea si pamantul ca masoneria controleaza politica, de exemplu cei mai mari presedinti a Americii erau masonici, chiar si George W. Bush. Poti sa crezi ce vrei, dar intai cerceteaza inainte sa afirmezi anumite fapte, ca mai sunt persoane care trec si citesc posturile tale si desvolta o idee gresita.
  #275  
Vechi 23.06.2010, 15:45:20
eclesiastul eclesiastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2010
Locație: Cluj
Mesaje: 159
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Panthera Vezi mesajul
Esti tu naiv care crezi ca un site de doi bani poate sa-ti zica adevarul! Nici tu nu ai habar ce este masoneria atata timp cat nu ai facut parte si nu stii ce ritualuri au, razistul naibii! Si cei care scriu wikipedia sunt studenti, profesori si studiosi care stiu bine materia lor. Si nu te crede mare destept citind niste site-uri insignificante.
Hai, vorbeste-mi de ritualurile diabolice care le folosesc. Masoneria crede in Dumnezeu care il numesc Marele Arhitect al Universului. Asta ti se pare satanic? Hai te rog.... politica si biserica sunt organizatiile cele mai corupte, jurnalismul (cel putin in Italia) cerceteaza faptele, nu stii cate scandaluri au provocat din cauza minciunilor care se descopera despre politica. In Romania, amintesteti cand programul ala cu carcotasii a fost suspendat si-ti dai seama cum politica pune gheara pe orice, chiar si pe jurnalism.
In Italia este un templu unde poti deveni mason. Pe zidul templului, la intrare este scris Liberte, Egalite, Fraternite si mai sus e scris Glorie la Marele Arhitect al Universului. Nu pot intra ateii si femeiile, si maestri principali sunt trei: un rapresentant al crestinismului, unul a islamismului si unul a ebraismului. Esti foarte putin informat, se stie de cand lumea si pamantul ca masoneria controleaza politica, de exemplu cei mai mari presedinti a Americii erau masonici, chiar si George W. Bush. Poti sa crezi ce vrei, dar intai cerceteaza inainte sa afirmezi anumite fapte, ca mai sunt persoane care trec si citesc posturile tale si desvolta o idee gresita.
imi pare rau sa te contrazic, dar masoneria numai la Dumnezeu nu se inchina. Sunt inchinatori ai Satanei, dar incearca sa imbrace o forma mai "intelectuala". Pt ei marele arhitect e Satana si in nici un caz Dumnezeu.
Ceea ce spune Sf Scriptura in Apocalipsa, despre venirea antichristului, este scopul masonilor. Un guvern mondial, si ei sa fie conducatorii. Sunt multe de zis, dar important e esenta, masonii sunt inchinatori ai satanei.
  #276  
Vechi 23.06.2010, 16:03:14
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Panthera Vezi mesajul
Esti tu naiv care crezi ca un site de doi bani poate sa-ti zica adevarul! Nici tu nu ai habar ce este masoneria atata timp cat nu ai facut parte si nu stii ce ritualuri au, razistul naibii! Si cei care scriu wikipedia sunt studenti, profesori si studiosi care stiu bine materia lor. Si nu te crede mare destept citind niste site-uri insignificante.
Hai, vorbeste-mi de ritualurile diabolice care le folosesc. Masoneria crede in Dumnezeu care il numesc Marele Arhitect al Universului. Asta ti se pare satanic? Hai te rog.... politica si biserica sunt organizatiile cele mai corupte, jurnalismul (cel putin in Italia) cerceteaza faptele, nu stii cate scandaluri au provocat din cauza minciunilor care se descopera despre politica. In Romania, amintesteti cand programul ala cu carcotasii a fost suspendat si-ti dai seama cum politica pune gheara pe orice, chiar si pe jurnalism.
In Italia este un templu unde poti deveni mason. Pe zidul templului, la intrare este scris Liberte, Egalite, Fraternite si mai sus e scris Glorie la Marele Arhitect al Universului. Nu pot intra ateii si femeiile, si maestri principali sunt trei: un rapresentant al crestinismului, unul a islamismului si unul a ebraismului. Esti foarte putin informat, se stie de cand lumea si pamantul ca masoneria controleaza politica, de exemplu cei mai mari presedinti a Americii erau masonici, chiar si George W. Bush. Poti sa crezi ce vrei, dar intai cerceteaza inainte sa afirmezi anumite fapte, ca mai sunt persoane care trec si citesc posturile tale si desvolta o idee gresita.
Interesantă perspectivă: adevărul e rasism la tine duduie? Chiar că ești dusă cu zăhărelul dacă tu crezi că jurnalismul ăsta de doi bani (din toate țările) spune adevărul.

„Libertate, Egalitate și Fraternitate” au zis și porcii nenorociți de revoluționari francezi când aruncau preoți catolici în mare sau le tăia gâtul. Asta au zis și comuniștii. Egalitate, femeia-i bărbat și bărbatu-i femeie, suntem la fel bla bla bla și cu toate ăstea ei exterminau pe toți oamenii cu nevoi speciale și pe handicapați. Foarte egal într-adevăr. Fraternitate în ce? În drăcovenii?

