Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.06.2010, 01:29:04
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ziceati ca nu vine sfarsitul lumii?

cititi documentul atasat de mine cu atentie si rabdare pana la capat, cine nu crede e treaba lui, dar eu zic sa-l luati in considerare ca sa va puteti cat de cat apara.
eu l-am primit chiar de la un calugar.
astept parerile voastre, eu am mai citit multe chestii si pot sa va asigur ca nu sunt aberatii cele scrise in acest document.
o fac ptr voi ptr ca tin la oameni.
DUMNEZEU SA NE AJUTE SA FIE ALATURI DE NOI!!!!
VOTATI PETITIA ASTA INTRAND PE ACEST LINK:
http://www.petitieonline.ro/petitie/...p67703048.html
Attached Files
File Type: doc Citeste si te minuneaza(2).doc (54,5 KB, 124 views)

Last edited by annajanette; 04.06.2010 at 01:42:29.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.06.2010, 05:34:13
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
VOTATI PETITIA ASTA INTRAND PE ACEST LINK:
http://www.petitieonline.ro/petitie/...p67703048.html
Nu-i destul insa este un inceput.

Sa invatam si de la ucranieni care astazi au aratat degetul celor din NATO afirmind in unanimitate ca nu VOR ADERA IN VECI LA NATO!

BRAVO!
Un bun inceput!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.06.2010, 07:48:50
catalin_ catalin_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.05.2009
Mesaje: 131
Implicit

pur si simplu sunt atat de evidente lucrurile. Cea mai rea e neputinta de a face ceva.......
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.06.2010, 11:07:32
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
ziceati ca nu vine sfarsitul lumii?
Cine zice ca nu vine? A si inceput!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.06.2010, 11:39:06
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

As vrea si eu niste informatii care sa suporte ceea ce scrie in prima pagina a articolului.

In rest, ar mai fi de comentat, dar partea cea mai interesanta mi se pare cea de la sfarsit:

Citat:
De aceea va rog, sa spuneti asta tuturor oamenilor si cei care mai simtiti ceva pentru tara si poporul acesta, votati la petitia online:
http://www.petitieo nline.ro/ petiti...67703048. html
Cum spunea parintele Tanase aseara la conferinta, ca si cu semnaturile anti-cipusoare s-a facut un serviciu imens SRI -ului care acum are o baza de date obtinuta f. facil cu pravoslavnicii nostri anti-sistem.
Pentru care altfel ar fi trebuit sa cheltuiasca resurse imense. Dar asa, crestinii nostri le-au dat o mana de ajutor autodenuntandu-se intr-un efort fara nici o finalitate concreta.

Caci despre utilitatea acestor petitii (mai ales cele online) si cat sunt luate in seama, cred ca s-a vazut deja, pentru de-a lungul timpului pentru ca petitzomania ortodoxa este in voga de ceva vreme.

Last edited by AlinB; 04.06.2010 at 11:41:29.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.06.2010, 13:11:36
pwnureface
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ok vreau si io sa imi spuneti de ce va e frica de "New World Order".Va e frica de o lume plina de toleranta,care pune accentul pe oameni si nu pe tatici imaginari?In care nu vor mai exista razboaie?Secolul asta o sa fie cel mai important din istoria omenerii pt ca ori vom ajunge o civilizatie globala ,ori ne vom autodistruge ca prostii.

Pt cei care stiu engleza uitati-va la asta http://www.youtube.com/watch?v=m4WXEO3Dmhc
Reply With Quote
  #7  
Vechi 04.06.2010, 13:27:22
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Pai noua nu ne este frica, tie ar trebui sa-ti fie frica pentru ca in ciuda promisiunilor, este de fapt lumea in care tu ai sa fii sclav si n-ai sa ai nici o portita de scapare, nici fizic, nici spiritual.

De unde stiu?
Priveste istoria de pana acum si minciunile cu care s-au instalat toate guvernele si formele de guvernare.
Oamenii care promit viitorul asta deja conduc lumea si ce vedem?
O lume mai buna?

