Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 09.10.2010, 12:46:15
VEGIRO VEGIRO is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.07.2009
Locație: Baia Mare
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit lol

Citat:
În prealabil postat de Celputin6caractere Vezi mesajul
Nu,nu stiu.Defapt,nici nu ma intereseaza.Zicea si ala mai sus ''alta cu the secret''.Bai baiatule,cel putin eu am incercat si mi-a reusit,mult mai bine decat sa jelesc pe-o rama c-o pictura-n ea si culmea,sa am impresia ca o sa ma ajute..Altu/Alta zicea ca waiii,asta e gandirea care duce la sinucidere.Baaiii,deschide-ti ochii,cati ''crestini'' d`astia d`ai vostri nu se sinucid?!Sa fim realisti.
Si normal ca functioneaza pentru ca asa isi atrage diavolul membrii de club si sa sti ca e maestru al minciunii si inselaciunii ,apropo iti vb un baiat care a fost implicat in ocult inainte sa ajunga la adevarul absolut de care fara nimic nu are valoare in lumea asta si crestinii de care ziceai ca se sinucid nu sunt crestini sunt crestini doar pe foaie din astia sunt destui se spovedesc si dupaia merg si mai baga o betie ceva ca doar ii iarta aia e mentalitate de manelosapiens.Cauta despre cel din spatele ideii din the secret sa vezi cine e defapt capul si o sa te convingi cine te ajuta. spor la documentat :)
Reply With Quote
  #42  
Vechi 09.10.2010, 13:22:20
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Implicit

'' Iuda si-a dat seama de pacatul sau si l-a marturisit: ' Am gresit vazand sange nevinovat ' (Matei 27,4). Diavolul a auzit aceste cuvinte si a inteles ca Iuda se apropie de drumul pocaintei si al mantuirii si s-a temut. S-a gandit: ' Domnul lui este iubitor de oameni. Cand era aproape sa fie vandut, Hristos a lacrimat pentru el si a incercat in tot felul sa-l faca sa-si schimbe gandul. D-apoi acum, ca este gata sa se pocaiasca, nu il va primi, oare, la El? Doar pentru acest lucru a venit sa Se rastigneasca.'
Ce a facut atunci diavolul? L-a tulburat si i-a intunecat mintea cu tristete. S-a tinut de el pana ce l-a facut sa se spanzure si sa plece astfel din aceasta lume inainte sa apuce sa se pocaiasca. Daca traia, putea si el sa se mantuiasca, la fel ca cei care L-au rastignit pe Hristos. Daca pe aceia i-a mantuit, rugandu-Se pe Cruce Tatalui ceresc pentru ei, nu exista nici o indoiala ca si pe cel care l-a tradat, daca se pocaia, avea sa-l primeasca cu dragoste. Dar, vai! Iuda s-a inecat in marea tristetii si a deznadejdii.
Sa nu deznadajduim! Nici o arma nu este mai eficinta in mana diavolului ca deznadejdea.'' (Sf.Ioan Gura de Aur)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bunica zice ca este pacat. Sunt foarte derutata si am nevoie de un raspuns Dorina8 Generalitati 13 18.08.2011 20:40:32
Sunt sectele foarte periculoase?Cum sa luam atitudine fata de ele? tigerAvalo9 Secte si culte 443 04.08.2010 14:38:35
Sunt foarte trista Simona-Marilena Generalitati 51 04.05.2010 22:36:21
Sunt sectele foarte periculoase?Cum sa luam atitudine fata de ele? tigerAvalo9 Generalitati 5 03.05.2010 14:24:13
sunt foarte suparat!!!! miha_i Biserica Ortodoxa Romana 9 30.03.2007 22:33:23