Cei inițiați în porcăria lor masonică nu au idee în ce se bagă. Abea mai apoi pe la gradul 32, 33 află că de fapt marele arhitect al universului nu este Dumnezeu, ci lucifer, steaua dimineții, domnul luminii și alte prostii. Totul este o fațadă de care se lovesc cei ce nu știu sau nu vor să caute în profuzime, așa cum ești și tu.

Ce, crezi că forumul ăsta e un loc în care poți să vii să zici „Ia să mă contrazic cu încuiații ăștia că nu știu nimic.”? Tu crezi că gata așa am visat azi-noapte înseamnă că ăsta-i adevărul? Noi chiar am cercetat înainte să ne asumăm adevărul.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #277  
Vechi 23.06.2010, 16:03:34
Dragos - NL Dragos - NL is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2010
Mesaje: 41
Implicit

e cam off topic discutia, dar vad ca nimeni nu se sinchiseste. asa ca nici eu...

de ce trebuie sa dati cu barda in stanga si in dreapta? tocmai ii explicasem lui colaps ca exact asta e greseala: sa iei de buna oricare din denumirile astea. de ce? pentru ca toate sunt particele menite sa creeze disensiuni intre cei care, de bine de rau, poate sunt bine intentionati in esenta si care ar vrea sa lamureasca lucrurile.

discutiile astea cu illuminati si masonii si evreii si crestinii si politica si satanistii sau extraterestrii si orice alta notiune misterioasa nu duc nicaieri.

Last edited by Dragos - NL; 23.06.2010 at 16:06:35.
  #278  
Vechi 23.06.2010, 16:05:32
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Daca este sa comparam,manelele sunt mult mai distrugatoare prin mesajele pe care le raspandesc decat rock-ul,bani,masini,femei,razbunari,etc.....La fel si unele melodii de muzica populara,care prin mesajele lor propovaduiesc ateismul si lipsa de speranta in ce priveste Viata de Apoi,mai ales cele de jale.
Bineanteles ca exista si formatii de rock care sunt anti-crestine,cu mesaje distructive pentru suflet,mai ales cele cu versuri dure si melodii tari.
De house,care uniformizeaza indivizii,golindu-i de individualitate,nu mai zic nimic.....

Eu personal prefer rock-ul celorlante genuri de muzica lumeasca(nu intra in discutia muzica crestina) pentru ca au mesaje totusi mult mai inteligente decat celelante genuri si sunt destule formatii care nu sunt nici anti-crestine,nici sataniste.Prefer rock-ul tip balada,melodic,cu linii melodice placute la auz.
  #279  
Vechi 23.06.2010, 16:06:44
Panthera Panthera is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.06.2010
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclesiastul Vezi mesajul
imi pare rau sa te contrazic, dar masoneria numai la Dumnezeu nu se inchina. Sunt inchinatori ai Satanei, dar incearca sa imbrace o forma mai "intelectuala". Pt ei marele arhitect e Satana si in nici un caz Dumnezeu.
Ceea ce spune Sf Scriptura in Apocalipsa, despre venirea antichristului, este scopul masonilor. Un guvern mondial, si ei sa fie conducatorii. Sunt multe de zis, dar important e esenta, masonii sunt inchinatori ai satanei.
8-|
Da si eu cred ca masoni vor sa controleze lumea, dar nu au legatura cu Satana, membri fiind numai crestini, ebrei si musulmani.
Venirea antichristului si un guvern masonic mondial mi se pare numai o coincidenta.
  #280  
Vechi 23.06.2010, 16:08:14
eclesiastul eclesiastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2010
Locație: Cluj
Mesaje: 159
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dragos - NL Vezi mesajul
e cam off topic discutia, dar vad ca nimeni nu se sinchiseste. asa ca nici eu...

de ce trebuie sa dati cu barda in stanga si in dreapta? tocmai ii explicasem lui colaps ca exact asta e greseala: sa iei de buna oricare din denumirile astea. de ce? pentru ca toate sunt particele menite sa creeze disensiuni intre cei care, de bine de rau, poate sunt bine intentionati in esenta si care ar vrea sa lamureasca lucrurile.

discutiile astea cu illuminati si masonii si evreii si crestinii si politica si satanistii sau extraterestrii si orice alta notiune nu duc nicaieri.
exact pe principiul asta merg si ei, lumea crede ca is baliverne si apoi te trezesti ca fara voia ta esti bagat in fel si fel de uniuni(gen UE), sau ca ti se impune sa mananci hrana modificata genetic pt ca asa a hotarat nu stiu cine...
Prosperitatea acestor organizatii elitiste tocmai pe principiul asta merge, ca lumea e fraiera si nu ia atitudine insa ei lucreaza de zor pt a-si atinge scopurile.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prezervativul este pacat ? adrian54322 Nunta 426 18.01.2021 06:34:17
Este sclavia un pacat ? Viceroy Morala Crestina 42 23.02.2015 12:35:30
Este pacat? nicusor3 Intrebari utilizatori 50 03.02.2013 21:50:31
este pacat sa fac otoplastie? sweety Generalitati 34 29.03.2009 00:38:55