Nici pe departe mizerie, deruta, inselatorie, asuprire, nedreptate, imoralitate, crima legalizata, etc., toate acestea fiind instalate cu buna stiinta pentru ca atunci cand vor veni oficial la putere si vor da la o parte cel putin o parte din ceea ce ei au facut, noi sa le multumim ca unor binefacatori si sa-i vedem ca pe niste zei, salvatorii umanitatii, si sa primim neconditionat tot ceea ce vor sa ne ofere, inclusiv lanturile (fie ele de aur).

Este lumea in care vei fi un sclav multumit ca are parte de paine si circ pe saturate si nu trebuie sa-si faca griji pentru altceva.

E clar acum?

Last edited by AlinB; 04.06.2010 at 13:29:49.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 04.06.2010, 13:44:01
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pwnureface Vezi mesajul
Ok vreau si io sa imi spuneti de ce va e frica de "New World Order".Va e frica de o lume plina de toleranta,care pune accentul pe oameni si nu pe tatici imaginari?In care nu vor mai exista razboaie?Secolul asta o sa fie cel mai important din istoria omenerii pt ca ori vom ajunge o civilizatie globala ,ori ne vom autodistruge ca prostii.

Pt cei care stiu engleza uitati-va la asta http://www.youtube.com/watch?v=m4WXEO3Dmhc
"New World Order"? Biet sarman manipulat!... Despre ce toleranta vorbesti? Aceea de a fi monitorizat 24 de ore 365 de zile? Accentul pe oameni? Care oameni? Care pun de o "calamitate" dupa o mica partida de golf? Care isi impart teritorii pe harta lumii (nu geografice, ci economice)? Care detin monopolul financiar si sunt in masura sa provoace crize oriunde in lume sau in toata odata? In astia sa ne incredem? Vai de mamaliga noastra, daca am ajuns sa ne lasam convinsi de minciunile lor!...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 04.06.2010, 13:54:09
pwnureface
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

No sa fie nimeni sclav,astea sunt abureli ale oamenilor religiosi carora le e frica de schimbare.
Ca new world order o sa fie instaurata cu forta,asta se va intampla numa din cauza oamenilor spalati pe creier,da asta nu va mai fi necesar deoarece lumea se schimba cu viteza alarmanta.Religiile sunt pe moarte,mai prind maxim 70 de ani.
Exista foarte multe proiecte internationale de cercetare mai ales in domeniul energiei electrice,cel mai promitator fiind reactorul de fuziune nuclear,care daca va merge asta ar insemna energie gratis pt toata lumea.Evident ca va exista un mare soc pt marile companii de petrol,carbune etc.,dar vom supravietui.Pt asta ne pregateste new world order.E destul de greu sa schimbi sursa de energie a unei planete peste noapte.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 04.06.2010, 13:57:39
pwnureface
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
"New World Order"? Biet sarman manipulat!... Despre ce toleranta vorbesti? Aceea de a fi monitorizat 24 de ore 365 de zile? Accentul pe oameni? Care oameni? Care pun de o "calamitate" dupa o mica partida de golf? Care isi impart teritorii pe harta lumii (nu geografice, ci economice)? Care detin monopolul financiar si sunt in masura sa provoace crize oriunde in lume sau in toata odata? In astia sa ne incredem? Vai de mamaliga noastra, daca am ajuns sa ne lasam convinsi de minciunile lor!...
Un crestin care vorbeste de manipulare ahahhaha.Pe voi va manipuleaza baietii destepti de 2000 de ani si inca mai puneti botu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
despre sfarsitul lumii biturica25 Generalitati 135 19.12.2013 00:22:25
Sfarsitul lumii ironizat! UNNOOM Generalitati 11 20.12.2012 17:45:26
Vine Sfarsitul lumii? mihailt Generalitati 23 29.11.2012 22:56:32
sfarsitul lumii costi21 Din Noul Testament 23 07.09.2009 16:53:57
Vine sfarsitul lumii? mihailt Generalitati 71 10.04.2009 22:04:53